Ve třetím utkání v řadě se svěřenci Romana Čechmánka radují z vítězství. Tentokrát si na domácím ledě smlsli na Kopřivnici. Do zápasu vstoupili hned od první třetiny zodpovědně a zajistili si vedení 2:0. Opět, po dobrém výkonu gólmana Matouška, a dvou brankách Miroslava Vargy mohli na závěr se svými fanoušky slavit tři body, zajištěné výhrou 6:2.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 42. kolo, středa 15.2.2017
Kopřivnice
6:2
(2:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Varga Mir. (Dudek, Pořický), 20. Pořický (Studený, Hajda), 27. Varga Mir. (Pořický), 35. Andris (Baroš, Fojtík), 48. Hajda (Varga Mir., Dudek), 60. Brunec (Dvořák) – 22. Ollender (Krutil), 57. Ollender (Krutil). Rozhodčí: Netopil - Blaha, Goňa. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 513. Střely na branku: 37:31. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 6:2.
Valašské Meziříčí: Matoušek (Plšek) – Báchor (C), Hladiš, Žabčík, Baroš, Dudek, Hajda, Mikel, Mar. Varga – Brunec (A), Dvořák (A), Kývala – Fojtík, Studený, Andris – Pořický, Mir. Varga, Martiník – D. Varga, Hlaváč, Dalajka
Kopřivnice: Fendrich (Šimeček) – Krutil, Čintala, Pargač, Marek (A), Merenda, Kowalczyk – Pěnčík, Poruba, Sluštík (A), Vyčesaný, Hrubý, Bartošák, Suchý, Tomášek (C), Ollender, Červenka, Mach

Zodpovědnost, naordinovaná do utkání, se domácím Bobrům vyplatila poprvé během osmé minuty, když Jakub Dudek poslal střelu na bránu, a Miroslav Varga ji ještě stihl tečovat mezi betony Fendricha. Střeleckou aktivitu si domácí drželi dále, a těsně před první přestávkou se radovali ještě jednou. Šest vteřin před sirénou ujel osamocený Jakub Pořický a navýšil vedení Valachů na 2:0.

Na začátku druhé třetiny dokázali průběh zdramatizovat. Samuel Ollender se skvěle zorientoval před Matouškovou bránou a snížil na 2:1. Hosté v tu chvíli chytli druhý dech a začali na Bobry tlačit, což přidělalo nejvíce práce Matouškovi v bráně. Pak se ale chopil kotouče Miroslav Varga a parádní trefou pod horní tyč pravděpodobně zasadil konečnou ránu hostujícímu výběru.

Během druhé periody trestali Bobři nedisciplinovanost soupeře. Při hře pět na čtyři nastřelil Tomáš Andris protihráče, od kterého putoval puk za záda Fendricha. Svěřenci Romana Čechmánka si zajistili před poslední dvacetiminutovkou klidné vedení 4:1.

Ve 48. minutě využili domácí přesilovku již podruhé. Tentokrát se dokázal před bránu dobře postavit Jiří Hajda, od něhož doputoval puk popáté za brankáře Kopřivnice. Oživení, už tak jednoznačného vývoje, přineslo ještě závěrečných pět minut. Nejprv se povedlo Samuelu Ollenderovi snížit na 5:2, ovšem posléze předvedl své dovednosti Tomáš Brunec, který jen kosmeticky upravil na konečných 6:2 pro Valašské Meziříčí!