Před necelými dvěma stovkami diváků odehráli Bobři své první přípravné utkání na ledě. Jejich soupeřem byla taktéž druholigová Opava, která přijela i s navrátilcem Dušanem Šafránkem v bráně. Valaši se brzy ujali vedení, ale nakonec museli dohánět tříbrankové manko. Po zlepšené třetí třetině se skóre zastavilo na výsledku 3:4 pro hostující Slezan.
úterý 15.8.2017, Zimní stadion Valašské Meziříčí
Opava
3:4
(1:2, 0:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 5. Studený (Dalajka), 41. Daněk (Kubo), 58. Hladiš (Dvořák, Varga Mir.) – 8. Fědor (Seidler), 20. Vaněk (Seidler, Šindelář), 22. Vaněk (Sedlář), 32. Vaněk (Sedlář). Vyloučení: 4:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 184. Střely na branku: 24:33. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 3:4.
Valašské Meziříčí: Plšek (Netolička) – Talán, Mikel, Hajda, Báchor (C), Varga Mar., Baroš, Hladiš, Svozílek – Kývala, Dalajka, Pořický, Kubo, Dvořák, Daněk, Martiník, Studený, Varga Mir., Koňařík, Kuchařík
Opava: Šafránek (Wanecki) – Šindelář, Slavík, Kiss, Štindl, Galvas (C) – Kažimír, Vaněk, Seidler, Herman, Sedlář, Maxner, Hartmann, Vítek, Horváth, Hladoník, Fědor, Černý, Svoboda

První minuty domácího týmu na ledě byly docela jednoznačné. Bobři navezli veškerý svůj arsenál do útočného pásma a točili se kolem Šafránkovy brány. Během páté minuty dokázal otevřít skóre utkání zkušený forvard Václav Studený, který namířil přesně z pravého kruhu.

Zanedlouho po něm mohl slavit po nádherné individuální akci v mezikruží Jakub Pořický, jemuž se ale povedlo, i přes nepříjemně dotírajícího beka, trefit jen pravou tyč klece.

V další části už ale Opava dominovala. V osmé minutě dokázal z modré čáry přízemní střelou srovnat vývoj zápasu Marcel Fědor.

Po vyrovnávací brance následoval maraton přesilových her, který přerušil necelou minutu před koncem první třetiny Rostislav Vaněk po přihrávce Petra Seidlera, již zužitkoval k otočení celého vývoje.

Sotva začala druhá minuta druhého dějství, radoval se Rostislav Vaněk podruhé. S jeho prudkou střelou měl Plšek docela potíže a nešťastně mu kotouč propadl až za brankovou čáru.

Bobři měli velké potíže a Opava hrozila především z brejků. Na přelomu utkání šli Valaši do přesilovky, jenomže tak měla úplně opačný efekt a z protiútoku se opět radoval kdo jiný než Rostislav Vaněk. Se třemi spoluhráči v poli završil opavský kanonýr svůj hattrick střelou přes gólmanovu výstroj.

Bobři odcházeli do kabin s nelichotivým výsledkem 1:4, s čímž se samozřejmě nechtěli smířit.

Jasně najevo to dala v první minutě závěrečného dějství nová posila mužstva Josef Daněk. Nováček v týmu našel, u zatím skvěle chytajícího Šafránka, volný prostor u tyče a snížil na 2:4.

Bobři se snažili a pomalu začínali i více střílet na bránu. Největší problémy jim stále dělaly výpady Opavy před Plška. Gólman Bobrů však přes léto své umění nezapomněli a někdy až akrobatickými zákroky nedovolil Slezanu žádnou radost.

V sedmapadesáté minutě byl vyloučen Seidler a meziříčští okamžitě trestali. Dominik Hladiš sklepnul Dvořákův kotouč přesně mezi tyče, kde ani pohotový gólman nestihl být včas.

Bobři ještě v samém závěru zkoušeli štěstí v šesti bez gólmana, jenže to už si Opava dokázala pohlídat a udržela těsný náskok 4:3, který se stal i konečným výsledkem přátelského klání.

Jiří Weintritt (trenér HC Bobři Valašské Meziříčí): Utkání odpovídalo tomu, že jsme byli poprvé na ledě. Tří góly ze čtyř byly dá se říci vlastní. Určitě se budeme postupem času zlepšovat.