Derby s Novým Jičínem je opět zde!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V sobotu 21.11. na led Bobrů zavítá průběžně pátý tým 2. ligy skupiny Východ, a sice Nový Jičín, ten ,jak již bylo řečeno vzhledem ke svému postavení v tabulce, pojede do Valašského Meziříčí pro nějaký ten bodík, určitě by se totiž rád připojil k pronásledovatelům Valašského Meziříčí, kterými jsou Orlová, Hodonín a Přerov.

Oba celky se naposled střetly v sobotu 3.10. na ledě Nového Jičína. Zápas tehdy vyšel lépe domácímu celku, který ve třetinách 2:1, 1:1 a 0:0 porazil Valašské Meziříčí rozdílem jedné branky a sice v poměru 3:2. Za Bobry se tehdy trefili dva exJičínští hráči, a sice Přemysl Vašut, který svým gólem v sedmé minutě otevřel stav utkání a dále v minutě čtyřicáté si trefu do brány svého bývalého klubu připsal též Bohuslav Hruškovský.
V posledních třech zápasech si Nový Jičín připsal na své konto 2 výhry a 1 porážku. Dokázali porazit Uničov 5:3 a hlavně průběžně třetí tým soutěže Hodonín vysokým rozdílem 5:1, porážku 4:2 si připsali pouze s jakoby živou vodou politým Prostějovem, který se pomalu, ale jistě zvedá ode dna tabulky.
Bobři si budou muset dát pozor zejména na bratra svého bývalého hráče, a sice Lukáše Bacula, který vede kanadské bodování Nového Jičína, vstřelil 8 branek a na dalších 9 dokázal nahrát. Dalšími nebezpečnými hráči budou Michal Šimo, Marian Skaloš a Marek Pavlačka. Branku Jičína bude hájit buďto Jiří Slovák nebo Tomáš Kozák, oba patří mezi nejmladší brankáře v lize a nejspíše také tvoří nejmladší brankářskou dvojici v republice.

Takže sobota 21.11. 2009 od 17:00 hod., místo konání – Zimní stadion Valašské Meziříčí!