Bobři se vracejí z Hodonína s prázdnou

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři si připisují třetí prohru v řadě. Po utkání, ve kterém rozhodly nejvíce góly v oslabení, nestačili na hodonínské Drtiče. O výsledku rozhodla převážně nevydařená druhá třetina, na kterou by měli Bobři co nejrychleji zapomenout. Týmu v tomto zápase nepomohly ani 2 body (1+1) Václava Studeného. Duel nedochytal kvůli zranění Lukáš Vydržel.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, středa 11.11.2015, Zimní stadion Václava Nedomanského
Hodonín
6:3
(1:1, 3:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 19. Škápik (Špok), 22. Jurásek (Peš), 26. Vrba (Jedlička, Charvát), 36. Peš (Jurásek), 43. Matula (Janota), 50. Janota (Sajdl, Matula) – 6. Pořický (Studený), 48. Studený, 59. Varga (Podešva, Kývala). Rozhodčí: Marek – Kříž, Otáhal. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Průběh utkání: 0:1, 5:1, 5:2, 6:2, 6:3.
Hodonín: Zavadil (Zollpriester) – Kolář, Škápik, Pokorný, Nedvěd, Janota, Jedlička, Polesný – Matula, Sajdl, Kuba – Peš, Jurásek, Špok – Kučera, Charvát, Vrba – Piskoř, Tomi, Černohous
Valašské Meziříčí: Vydržel (52. Čáp) – Zbořil, Kovář, Černín, Franek, Hradil, Tomek, Valentík – Sprušil, Podešva, Varga D., Studený, Varga Mir., Pořický, Kuchta, Slovák, Kývala, Varga Mar., Baroš

Bobři vstoupili do utkání aktivně. Velkou šanci měl na začátku Václav Studený, který vystihl rozehrávku hostů a horní růžek branky minul jen o několik centimetrů. V 5. minutě dostali Bobři možnost přesilové hry. Po jednoduché akci se ke střele přes chumel hráčů dostal Jakub Pořický a tím využil přesilovku, jak nejlépe mohl. Vzápětí se přiklonilo štěstí i na Lukáše Vydržela a ze střely Nedvěda byla jen tyčka. V 15. minutě měli Bobři příležitost další přesilovky, ve které se k žádné velké příležitosti nedostali. Jakmile se počet hráčů na ledě srovnal, vyrazili do akce Drtiči. Po krásné akci se dvě minuty před koncem periody bekhendem prosadil Škápik.

Druhá třetina byla pro Bobry velmi špatná. Hned z jejího úvodu byl vyloučen Miroslav Varga a v oslabení překonal Vydržela Jurásek. Po chvilce jsme mohli být svědkem něčeho podobného, akorát že za hákování byl vyloučen Zbořil a hodonínský Vrba mířil k levé tyči přesně - 3:1. Ani oddechový čas družině Petra Tejkla nepomohl. V 35. minutě bylo Valašské Meziříčí potrestáno za zdržování hry. Oslabení netrvalo ani minutu a už se počtvrté vlnila síť za Vydrželem. Střelcem branky byl Petr Peš. Snaha Bobrů korigovat skóre zůstala do konce 2. třetiny pouze snahou.

V bojovnosti pokračovali Bobři i na začátku třetí třetiny. Konkrétně Jan Podešva mohl propálit Zavadilovy betony, jenže právě na jeho betonech střela skončila. Poté ve slibné šanci přerušil Miroslava Vargu rozhodčí. Ve 43. minutě se při zmatku hráčů před Vydrželovou odrazil puk na volnou hokejku Matuly, který zavěsil do odkryté klece. Ve 46. minutě přišlo další vyloučení za hru v šesti. Tentokrát to bylo ale oslabení šťastné. Václav Studený dokázal snížit na 5:2. Minutu poté nastřelil Studený jen horní tyč. Když běžela 50. minuta byl za sekání vyloučen Černín. Toho opět využili Drtiči a v přesilovce přidali již svůj šestý gól, přesněji se prosadil hodonínský Janota. Po nešťastné situaci v brankovišti musel opustit bránu Lukáš Vydržel a nahradil ho Jan Čáp. Ke konci utkání si ještě vyťukali obranu Drtičů Jan Podešva s Martinem Kývalou a David Varga, jako poslední hráč u puku vstřelil gól, kterým ustanovil konečný výsledek 6:3 v neprospěch svého týmu.