Opravdu zpackaný závěr utkání mají za sebou hráči Bobrů, kteří si nedokázali pohlídat vedení v zápase a v posledních pěti minutách přišli o všechny body.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 38. kolo, středa 1.2.2017
Technika Brno
3:5
(1:0, 2:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 12. Pořický (Varga Mir.), 21. Kývala (Báchor, Dvořák), 35. Fojtík – 23. Stehlík (Augustin), 49. Augustin (Benýšek), 56. Benýšek (Čtvrtníček, Medek), 58. Medek (Benýšek), 59. Stehlík. Rozhodčí: Fiedler - Rožánek, Novák. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 311. Střely na branku: 35:24. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:5.
Valašské Meziříčí: Plšek (Oczadly) – Mar. Varga, Mikel, Hajda, Báchor (C), Hladiš, Baroš, Pernický, Hlaváč – Fojtík, Kývala, Dvořák (A), Andris, Studený, Brunec (A), D. Varga, Mir. Varga, Pořický – Dalajka, Podešva, Martiník
Technika Brno: Slavíček (Holub) – Vágner, Štancl, Sedláček, Švejda, Vokurka – Brzobohatý, Benýšek (A), Odehnal (A), Florek, Stehlík (C), Čtvrtníček, Augustin, Medek, Matov

Od úvodního buly na ledě převyšovali domácí Bobři. Brzy jim byla nabídnuta po vyloučení brněnského Vokurky přesilovka, avšak ta se jim zdaleka nepovedla. Zápas pokračoval v poklidnějším tempu, kdy se Technika snažila vzdorovat meziříčské kombinaci. Ojedinělé brejkové akce hasil mezi třemi tyčemi domácí gólman Plšek. Veselo mohlo být mezi fanoušky už při akci Andrise, jenže mladík v modrobílém dresu nezvládl koncovku.

Když už to vypadalo, že Valaši začínají kolísat, zjevil se u odraženého puku Jakub Pořický, jemuž se povedlo poprvé překonat Slavíčka, a tím i otevřel skóre klání ve prospěch Bobrů. V poslední pětiminutovce ještě čelili Sovy čtyřminutovému vyloučení, ale i tuto početní nevýhodu zvládli na jedničku.

Začátek druhého dějství znamenal pro domácí mužstvo pokračování v přesilové hře. Stanislav Báchor velmi rychle poslal puk směrem na bránu, kde ještě změnil jeho trajektorii Martin Kývala. Zanedlouho ovšem začala Technika využívat mezer v defenzívě Valachů, a to jim přineslo ovoce. Ve třiadvacáté minutě nestačil Plšek na dorážku Ondřeje Stehlíka, čímž hosté snížili na 2:1.

Opět to byli Bobři, kdo diktoval tempo hry a pět minut před koncem druhé třetiny sebral puk na modré čáře Josef Fojtík, který využil svých střeleckých instinktů a sebevědomě položil gólmana Slavíčka. Před poslední třetinou tak svítilo na tabuli skóre 3:1 pro Valašské Meziříčí.

Ve čtyřicáté osmé minutě obkroužil kolem pásma Vojtěch Augustin a snížil korigoval vedení Bobrů na 3:2. Bobři se nenechali rozhodit a pokračovali dále, nutno ovšem podotknout, že Technika začala být aktivnější před Plškem. Svou druhou branku mohl přidat Fojtík, tentokrát byl ale hostující gólman při samostatném úniku pozornější.

To co se stalo na Bobří hrázi v posledních pěti minutách utkání budou mít v hlavách hráči ještě dlouho. Nejprve srovnal stav zápasu Karel Benýšek a za necelé dvě minuty přes hrubku v defenzívě otočil zápas Robin Medek. Rázem byli hosté v těsném vedení 4:3.

Bobři mohli v nabídnuté závěrečné přesilovce srovnat, avšak po nepovedeném vhazování ujel s kotoučem podél mantinelu Ondřej Stehlík, jemuž po nedovoleném zákroku přisoudil technický gól sudí, jelikož gólman Bobrů byl v té době na střídačce. Utkání skončilo pro Bobry velmi nelichotivou prohrou 3:5