Hodonín zastavil Bobry a veze si domů výhru

Po dvou výhrách čekal Bobry na domácím ledě v rámci dvacátého druhého kola ligy Hodonín. Utkání začalo vyrovnanou partií, ale postupně se do tempa dostávali lépe hosté. Jediným gólem Valachů se blýskl Martin Kubo, který k brance přidal i velmi dobrý výkon. Na tři trefy Drtičů to však nestačilo, a tak tentokrát zůstávají Meziříčští bez bodu.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 22. kolo, sobota 26.11.2016
Hodonín
1:3
(0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 40. Kubo (Mir. Varga, Baroš) – 18. Matula (Peš, Vrána), 25. Kuba (Hložánek, Kužílek), 43. Hajný. Rozhodčí: Obadal - Novotný, Axman. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:37. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Mikel, Nedbálek, Pernický, Báchor, Žabčík, Varga M. – Kubo, Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Baroš, Brunec, Dvořak, Varga D., Varga Mir., Hlaváč, Podešva
Hodonín: Kotvan (Haloda) – Kužílek, Gazda, Pokorný, Potechin, Loginovskij, Polesný, Haloda, Miklík – Charvát, Hložánek, Vrána, Černohous, Hajný, Peš, Janás, Kuba, Matula, Kadlec, Jurča, Vaněk

Domácí celek vstoupil do utkání velmi aktivně a byli to právě Bobři, kteří se od úvodu zápasu starali o rozruch před hostující bránou. Se střeleckými pokusy Dvořáka či Mikela si brankář Kotvan poradil. Právě pro Zdenka Kotvana šlo o první letošní soutěžní start. Brankář Hodonína působil velmi jistě, což potvrdil i v následné přesilové hře domácích, ve které si připsal několik důležitých zákroků.

Hodonín se postupem času dostával do hry a v permanenci musel být domácí Lukáš Plšek, který však necelé tři minuty před koncem první části kapituloval. Dominik Matula vytěžil z přihrávky Petra Peše a poslal puk až za záda domácího gólmana. Do kabin se tedy šlo za stavu 0:1.

Hned na úvod druhé třetiny dostali Bobři výhodu přesilové hry. V té ale neuspěli a za malou chvíli už prohrávali o dvě branky. Střelecký pokus Hložánka ještě Plšek vyrazil, ovšem v nepřehledné situaci si puk našel Michal Kuba a střelou do téměř prázdné brány navýšil náskok hostů. V té chvíli měl Hodonín jasně navrch, Bobři nestíhali a museli dokonce dvakrát během čtyř minut do oslabení.

Obě početní nevýhody však domácí zvládli a závěr druhé části patřil právě jim! Necelou minutu před koncem prostřední periody zvolil Miroslav Varga chytrou přihrávku na lépe postaveného Martina Kubo, pro kterého už nebylo problémem poslat kotouč do zcela odkryté brány, 1:2!

Na začátku třetí části to vypadalo, že se Bobrům podařilo skórovat a puk skončil až za zády Kotvana. Diváci se radovali, ovšem hlavní sudí upažil a místo toho přišla hned vzápětí třetí branka Hodonína. Jakub Hajný využil nedorozumění v rozehrávce Bobrů a střelou pod horní tyč upravil skóre na 1:3, brankář Plšek bez šance. Hosté pak vsadili především na defenzivu a domácí se ne a ne dostat do šance. A když už se do nějaké příležitosti dostali, většinou akce končily na skvěle chytajícím Kotvanovi.

Zhruba minutu před koncem dostali Bobři možnost přesilové hry. Tu ještě zdvojnásobili, ovšem ani ve hře v šesti hráčích nedokázali skórovat a všechny tři body putují do Hodonína. Vůbec poprvé se v této sezóně ve vzájemných zápasech těchto celků raduje ten hostující.