Reprezentantky mladé Bobry nešetřily

V závěru pětidenního kempu změřily české reprezentantky do 18 let ve dvou zápasech síly s mladším dorostem Bobrů. Ve dvou netradičních duelech mladé Češky dominovaly a Bobrům dovolily vstřelit pouze jedinou branku. Přípravu před nadcházejícím šampionátem v moskevském Dmitrově svěřenkyně kouče Pavla Zuziaka zvládly na výbornou! (foto: Martin Voltr)

Česko U18 - HC Bobři Val. Mez. 2:0

Branky a nahrávky: 37. Hornická (Zachová), 58. Machalová (Kaltounková). Diváci: 80.

První ze dvou utkání se odehrálo v pátek 29. prosince. Trenér Miroslav Kubo vyslal svůj tým do boje v čele s dobře chytajícím gólmanem Krňou, a i díky němu bylo skóre déle než polovinu zápasu bezbrankové.

Na první gólovou akci čekali diváci až do 36. minuty. Skóre zápasu otevřela Karolína Hornická střelou do levého horního růžku. Bobři se ale nevzdávali a občas našli také cestu k bráně protihráček.

Celou třetí třetinu měli Valaši srovnání na dosah, ovšem i druhou branku zápasu slavil dvě a půl minuty před koncem český výběr. Barbora Machalová se dokázala uvolnit před gólmanem a bekhendovým blafákem pojistila výhru pro svůj tým v poměru 2:0.

Česko U18 - HC Bobři Val. Mez. 4:1

Branky a nahrávky: 3. Machalová (Kaltounková), 24. Mlýnková (Pejšová, Kotounová), 32. Matoušková (Lerchová), 45. Dýcková (Kaltounková) – 36. Tobola. Diváci: 106.

Do druhého zápasu nastoupily Češky o něco více připravené. Jejich snažení bylo vidět hned na první pohled a Bobři měli v obraně dost práce.

Tentokrát se postavil mezi tři tyče modrobílých Grygar a velmi brzy lovil první puk z brány. Ve třetí minutě se nemýlila přesnou trefou Barbora Machalová. První třetinu provázela častá vyloučení a dohromady rozhodčí Novotná rozdala čtrnáct trestných minut.

Ve druhé části se oba celky umírnily a to více vyhovovalo českým hráčkám. Po čtyřech minutách vedly zásluhou Natálie Mlýnkové už o dvě branky. I třetí zářez šel na bedra reprezentace. O tříbrankový trhák se zasloužila Sabina Matoušková.

Pět minut před koncem druhé periody přišla řada konečně na Bobry. Nejmladší hráč na ledě Tomáš Tobola velmi impozantně přehodil kotouč na bekhendovou stranu a brankářku Juřicovou překvapil k bližší tyči.

V závěrečné části se publikum dočkalo ještě jedné branky. Po právu sklidila potlesk za svou nádhernou trefu pod břevno Nikola Dýcková. To bylo také to poslední, co český národní tým do 18 let na Bobří hrázi předvedl. I druhé utkání dokázal suverénně vyhrát a nyní ho čeká ostrá jízda na mistrovství světa v Rusku.