S absencí posil z Opavy v podobě Šafránka, Seidlera, Vaňka a Rudla na základě dohody obou klubů odjížděli Bobři k dalšímu venkovnímu utkání. I přes vedení po první periodě nakonec ztratili svůj náskok a nakonec nechali v Opavě všechny tři body.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 43. kolo, středa 7.2.2018
Opava
4:1
(0:1, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Tichý (Herman, Cihlář), 27. Malina (Pělucha), 28. Slavík (Vítek, Chalupa), 59. Wolf (Vítek, Slavík) – 17. Mar. Varga (Studený, Mikel). Rozhodčí: Markovský – Bubela, Zedník. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 4:1.
Opava: Wanecki (Plánovský) – Kažimír, Kiss, Šindelář, Tichý, Slavík – Pělucha, Bitomský, Hermann, Vítek, Cihlář, Štindl, Chalupa (A), Maxner, Wolf (A), Hartmann, Černý (C), Malina
Valašské Meziříčí: Plšek (Netolička) – Hajda, Báchor, Mikel, Horyna, Jenáček, Váňa, Žák - Mar. Varga, Brunec (A), Andris, Studený (C), Pořický, Kývala, D. Varga, Dvořák, Daněk, Dalajka

Úvodní momenty duelu přinesly řadu nepřesností na obou stranách. Po první šanci Slezanu se začali více tlačit do útoku hráči Valašského Meziříčí. Brunec, Kývala ani Pořický nebyli se svými pokusy ale úspěšní. Po osmi odehraných minutách se Valachům nabídla první možnost přesilové hry, se kterou se ale Bobři nepopasovali vůbec dle představ a k většímu ohrožené Waneckiho se vůbec nedostali.

Do druhé poloviny první periody vstoupili Bobři znovu s možností přesilové hry. Ani ta ale nebyla ze strany Valachů úspěšná i přes několik šancí ke skórování. V 17. minutě se přesto svěřenci trenéra Weintritta dočkali. Martin Varga si našel místo před Waneckim, kde úspěšně tečoval dělovku z hole Studeného a poslal tak svůj tým do jednobrankového vedení - 0:1. Minutu a půl před koncem první periody se ještě zjevil jako blesk z čistého nebe před Waneckim Žák, nedokázal však zamířit přesně mezi tři tyče.

Jakoby gól Opavy po odehrané půl minutě předznamenal dění v dalším průběhu třetiny. Josef Tichý dostal na modrou ideální přihrávku od Hermana, sjel si mezi kruhy a našel místo mezi Plškovými betony – 1:1. Slezan pokračoval v útočném náporu a odměnou mu byla další vstřelené branka ve 27. Minutě. Vlastimil Malina našel pro kotouč z prostoru v mezikruží ideální trajektorii a poslal jej nechytatelně do růžku Plškovy svatyně - 2:1. O minutu později mohlo být na straně Slezanu ještě veseleji. Vítek našel zpoza branky osamoceného Daniela Slavíka, ten se s ničím nepáral a ranou z první poslal Opavu do dvoubrankového vedení - 3:1.

Slezan nadále pokračoval ve větší aktivitě, než jeho soupeř z Bobří hráze. Další jejich pokusy ale mířily mimo branku nebo je likvidoval brankář Plšek. Nejvíce se brankář Bobrů předvedl ve 36. Minutě, kdy vytáhl ze svého repertoáru famózní zákrok proti Vítkově střele. Svoje útočné snahy Opava otupila vlastním vyloučením Šindeláře minutu před koncem druhého dějství. I tak se do šaten ale odcházelo s dvoubrankovým vedením Opavy.

Valašské Meziříčí vstoupilo do poslední periody s rozehranou přesilovou hrou. Ta se Bobrům ale příliš nevyvedla, a tak zůstával stav stále příznivější pro Slezan. Po třech odehraných minutách mohl přidat další gól Opavy, orazítkoval však pouze tyč Plškovy branky. Valaši se přece jen snažili více tlačit do útočného snažení. Slezan ale skvěle bránil a mohl se spolehnout na svého gólmana Waneckiho.

52. minuta mohla být pro Bobry smrtící. Plšek však dokázal zastavit samostatný únik Maliny a udržet tak Valachy stále ve hře. Valašské Meziříčí se navíc i nadále nemohlo dostat do větší útočné akce a nevypadalo to, že by se jim mělo podařit zvrátit průběžný stav. Dvě minuty před koncem definitivně rozhodl Petr Wolf dostal od Vítka přesnou přihrávku a v samostatném úniku předvedl vzorový bekhendový blafák, kterým počtvrté v zápase překonal Plška - 4:1. Do konce utkání už se příliš mnoho neudálo, a tak Bobři odjeli ze Slezska s prázdnou.