HOKEJ: Dorostenci HC Bobři Valašské Meziříčí přivítali na svém ledě stejně staré chlapce z HC Uherský Brod.
Krajská liga dorostu, 9. kolo, neděle 24.11.2013, Bobr Aréna
5:2
(1:1, 2:1, 2:0)
2x Jochymek, Grygařík, Kuchařík, Humplík
Valašské Meziříčí: Pokorný - Bártek, Beránek, Blaha, Brázdil, Denk, Drda, Gorej, Grygařík, Humplík, Hurta, Jochymek, Kubenka, Kuchařík, Mžík, Sušeň, Škrhla, Vanduch

Jakožto vedoucí tým soutěže, musí se Bobříci prakticky ve všech zápasech vyrovnávat s rolí favorita. A nutno podotknout, že jim to stále jde. I v dnešním utkání na soupeře vlétli a už ve třetí minutě otevřeli Kuchaříkem skóre - 1:0. Byli aktivnější a snažili se Broďany zlomit už v části první. Hosté využívali svých fyzických předností a snažili se důraznou hrou vyrovnat kombinačním schopnostem domácích. Moc jim to nešlo, ale přesto dokázali po několika individuálních chybách Valachů skóre srovnat sekundu před koncem první části hry. "Naši obránci dvakrát po sobě špatně vyhodnotili situaci, nedokázali puk dostat ze třetiny a hosté s velkou dávkou štěstí vyrovnali," přiznává nazlobeně trenér Bobrů Jaroslav Pokorný.

V druhé třetině se dále odehrával souboj lídra s posledním týmem soutěže, a podle toho to i na ledě vypadalo. Domácí se snažili dostat ke koncovce a hosté čekali na smrtonosné brejky. Bobrům se dařilo více, a proto Humplík ve 27. minutě a po devíti dalších minutách Jochymek přinesli klid na hokejky spoluhráčů - 3:1. Bohužel, klid asi moc velký, protože domácí nechali Uherský Brod necelou minutu poté znova zápas zdramatizovat - 3:2. Nutno navíc podotknout, že Kuba Pokorný musel vytáhnout málo, ale o to důležitějších zákroků. Do konce třetiny se už nic neudálo, diváci tedy čekali, co jim kluci předvedou v poslední části.

Třetí třetina začala oboustranně opatrným hokejem, který se odehrával víceméně mezi modrými. Obě mužstva hodně kazila. Domácí stále dobývali obrannou modrou hostů a snažili se utkání konečně překulit na svou stranu. Ve 48. minutě po pěkné kombinaci Grygařík nedal sám před brankou gólmanovi šanci a poslal svůj tým znovu do dvoubrankového vedení - 4:2. Hosté to ale ještě nevzdali a naopak přitvrdili ještě více. Naštěstí rozhodčí jejich nebezpečné dohrávky a sekání viděl, a proto místo okupování branky domácích, činili tak na trestné lavici. Bobříkům se ovšem přesilovky moc nevedli. Soupeř na konci zápasu zkusil ještě power-play, ale na místo zdramatizování zápasu jej agilní Jochymek dorazil - 5:2.

PŘIPRAVUJEME VIDEO Z POSLEDNÍ ČÁSTI ZÁPASU

Zhodnocení trenéra domácích:
Dnes jsme byli po celou dobu lepším týmem, ale nevyvarovali jsme se několika zbytečných individuálních chyb. Soupeř hraje velmi tvrdě, až agresivně, využívá výškové a hmotnostní výhody svých hráčů. Jsem rád, že dnes rozhodčí jejich nebezpečnou hru trestal. Naši kluci ale taky nejsou z cukru a především jsme kombinačně na tom mnohem lépe. To se projevilo hlavně v poslední třetině. Děkuju klukům za bojovnost a trpělivost. Vyhráli jsme zaslouženě.