Otočit nepříznvý vývoj zápasu a konečně dobýt novojičínský zimní stadion. Svěřenci Romana Čechmánka bojují o šesté místo s velkou vervou a odměnou jim byly druhé tři body v tomto týdnu. Hlavním strůjcem výhry se stal se dvěmi brankami Václav Studený, jemuž opět sedla spolupráce s Josefem Fojtíkem. Bobři se posouvají na sedmou příčku těsně pod Nový Jičín, kterému nestačí pouze kvůli horšímu skóre.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 41. kolo, sobota 11.2.2017
Nový Jičín
2:3
(1:0, 1:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 9. Zbořil (Zdeněk), 32. Novotný (Chvostek, Gebauer) – 27. Studený (Fojtík), 45. Kývala (Brunec, Váňa), 52. Studený (Žabčík, Fojtík). Rozhodčí: Koziol - Bojda, Mikler. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 26:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.
Nový Jičín: Slovák (Illáš) – Stránský, Běhal, Hruška J., Vašut (C), Zbořil, Metelka, Cabák – Gebauer, Slovák, Christov, Málek, Zdeněk (A), Chvostek, Kocián, Sonnek, Irgl, Novotný (A), Uhlář
Valašské Meziříčí: Matoušek (Plšek) – Mikel, Hajda, Báchor (C), Hladiš, Baroš, Váňa, Žabčík, Varga Ma. – Fojtík, Kývala, Dalajka, Pořický, Hlaváč, Brunec (A), Dvořák (A), Varga Mi., Martiník, Studený, Podešva, Varga D

Bobři začali první třetinu střelecky aktivněji a jičínskému brankáři Jiřímu Slovákovi dávali hodně zabrat. V sedmé minutě byl vyloučen hostující Jiří Hajda a Nový Jičín svou přesilovku využil. Bývalý obránce Valachů Mikuláš Zbořil otevřel střelou po Zdeňkově nahrávce skóre, a domácí měli s koncem prvních dvaceti minut vedení na své straně.

Ve druhé třetině se povedlo Bobrům srovnat. Josef Fojtík našel Václava Studeného a Bobři byli zpátky ve hře. Stav 1:1 nevydržel na světelné tabuli dlouho. V polovině základní hrací doby prostřelil Jiřího Matouška tahoun domácích Dominik Novotný. Do třetího dějství tak šli Bobři podobně jako do druhého, s jednobrankovým nankem.

Těsné skóre slibovalo slušně zaplněnému stadionu zajímavý závěr utkání. K radosti hlasitým hostujícím fanouškům zdramatizoval vývoj svou těčí Bruncovy střely Martin Kývala. Hra se vyrovnala a obě mužstva chtěly za každou cenu naplno bodovat.

Devět minut před koncem putoval na trestnou lavici domácí Zdeněk. Neuběhla ani minuta z přesilovky Valašského Meziříčí a Václav Studený se podruhé v utkání zapsal mezi úspěšné střelce, když jej před odkrytou bránou našel skvělou přihrávkou Žabčík.

Bobři přežili i závěrečnou hru Nového Jičína bez brankáře a poprvé si odvezli z města klobouků tři body, které na závěr oslavili s šedesátkou fanoušků v hostujícím sektoru.