Stav čtvrtfinálové série je vyrovnaný. Svoji prohru Šumperk odčinil před téměř zaplněným stadionem ve Valašském Meziříčí, ovšem ani tentokrát nebyl ani jeden tým dominantnější. Bobři neudrželi své vedení, a ani přes závěrečný nápor se jim nepovedlo poslat utkání do prodloužení.
2. liga - skupina Východ 2016/2017, pondělí 27.2.2017
Šumperk
2:3
(2:0, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Dvořák (Žabčík), 33. Chroboček (Kývala, Dvořák) – 39. Sedláček (Matějka, Sedlák), 40. Sedlák (Vachutka, Drtil), 45. Matějka (Vachutka, Sedlák). Rozhodčí: Obadal - Goňa, Wesley. Vyloučení: 6:10, navíc Drtil (SUM) 10 minut nesportovní chování a 10 minut zásah v oblasti hlavy a krku. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 874. Střely na branku: 32:28. Průběh utkání: 2:0, 2:3.
Valašské Meziříčí: Plšek (Čáp) - Nedbálek, Báchor (C), Hajda, Chroboček, Mikel, Dudek, Žabčík, Hladiš - Dvořák (A), Kývala, Brunec (A), Fojtík, Studený, Varga D., Pořický, Martiník, Varga Mir., Dalajka, Hlaváč, Andris
Šumperk: Kůdela (Svoboda) - Adam, Sedlák, Fišera, Ďurkáč, Janota, Drtil, Řezáč - Matějka (C), Králík, Vachutka, Ostřanský, Sedláček, Novosad, Fischer (A), Hroch, Langr, Vymazal

Obě mužstva nastoupila do prvních minut s velkým nasazením a nejprve to odnesli domácí, když rozhodčí poslali na trestnou lavici Hajdu. Bobři se oslabení ubránili. A přestože Kůdelu v následné hře při stejném počtu hráčů na každé straně nějak výrazně neobtěžovali, dokázali za chvíli strhnout vedení na svou stranu. Na přelomu třetiny posunul Žabčík kotouč na Petra Dvořáka, jenž z mezikruží napřáhl přesně.

Draci se tak znovu ocitli ve velmi nepříjemné pozici, kdy museli nahánět gólovou ztrátu proti zarputilému soupeři s výborným brankářem mezi tyčemi. Oproti domácímu utkání však byl Šumperk nebezpečnější, sahal často po vyrovnání a Plšek musel během pár minut vytáhnout tři reflexivní zákroky. Druhá desetiminutovka byla často přerušována vyloučení, narušená plynulost děje měla negativní dopad na kvalitu hry. Oba celky zvládly početní nevýhody bez inkasované branky, Bobři si však část svého trestu přenesli i na začátek druhé třetiny.

To pokračovalo ve stejném duchu jako ta první, tedy Šumperk měl více ze hry, ovšem postupem času začali Bobři hrát zodpovědněji. Na Dracích šla vidět snaha něco s výsledkem udělat, jenže proti byl gólman Plšek, jemuž se povedlo vytáhnout asi nejlepší zákrok sezony proti Vymazalově střele, tu vyrazil zdviženou bruslí.

Po dlouhé době pak převzali iniciativu také Valaši, když ve hře čtyři na čtyři sebral za modrou čárou puk David Chroboček a prostřelil Kůdelu. Hosté byli rázem ve stejné situaci jako před dvěma dny, když doma museli mazat dvougólové manko. Tentokrát to ale zvládli, a to velmi rychle.

Do té doby ojedinělou chybu v obraně domácích využil Pavel Sedláček, když se zjevil sám před bezmocným Plškem. Navíc v témže čase byl vyloučen Pořický, tudíž hosté dohrávali třetinu v přesilovce. A Drakům se téměř okamžitě zadařilo srovnat. Ostrou střelou vrátil svůj tým do hry nejproduktivnější hráč Šumperka v základní části Tomáš Sedlák. A do třetí třetiny se šlo za stavu 2:2.

Hosté pak zvládli první minuty třetiny třetiny lépe. Navíc otočili výsledek na svou stranu. Jan Matějka u pravé tyče zpracoval kotouč a dorazil ho do prázdné brány. Draci tak poprvé v sérii vedli, bylo však jasné, že je čeká ještě pořádná porce dřiny, aby nadějný výsledek udrželi.

Bobry totiž obrat v zápase nabudil k větší aktivitě a domácí začali zasypávat Kůdelu obrovským množstvím střel. Jenže hostující gólman si dokázal svůj prostor pokrýt a hlavně s naprostým klidem pokryl vše, co šlo na jeho branku. Domácím nepomohla ani závěrečná hra v šesti proti čtyřem Šumperským.

I druhý čtvrtfinálový zápas skončil velmi těsným výsledkem, avšak tentokrát loupili na ledě soupeře hráči Šumperka. Ti vyhráli ve Valašském Meziříčí po 13 letech, série se tedy vrací ke středečnímu třetímu utkání za stavu 1:1.