Atraktivní duel s Porubou prohráli Bobři až v prodloužení

Středeční utkání mezi Bobry a Porubou toho nabídlo opravdu hodně. Oba celky se dlouho přetahovaly o výsledek a ještě čtyři minuty před koncem základní části domácí vedli. Nakonec však brala po prodloužení dva body Poruba. Velmi atraktivní a ofenzivní podívanou okořenilo i několik osobních soubojů a pohledné hokejové momenty.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 30. kolo, středa 4.1.2017
Poruba
4:5p
(0:1, 2:0, 2:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Dvořák (Nedbálek), 38. Studený (Hladiš, Fojtík), 45. Kývala (Studený, Žabčík), 48. Martiník (Fojtík) – 13. Kuťák (Seidler), 42. Sztefek (Slováček, Slavík), 43. Tichý (Piecha), 57. Piecha (Tichý), 63. Kaluža (Illéš). Rozhodčí: Vaněk - Maťašovský, Holibka. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 421. Střely na branku: 34:43. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3, 4:5.
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Mikel, Nedbálek, Vrba, Báchor, Žabčík, Hladiš, Baroš – Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický, Kubo, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga M., Hlaváč, Podešva, Studený
Poruba: Kubáň (Mrázek) – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Kaluža, Bail, Puzič, Adamík – Ballner, Smrčka, Piecha, Orság, Tomčák, Kuťák, Zachar, Sztefek, Seidler, Slováček, Vaněk, Illéš

První utkání Bobrů v novém roce začínalo neplánovaně o půl hodiny později, a to z důvodu absence čárových rozhodčích. I přes tyto problémy se však tribuny úvodního buly dočkaly. Oba celky začaly velmi opatrně ale za několik minut strhli hosté hru na svou stranu.

Chvíli poté co Poruba ubránila oslabení, naskočil na led Filip Kuťák, který objel obránce a rychlou střelou k levé tyči Plška poslal svůj tým do vedení. Bobři nic nevzdávali a začali hrát po inkasované brance o něco lépe směrem dopředu. Avšak pro domácí mohlo být ještě hůře! Osamocený Jakub Illéš projel obranou a překonal i gólmana, kterému ale v tomto případě pomohla tyčka. Po první části tak vedli Ostravané těsným rozdílem 1:0.

Nástup domácího týmu do druhé periody byl famózní. Tahounovi Bobrů Petru Dvořákovi se povedlo ujet podél pravého mantinelu a svůj ostrý kotouč nasměroval přímo do růžku Kubáňovy brány. Hra se vyrovnávací brankou dostala na vyšší úroveň a diváci si mohli začít užívat rychlý hokej ze strany na stranu.

I Poruba byla nebezpečná a to zejména v přesilových hrách, ovšem i v početních výhodách na tom byli Bobři lépe. Zásluhou Dominika Hladiše, který vypálil na gólmana, se dostal puk na Václava Studeného, jenž s dorážkou do odkryté klece neměl žádný problém. Po vstřelené brance to začalo na ledě trochu jiskřit a emoce plály na obou stranách. Konec třetiny si však domácí pohlídali a za potlesku tribun odcházeli do kabin s výsledkem na své straně.

Třetí třetina začala také velmi ofenzivně. Hosté ve druhé minutě srovnali v přesilové hře, kterou si přenesli ze druhé třetiny. Michal Sztefek zamířil z pravého kruhu mezi betony domácího brankáře. Ze strany Poruby to nebylo vše. Neuběhly ani dvě minuty a hostující celek otočil skóre na svou stranu. Josef Tichý skvěle tečoval střelu Piechy a poslal puk až za záda Lukáše Plška.

Na tahu byli Bobři, kteří se svou odpovědí přispěchali taktéž za necelé dvě minuty. Domácí převedli skvělý důraz před bránou a Martin Kývala pouze dopravil puk do prázdné brány. Skóre se měnilo jako na houpačce. Za malou chvíli to byli znovu hokejisté Valašského Meziříčí, kteří vedli. Ondřej Martiník nastavil hokejku chytře do přihrávky Fojtíka a puk skončil až za zády přemisťujícího se Kubáně. V závěru utkání dostala Poruba výhodu přesilové hry, ze které srovnala. Kombinaci hostů v útočné třetině zakončil střelou z ostrého úhlu Martin Piecha.

Jelikož poslední minuty branku nepřinesly, o vítězi muselo rozhodnout prodloužení. Hokej ve třech hráčích na obou stranách nabízel jednu rychlou akci za druhou. Ve třetí minutě se dostával do brejkové situace Illéš. Vypadalo to, že si Plšek s jeho střelou poradil. Puk však domácímu brankáři vypadl a k dorážce do prázdné brány se dostal Marek Kaluža.