Prvním dobyvatelem se stal Prostějov

Neuběhlo ani týden a Bobři se opět setkali s Jestřábama. Bohužel ani napodruhé nedokázali hokejisté Valašského Meziříčí porazit 14. tým tabulky HK Jestřábi Prostějov. Zápas se vyvíjel po celou dobu lépe pro Prostějov, až na malé škobrtnutí. Ten po brankách Dostála a Janečky vedl 2:0. Všichni víme jak dokážou bobři kousat a jak mají ostré zuby. Během jedné minuty dokázali domácí výsledek vyrovnat. To bylo ze strany Valašského Meziříčí vše. Nakonec odjeli jako první se skalpem šťastnější Jestřábi, kteří vyhráli 4:2.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 32. kolo, sobota 17.1.2009
Prostějov
2:4
(0:1, 0:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 54. Krisl (Zientek, P. Dvořák), 55. Sochorek - 20. Dostál (Skokan, Hlouch), 29. Janečka (Holuša, Novák), 57. Janečka (Novák), 59. Holuša (Novák) Vyloučení: 5:8, navíc Glas (VM) 10 minut za nesportovní chování Využití: 2:1. Diváci: 600. Rozhodčí: Krenželok - Mráčava, Fiala Průběh utkání:0:2, 2:2, 2:4.
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zientek, Zrník, Martiník, P. Dvořák, D. Varga, Starůstka, Kratěna, Krisl, Sochorek, Šebesta, O. Dvořák, Blažek, Tatarčík, Glas, Vaněček Dědek, Matějný.
Prostějov: Tuček - Doseděl, Kolibar, Buček, Staněk, Giba, Jedlička - Hlouch, Skokan, Dostál, Holuša, Novák, Janečka, Sedlář, Rak, Raymond, Berčák, Cik.

Ve 32. kole skončila domácí neporazitelnost Bobrů v normální hrací době, ale pěkně popořádku. Utkání domácích Bobrů s Jestřáby z Prostějova přineslo v úvodní třetině boj o každou píď ledové plochy. Nad útočnými výpady měly dlouho navrch obrany. Obě mužstva se do vyložených šancí dostávala spíše sporadicky. V 8. minutě měli domácí hokejisté výhodu přesilové hry 5 na3 v délce 105 vteřin. Tuto výhodu nejenže nevyužili, ale prakticky neohrozili hostujícího brankáře Petra Tučka. V době, kdy se chýlila ke konci 1. třetina, přišel jako blesk z čistého nebe útok hostí a vstřelená branka pouhých 5 vteřin před sirenou. Autorem branky byl Petr Dostál.

Ve 2. třetině se valil jeden útok domácích Bobrů za druhým na hostující svatyni, ovšem bez brankového vyjádření. Hosté chytře bránili svůj náskok a podnikali nebezpečné brejky do otevřené domácí obrany. To se jim vyplatilo ve 28. minutě, kdy vstřelili druhou branku, jejím autorem byl Petr Janečka. Hráči domácího mužstva zvýšili své úsilí, ale v cestě jim stál vynikající brankář hostí, který přiváděl domácí útočníky k zoufalství. A tak se šlo do kabin za stavu 0:2 pro hostující tým.

Ve 3. třetině pokračovalo domácí útočné snažení, ale stále bez gólového efektu. Bobry příliš neposlouchal neposedný kotouč a do hry se vkrádala nervozita na jejich hokejky. Až přišla 53. minuta a v ní během 47 vteřin dvě vyloučení hostujících hráčů. Bobři uzamkli svého soupeře v obranném pásmu a po perfektním vyšachování bombou od modré čáry konečně protrhl střeleckou smůlu Jiří Krisl. V pokračující přesilové hře předvedl nádhernou akci Dalibor Sochorek, který nikým neatakován procedil puk pod tělem hostujícího gólmana Tučka. Hosté na tuto situaci reagovali oddechovým časem. Domácí hokejisté ve snaze rozhodnout tento zápas příliš otevřeli útočná stavidla a zapomněli na zadní vrátka. Prostějovští předvedli rychlý kontr na jejímž konci vstřelil Petr Janečka přesnou ranou k tyči třetí a jak se později ukázalo i vítězný gól. Bobři ještě dostali v závěru výhodu přesilovky, kterou záhy ukončil faul domácího hráče a bylo prakticky po nadějích. Domácí hráči v poslední minutě odvolali svého brankáře, ale hosté dostali kotouč ze své třetiny a v následném protiútoky zpečetil jejich výhru střelou do prázdné branky Michal Holuša. Nutno podotknout, že hosté sehráli dobré utkání a i s trochou štěstí dotáhli zápas zaslouženě do vítězného konce.

V příštím týdnu hraje Val.Mez. již v úterý 20.1. od 18.hodin ve Žďáru nad Sázavou, na domácím ledě se Bobři představí v sobotu 24.1. kdy hostí od 17.hodin atraktivního soupeře HC Minor Přerov.