V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři zajížděli na led prvního celku tabulky – Jestřábů z Prostějova s odhodláním co nejvíce znepříjemnit hru domácích. V brance dostal tentokrát příležitost meziříčský odchovanec Ondřej Sekula, kterému však vůbec nevyšla první třetina, kterou domácí vyhráli čtyřbrankovým rozdílem. Ve druhé třetině Jestřábi přidali další dvě branky a s Bobry to opět vypadalo hodně zle. Do třetí periody nastoupil po zranění Ondřeje Sekuly střídající Jiří Slovák, který již svými zákroky nedovolil domácím hráčům skórovat a naopak to byli Bobři, kteří vstřelili tři branky v rozmezí 6 minut. Dá se nakonec s nadsázkou říci, že konečný výsledek měření sil „první s posledním“ nevyšel pro Valachy až tak špatně. Bobři sice body nezískali, ale v souběžně hraném utkání Nový Jičín porazil Břeclav, se kterou se Bobři utkají doma ve středu. Tento zápas mnohé napoví o tom, zda-li se Bobři ještě porvou o předposlední místo, nebo se budou připravovat na baráž. Pokud by porazili Břeclav, stáhnou bodový rozdíl na rozdíl tří bodů…jednoho vyhraného utkání z posledních pěti možných….
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 38. kolo, sobota 1.2.2014
Prostějov
6:3
(4:0, 2:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 7. Kryl (Kučera, Sršeň), 9. Venkrbec (Nedbálek, Luňák), 15. Luňák (Venkrbec, Nedbálek), 16. Jurík (Polák, Antončík), 24. Duba (Polák, Antončík), 38. Venkrbec (Veselý) – 50. Matušenko, 53. Martiník (Hartmann), 56. Kubáč Průběh utkání: 6:0, 6:3
Prostějov:  Vydržel (Vysloužil) – Kořínek, Knesl, Polák, Kolibár, Malý, Nedbálek, Jedlička, Švaříček – Antončík, Luňák, Kučera, Černý, Venkrbec, Duba, Jurík J., Coufal, Sršeň, Kryl, Jurík D., Veselý.
Valašské Meziříčí:  Sekula (40.Slovák) – Zábojník, Hartmann, Heča, Kvapil, Tomiga, Řezáč, Randýsek, Kubáč, Matušenko, Martiník, Baroš, David Varga, Martin Varga, Miroslav Varga, Slovák, Škutchan.

Hned v úvodu zápasu mohli jít Bobři do vedení. V druhé minutě totiž David Varga dostal přihrávku mezi kruhy a byl sám před Vydrželem. Nakonec však Vydržel ani nemusel zasahovat, protože Varga puk špatně trefil. Do vedení se tedy dostali Prostějovští. Tomáš Sršeň poslal kotouč na Kučeru, jeho střelu Sekula vyrazil přímo k Martinovi Krylovi, a ten se do odkryté klece nemýlil – 1:0. Prostějov hru ovládal a zanedlouho se mohl radovat z druhé branky. Nedbálkovu střelu po ledě od modré tečoval Matouš Venkrbec a bylo to 2:0. V 15. minutě to bylo již 3:0, Luňák jel sám na Sekulu a perfektním blafákem na bekhend nedal Sekulovi žádnou šanci. V 16. minutě opět Prostějov skóroval a schyvalo se k debaklu. David Jurík propálil Sekulu příklepem. Zbytek první třetiny se nic zajímavého již nestalo, a tak svítilo po konci první třetiny 4:0.

I úvod do druhé třetiny vyšel domácím lépe a ve 24. minutě vstřelili pátou branku. Lukáš Duba se dostal k puku a lehkou střelou překonal Sekulu. Velká část druhé třetiny nebyla moc zajímavá a na ladě se prakticky „nic“ nedělo. Na konci této třetiny však domácí přidali branku šestou, konkrétně Matouše Venkrbec, který si položil Sekulu a zakončil do odkryté branky. Při tomto gólu se Sekula zranil a vystřídala ho jednička Bobrů Jirka Slovák. Po čtyřiceti minutách tedy svítilo hrozivé skóre 6:0.

První polovinu třetí třetiny se nic většího nestalo a diváci sledovali nepříliš atraktivní hokej. V 50. minutě byl ale faulován při samostatném úniku Matušenko a bylo nařízeno trestné střílení. K tomu se postavil samozřejmě Matušenko a zkušeně poslal kotouč mezi betony domácího brankáře. V 53. minutě se prosadil dnes nejaktivnější hráč Bobrů Ondřej Martiník. Domácí obrana jej nedokázala odstavit, a tak Ondřej na několikátý pokus poslal kotouč za brankovou čáru. Poslední branku dnešního zápasu vstřelil Ondřej Kubáč, který se prosadil střelou přes obránce. Zbytek třetí třetiny se prakticky už jen dohrával, a tak na tabuli svítilo závěrečné skóre 6:3.

Petr Zachar (Prostějov)
Myslím, že jsme byli po celý zápas lepší, v polovině zápasu jsme vedli o pět branek a pak už se to utkání jenom dohrávalo. Ve třetí třetině jsme se dopustili několika fatálních chyb ve středním pásmu a z toho jsme dostali tři góly a dobrý výsledek jsme si pokazili špatným závěrem.

Jan Vavrečka (Valašské Meziříčí)
Zápas byl rozhodnutý už po první třetině, kde jsme měli špatný pohyb ve středním pásmu, ale těší nás to, že jsme po dlouhé době dali tři branky, navíc Prostějovu a uvidíme jestli nám to pomůže do dalších bojů. Docela chápu, že Prostějov za stavu 6:0 trošku polevil a gratuluji k vítězství.