Dorost vysoko porazil Brumov-Bylnici.

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V prvním utkání letošního roku přivítal v malém valašském derby vedoucí celek krajské dorostenecké soutěže HC Bobři Valašské Meziříčí Brumov-Bylnici.
Krajská liga dorostu, 14. kolo, neděle 5.1.2014
Brumov
5:0
(1:0, 1:0, 3:0)
Branky Bobrů: Denk, Humplík, Mžik, Grygařík, Blaha.
Valašské Meziříčí: Oczadly, Pokorný - Bártek, Beránek, Blaha, Brázdil, Denk, Drda, Gorej, Grygařík, Humplík, Hurta, Jochymek, Kubenka, Kuchařík, Mžik, Sušeň, Škrhla, Vanduch

Na obou mužstvech bylo znát, že měli chvíli pauzu, a tak tempo hry nebylo dvakrát vysoké. Domácím se už ale v deváté minutě podařilo Tomášem Denkem načnout novoroční gólový účet - 1:0. V dalších minutách, i přes převahu na ledě, nedokázali Bobři a ani hosté z ojedinělých šancí skórovat.

To se ovšem povedlo už po 34 sekundách druhé třetiny domácímu kapitánovi - Vaškovi Humplíkovi - 2:0 a bylo v podstatě o vítězi rozhodnuto. Bobři malinko polevili a hosté se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale ani v druhé třetině se fanoušci více než jednoho zásahu nedočkali.

To poslední část se nesla pod dirigentskou taktovkou domácích. Nejprve ve 44. minutě zvýšil na 3:0 - Ondřej Mžik. O 6 minut později přidal čtvrtý zásah Petr Grygařík - 4:0.

Zbytek třetiny se už jen dohrával, soupeř rezignoval. A tak dvě minuty před koncem na pověstnou rukavici zvýšil ještě David Blaha - 5:0. Bobříci znovu prokázali svou konstantní formu a zatím si neochvějně kráčí, resp. bruslí pro cenu vítěze krajské dorostenecké soutěže 2013/2014.

Jaroslav Pokorný:

Bylo to dnes z naší strany trochu rozhárané a trvalo dlouho než jsme se dokázali prosadit a dát góly. Musíme přidat na důrazu před bránou soupeře a zapracovat na střelbě. Čeho si cením je obranná hra, kde jsme se oproti minulým zápasům vyvarovali zbytečných chyb.