Pět prohraných zápasů v řadě nemohli Bobři odčinit lépe. Na domácím stadionu si především díky skvěle zvládnuté první třetině vydobyli senzační vítězství 9:2 nad doposud neoblíneným Hodonínem. Naprosto skvěle se předvedla druhá formace, která se postarala o pět branek v utkání. Svým premiérovým gólem mezi dospělými se blýskl sedmnáctiletý odchovanec Bobrů, Tomáš Andris.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 40. kolo, středa 8.2.2017
Hodonín
9:2
(6:1, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 5. Brunec (Kývala, Dvořák), 10. Váňa (Kývala), 12. Brunec (Báchor, Váňa), 12. Andris (Fojtík, Studený), 14. Dudek (Fojtík), 16. Fojtík (Studený, Andris), 26. Pořický (Martiník), 36. Fojtík (Andris, Studený), 42. Dalajka (Hlaváč) – 11. Jurča (Hložánek), 43. Venclík (Matula, Peš). Rozhodčí: Krenželok – Gančarčík, Konvička. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 289. Střely na branku: 36:28. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 9:1, 9:2.
Valašské Meziříčí: Matoušek (Plšek) – Dudek, Mikel, Hajda, Báchor (C), Hladiš, Baroš, Váňa, Žabčík – Fojtík, Kývala, Andris, Dalajka, Pořický, Hlaváč, Brunec (A), Dvořák (A), Varga M., Martiník, Studený, Podešva. Trenér: Roman Čechmánek.
Hodonín: Haloda O. (16. Zollpriester) – Haloda M., Miklík, Kužílek, Polesný, Potěchin, Loginovskyj, Weber – Jurča, Hložánek, Vrána – Kuba (A), Peš (C), Matula – Hajný, Charvát, Černohous – Venclík. Trenéři: Stanislav Beťko, Jan Prčík.

Před prořídlými tribunami meziříčsského stadionu začalo utkání, na které jen tak domácí hráči a fanoušci nezapomenou. Se třemi aktivními formacemi, vstoupili do zápasu jak Valaši, tak i Hodonín, tudíž se dal očekávat velmi svižný hokej.

Hned v úvodu doplatili na nedisciplínu hostující hráči, kteří se brzy dostai do oslabení ve třech. Jakmile se vyhrabali z nejhoršího, ocitl se před bránou Tomáš Brunec, jemuž se povedlo otevřít skóre zápasu. Hodonín se velmi rychle snažil na nezvládnutý začátek zapomenout, ovšem jejich snaha končila na důrazné obraně modrobílých.

V desáté minutě přistál puk na hokejce Vladimíru Váňovi, a ten svou nepříliš prudkou střelou rozjásal domácí stadion podruhé. Drtiči dokázali téměř ihned odpovědět, což měl na svědomí po projetí mezi obránci snajpr Petr Jurča. V tu chvíli se ale roztrhl gólový pytel.

Uběhlo jen něco málo přes minutu a Bobři vedli už o tři branky. Nejprve zkvostně provedenou individuální akci zakončil dnes podruhé Tomáš Brunec, jehož následně napodobil mladičký odchovanec Bobrů Tomáš Andris, pro kterého to byla první branka v áčku.

Velmi mile zaskočení přiznvci domácího celku mělo ještě do poloviny první třetiny dvakrát důvod k radosti. Během čtrnácté minuty poslal zachycený puk k levé tyči nováček Jakub Dudek. Definitivně pak poslal na střídačku hodonínského gólmana Halodu Josef Fojtík, jenž našel škvíru mezi jeho betony. Po první třetině vedli Bobři senazčně 6:1

I druhá třetina patřila jen jednomu mužstvu. Bobři šli do oslabení, ve kterém se jim povedlo dát poprvé v této sezoně gól. Osamocený Jaub Pořický si s noblesou vychutnal bezmocného gólmana. To ještě více srazilo hostující hráče. Po této brance přišla klidnější pasáž zápasu, ovšem tu protrhl pět minut před sirénou opět Josef Fojtík, když dokázal položit hodonínského brankáře Zollpriestera. Do závěrečné periody šli Bobři s klidem na hokejkách a vedením 8:1

Hned první velká akce třetí třetiny skončila gólem. Roman Čechmánek nasadil do hry i čtvrtou formaci, která se mu odvděčila gólem. Blíže k vytoužené "desítce" přiblížil Valachy svou první brankou v za Bobry Patrik Dalajka. Smíření s osudem, avšak stále čím dál lépe hrající Drtiči, stihli po sedmdesáti vteřinách snížit na 9:2. Chybu obrany potrestal Michal Venclík, na kterého byl Matoušek krátký

Pozbytek utkání se Bobři jen koncetrovali na stabilní hru, avšak k desáté bránce se už nikdo nehlásil. Nejblíže k ní měl Miroslav Varga, avšak tomu rozhodčí puk v síti neuznal, jelikož stál v brankovišti. To ale Valašské Meziříčí vůbec nemrzelo. Po skvěle zvládnutém zápase poslali Bobři svého soupeře na jižní Moravu bez bodu a s devíti brankami.