Hokejisté Valašského Meziříčí ještě chvíli před koncem druhé části v Hodoníně vedli. Nakonec však z tohoto duelu vyšli bodově naprázdno. Osudným se jim stal především hattrick Petra Jurči, který sebral Bobrům šanci na úspěch, těm nestačily ani čtyři góly v hodonínské síti. Drtiči tak potvrdili slušnou formu na domácím ledě, kdy posledních tří domácích duelů získali 9 bodů. Bobři naopak zůstávají na osmém místě, avšak stále drží těsný kontakt se středem tabulky.(foto: Adam Krátký, shkhodonin.cz)
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 31. kolo, sobota 7.1.2017
Hodonín
6:4
(2:2, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 5. Jurča (Miklík), 7. Jurča (Vaněk), 39. Peš (Hajný), 45. Jurča (Vrána), 53. Kuba (Peš, Kadlec), 60. Kadlec (Pokorný) – 10. Hladiš, 12. Dvořák (Vrba), 37. Pořický (Dvořák), 48. Varga Mir. (Podešva, Kubo). Rozhodčí: Slavka - Blaha, Maťašovský. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1052. Střely na branku: 30:45. Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3, 4:4, 6:4.
Hodonín: Haloda O. (Zollpriester) – Potechin, Miklík, Haloda M., Polesný, Kužílek, Pokorný (A) – Jurča, Vaněk, Vrána – Kadlec, Peš (C), Kuba (A) – Hajný, Charvát, Hložánek – Venclík. Loginovsky, Černohous
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) – Mikel, Nedbálek, Vrba, Báchor, Žabčík, Hladiš, Baroš – Fojtík, Kývala, Martiník, Dalajka, Pořický (C), Kubo, Brunec, Dvořák, Varga D., Varga Mir., Hlaváč, Studený, Podešva

Utkání se slušnou diváckou kulisou začalo na hodonínském zimním stadionu ve velké tempu! Drtiči doslova vletěli na Bobry a hned v páté minutě zužitkovali nabídnutou přesilovou hru. Jihomoravané šli do vedení zásluhou Petra Jurči, který se přihrávky Miklíka zhostil na výbornou a u pravé tyče otevřel skóre tohoto zápasu. Domácí útočník byl při chuti, domácí měli soustavný tlak, Vaněk našel přihrávkou zpoza branky úplně volného Petra Jurču, a ten během krátké chvíle udeřil podruhé!

Za malou chvíli to mohlo být už o tři góly, za Plškem zvonila horní tyč. V tu chvíli převzali otěže hry hokejisté z Valašského Meziříčí. Ti jako blesk z čistého nebe snížili po deseti minutách hry. Dominik Hladiš prokličkoval středním pásmem a z levého kruhu poslal puk do protipohybu brankáře Halody, 2:1! Ze strany Bobrů to nebylo vše. Obránce Vrba narýsoval přesnou kolmici přímo na hůl Petra Dvořáka, který z těžkého úhlu srovnal krok tohoto utkání! Bobři dostali v závěru první části výhodu přesilové hry. V té ale neuspěli a do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Nástup do druhé třetiny byl z obou stran poněkud opatrnější. Až v sedmé minutě přišlo vzrušení před hostující bránou. Vrána se dostal s Vaňkem do samostatného úniku. Druhý jmenovaný dostal přihrávku před téměř prázdnou bránu. Lukáš Plšek se však stihl přesunout a příložníkem své hole vytěsnil puk mimo tři tyče. Neuvěřitelný zákrok brankáře Bobrů!

Byl to znovu Vaněk, který uháněl sám na Plška necelých pět minut před koncem prostřední části. Hostující brankář úspěšný tentokráte i s trochou štěstí. A Bobři toho využili! Jakub Pořický se dostal před Halodu a puk doslova natlačil až za záda domácího gólmana! Drtiči však taktéž přispěchali s bleskovou odpovědí. Do brejku se s Hajným dostal s Petr Peš. Oba si vyměnili puk, který nakonec druhý jmenovaný poslal do prázdné brány, 3:3! Siréna ukončila druhou třetinu, i ta skončila nerozhodně.

Byl to Lukáš Plšek, který skvělými zákroky ve druhé části držel Bobry několikrát ve hře. V páté minutě třetí periody ovšem přišel nešťastný gól. Petr Jurča spíš jen nahazoval kotouč na Plška. Ten byl několikrát tečován a nakonec skončil až za zády zkušeného brankáře. Pro třiatřicetiletého útočníka to znamenalo zkompletování hattricku, Drtiči zase vedli. Velmi ofenzivní podívaná pokračovala i nadále. Miroslav Varga dostal dobrou přihrávku do prostoru mezi kruhy a drama bylo znovu na světě!

V desáté minutě přišly dvě vyloučení Bobrů ve stejnou chvíli a hosté museli čelit dlouhé přesilové hře soupeře v pěti proti třem. Meziříčané celou situaci ustáli, jenže za pár vteřin inkasovali ve při hře v plném počtu. U zrodu této akce stál Peš, jehož přesného pasu zužitkoval Michal Kuba, na kterého zívala poloprázdná klec. Později se tato branka ukázala jako vítězná.

Oba celky se ve zbývajícím průběhu zápasu dostaly do slibných příležitostí. Brankou však skončila až střela Jakuba Kadlece do prázdné brány při pokusů Bobrů ve hře v šesti přesně půlminuty před koncem tohoto duelu. V tu chvíli bylo jasné, že tři body zůstanou v Hodoníně.