Bobři senzačně bodovali ve Frýdku-Místku

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Urputný boj předvedla ve Frýdku-Místku modrobílá družina Petra Tejkla a po prohraných nájezdech si odváží domů zasloužený bod. I přes tlak domácích dokázali především díky skvělému brankáři Slovákovi vždy srovnat a udržet vyrovnaný stav skóre po celou dobu hracího času. O góly Bobrů se postarali Martin Kubo a Antonín Sprušil. Početná výprava fanoušků z Valašského Meziříčí tak neodjížděla domů zklamaná. Za podporu všem děkujeme.
2. liga - skupina Východ 2015/2016, sobota 28.11.2015, Hala Polárka
Frýdek-Místek
3:2sn
(0:0, 0:0, 2:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 41. Luka (Piecha, Chmielewski), 56. Chmielewski (Jaroš), rozh. náj. Franek – 51. Kubo (Pořický), 60. Sprušil (Matyáš). Rozhodčí: Šutara – Ganger, Vengřín. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 1898. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2.
Frýdek-Místek: Daneček (Hlaváč) – Dresler, Krutil, Foltýn, Kowalczyk, Samiec, Adámek, Kvapil, Polák – Franek, Piecha, Sonnek, Klimša, Káňa, Cienciala, Meidl, Chmielewski, Kovařčík, Luka, Jaroš, Christov
Valašské Meziříčí: Slovák (Čáp) – Matyáš, Kovář, Černín, Žabčík, Hradil, Tomek, Valentík – Martiník, Sprušil, D. Varga, Studený, Kubo, Pořický, Kuchta, Slovák Augustýn, M. Varga, Baroš

Hned od začátku utkání bylo jasné, kdo bude na ledě pánem. Po celou třetinu podnikali Bobři jen občasné výpady do útočné třetiny. Starosti si hosté přidělávali častým vyloučením. Nutno ale podotknout, že obrana pracovala velmi dobře a co přes ní prošlo, to vychytal muž zápasu gólman Jiří Slovák.

Až ve druhé minutě druhé třetiny měli Bobři první velkou šanci. Augustýn s Martiníkem ale na zmateného Danečka nevyzráli. Po tlaku Frýdku-Místku došlo na jejich straně k vyloučení. Téměř všechna oslabení ale domácí zvládali obstojně a ani v tomto si Bobři nevypracovali žádnou gólovou příležitost. Stejně jako první třetina se i ta druhá nesla v duchu obranné hry na straně Valašského Meziříčí. Na konci prostřední dvacetiminutovky byl ještě vyloučen Augustýn za zdržování hry.

Na začátu třetí třetiny se po šarvátce přidali na trestnou lavici ještě Pořický s Kovářem a na druhé straně Christov s Káňou. Zanedlouho poté už otevřel skóre Vladimír Luka. Bobrům i přes inkasovaný gól bojovnost neupadla, ba naopak snaha o vyrovnání byla znatelná. O tom, že bojovat se vyplácí se přesvědčili dokonce ve vlastním oslabení, když se Pořický a Kubo dostali do přečíslení 2 na 1 a právě Martin Kubo se stal v 51. minutě autorem vyrovnávající branky. Čím více utkání spělo ke konci, tím více byl hokej vyhrocený. Ke klidu nepomáhal ani rozhodčí, na jehož výroky reagovali velmi ostře hostující fanoušci, například když byla potrestána lavice Bobrů za zdržování hry. Oslabení zvládli Bobři na jedničku. V 56. minutě za stavu 1:1 byl atakován do obličeje Valentík a za faul, při kterém tekla i krev, dostal Dressler pětiminutový trest, což znamenalo, že utkání budou dohrávat Valaši v početní výhodě. Avšak jako první navýšili chvíli po vyloučení skóre domácí. Z úniku se trefil přesně za záda Slováka Aron Chmielewski - 2:1. Po zbytek zápasu hráli Bobři v útočném pásmu. Tolik vytoužený gól na 2:2 přišel až při hře bez brankáře k tomu v přesilovce v poslední minutě utkání. Danečka dokázal překonat Antonín Sprušil.

Po bezbrankovém prodloužení přišly nájezdy. Mezi úspešné střelce Bobrů se zařadili pouze Pořický se Slovákem. O výhře domácích rozhodl v šesté sérii Tomáš Franek.