V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Proti Vsetínu se do branky postavil zlínský odchovanec, brankář Martin Svoboda, který svými důležitými zákroky držel tým Bobrů v celém utkání ve hře o důležité body. Nakonec však místo tří, brali Bobři pouze jeden. Jak sám viděl osudný moment v čase 59:59 z brankoviště a jak zhodnotil celé valašské derby se dočtete uvnitř článku.

Martine, s odstupem dvou dnů, s jakým cílem a taktikou jste nastupovali proti Vsetínu?
Doma musíme sbírat body, takže cíl byl jasný. Taktika byla hrát náš hokej a být agresivní, aby bylo vidět kdo je tu doma. To si myslím, že se nám dařilo. Byli jsme Vsetínu více než vyrovnaným soupeřem.

Překvapil Vás něčím soupeř v průběhu hry?
Dobře bruslili a byli nebezpeční v přesilovkách, ale neřekl bych, že to bylo nějaké překvapení. Ten tým je kvalitní, s tímhle jsme počítali.

Měl jsi hodně práce v brankovišti, je to pro tebe lepší, být neustále v pozornosti a zápřahu?
Myslím, že pro každého brankáře je lepší, když na něho jde hodně střel. Musí být neustále ve střehu a je v té správné provozní teplotě. Mně osobně to takhle vyhovuje.

Dokázali jsme v zápase vyrovnat a jít do vedení, zbývalo 5 minut do konce, co se mělo následně udělat jinak?
Velká škoda byla, že jsme nepřidali ještě třetí gól. Byla tam obrovská šance, kterou si vypracoval náš první útok, ale bohužel to tam nespadlo. Power-play jsme hráli dobře. Vsetín se nemohl dostat k zakončení, jenže v posledních vteřinách jsme nedokázali dostat puk ze třetiny a byli za to tvrdě potrestáni.

Co se stalo se závěrečnou sirénou?
Jeden ze vsetínských hráčů nahazoval z rohu puk před bránu, který se od někoho odrazil ve vzduchu a mě to trefilo z boku do hlavy, od které se puk nějak zázračně ocitnul v brance. Nešťastný gól.

Prodloužení rozhodli hosté, takže kalich hořkosti až do dna, přesto bod se Vsetínem, úspěch?
Vsetín byl na koni v prodloužení, už byl lepším týmem. Před zápasem bychom bod určitě všichni brali, ale po takovém průběhu je to málo a panovalo spíš zklamání.

Určitě ztráta tří bodů hodně mrzí, kór v zápase, kdy jsme měli tři body na dosah tak blízko, jak to jen jde...
Samozřejmě, že to mrzí. Byli jsme vteřinu od vítězství proti největšímu rivalovi doma před plným stadiónem, ale i takové věci se v hokeji stávají.

Dokázali jsme, že můžeme "porazit" jak Přerov, tak Vsetín, půjdete do dalších utkání s takovým odhodláním?
Určitě, tým se zvedá. Musíme si z těch zápasů vzít ty pozitivní věci a na nich dál stavět. V Brně nás totiž nečeká nic lehkého.