Vítězná série končí. Přesto, že se Valašské Meziříčí v úterní dohrávce s Porubou dostalo hned ze startu do vedení, farma Vítkovic našla na každý gól Bobrů odpověď. V nepovedené poslední třetině šel navíc Torax do vedení, na což Valaši dokázali zareagovat pouze snížením. Špatnou zprávou je však zranění Jiřího Matouška, které budeme blíže specifikovat v následujících dnech. Bobrům po konci základní části náleží šestá příčka.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, 39. kolo, úterý 21.2.2017
Poruba
7:5
(1:2, 3:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 8. Peslar (Kaluža, Jáchym), 22. Zachar (Jáchym), 24. Zachar (Jáchym), 38. Zachar (Vaněk, Slavík), 45. Piecha (Kaluža), 45. Kafka (Ballner), 57. Sztefek (Slováček) – 1. Studený (Varga D., Hladiš), 13. Kývala (Dvořák), 23. Pořický (Podešva, Martiník), 32. Dalajka (Báchor, Hlaváč), 60. D. Varga (Žabčík, Studený). Rozhodčí: Fiedler – Rychlý, Vengřín. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 720. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 7:4, 7:5.
Poruba: Kubáň (23. Čech) – Rudl, Dresler, Adamík, Puškár, Kaluža, Bail, Puzič, Peslar – Ballner, Kafka, Piecha (A), Seidler, Kuťák, Slavík, Jáchym, Slováček, Zachar, Sztefek, Vaněk, Tomčák
Valašské Meziříčí: Matoušek (2. Oczadly) – Nedbálek, Mikel, Hajda, Báchor, Žabčík, Baroš, Pernický – Kuchařík, Kývala, Dalajka, Pořický, Brunec, Dvořák, Hlaváč, Martiník, Studený, Hladiš, Varga D., Podešva J.

Valaši zaznamenali perfektní start do utkání, ve 33. sekundě je poslal do vedení Václav Studený. Radost ale hostům nevydržela dlouho, jelikož byl krátce na to v bráně faulován Jiří Matoušek, který pro své zranění musel za pomoci spoluhráčů zamířit do útrob stadionu. V bráně jej vystřídal Evžen Oczadly. V 8. minutě se povedlo vyrovnat Jakubu Peslarovi, před jehož ránou se nestihl Oczadly přemístit v bráně a bylo vyrovnáno. Záhy se ale blýskl Martin Kývala, který z bezprostřední blízkosti propasíroval kotouč pod betonem Čecha, a Bobři šli opět do vedení.

Ostravanům jejich manko po první pauze zlikvidoval David Zachar. Jednogólový náskok poté přišpendlil valašskomeziříčskému celku Jakub Pořický střelou nad Čechovo rameno. To už porubská střídačka odvolala Čecha z brány a nechala jej vystřídat Kubáněm. Pak se opět přihlásil o slovo porubský kapitán David Zachar, který se s Jáchymem rozjel na kasu Bobrů, se střelou chvíli vyčkal a v poslední chvíli kotouč zasadil k tyči. Ani tentokrát se hosté nedali, Patrik Dalajka nastřelil tyč porubské brány, od které se poté touš odrazil za záda Kubáně. O opětovné vyrovnání se před druhým odchodem do šaten zasadil David Zachar.

Po druhé pauze šli Porubští poprvé v utkání do vedení, na čemž měl zásluhu Martin Piecha, který bekhendovou střelou poslal kotouč nad rameno Oczadleho. Za několik sekund pak Ballner perfektně nachystal kotouč před bránu Dominiku Kafkovi, jenž neměl problém doklepnout puk za položeného gólmana Bobrů. Několik minut před koncem ještě skóroval také Michal Sztefek a sen Valachů o pokračující sérii vítězství se pomalu, ale jistě rozplynul. Půl minuty před koncem utkání se ještě povedlo hostům snížit z hole Davida Vargy na 5:7, více už ale Valaši nestihli a domů se tak vrací s prázdnou.