V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V úterý 19.1.2010 předehrávali své zápasy 3. a 4. třídy na domácím ledě. Soupeřem jim tentokrát byl tým PSG Zlín. Nutno dodat, že všichni hráči odvedli velký kus bojovnosti a určitě proti slinému týmu ze Zlína nezklamali. Naopak. Pojďme si tedy jednotlivé zápasy přiblížit.

"B" tým 3. říd začal svůj první zápas slibně a po první třetině držel vynikající stav 2:3. Poté však zlínští, kteří mají pro 3. třídu dva stejné týmy (ročníkově), začali naše kluky přehrávat. Věkový rozdíl 2 až 3 let byl na ledě znát. Naši sice bojovali co jim síly stačily, ale soupeř je převyšoval ve všech činnostech a zaslouženě zvítězil 3:13.

Druhý zápas věrně kopíroval ten první a nejmenší Bobři prohráli, tentokrát 2:13.

HC Bobři Valašské Meziříčí "B" - PSG Zlín "B" 3:13
branky Bobrů: Převor, Leták, Ondřej

HC Bobři Valašské Meziříčí "B" - PSG Zlín "B" 2:13
branky Bobrů: Frieb, Leták

sestava Bobrů: Grigar, Veselý - Frieb, Hrabovský, Smejkal, Ondřej, Převor, Hruška, Žebek, Leták

Oproti tomu "A" tým svého soupeře převyšoval úplně ve všem. V obou svých zápasech doslova smetl svého soupeře. V prvním utkání se střelecky zaskvěl Marek Kelnar (10 gólů), který těžil z perfektní spolupráce svých parťáků z útoku, Lukáše Adámka a Daniela Stodůlky.
Ve druhém utkání se k Marku Kelnarovi (6 gólů) přidal další střelec Vojtěch Pernický (6 gólů). Výsledky těchto zápasů ukázaly jaký pokrok tito malí Bobři, pod vedením trenérů Šilhána a Veselého, udělali.
Vždyť se soupeři typu Zlín, Vsetín, Uherské Hradiště ještě před dvěmi lety prohrávali rozdílem několika tříd. Teď vidí sami na sobě, jaký obrovský skok dopředu udělali. Dnes to svým protivníkům vrací i s úroky!

Sestava Bobrů: Postava - Adámek, Kelnar, Stodůlka, Veselá, Pernický, Siner

Po úpravě ledové plochy vyjely na led 4. třídy obou týmů. Během celého zápasu měli malí Bobři více střeleckých příležitostí, které však po hříchu končily na betonech pozorného gólmana hostí Davida Lefana. Tentokrát se trenéři neshodli na posuzování trestů (vyloučení nebo nájezy) a tak se hrálo podle daných pravidel, nájezd za každý faul. Chtěli bychom touto cestou vyzdvihnout výkon obou týmů, protože během celého zápasu nemuseli rozhodčí ani jednou odpískat nedovolený zákrok. Přestože malí Bobři tlačili a vytvářeli si střelecké pozice, Zlínští zase velmi nebezpečně hrozili z brejkových situací, předvedli hráči obou týmů velmi pohledný a slušný hokej. Odměnou jim byl, během zápasu, potlesk přítomných rodičů a fanoušků. Nerozhodný stav vydržel až do 42 minuty, kdy po velkém závaru před Zlínskou brankou, přece jen procedil kotouč do sítě domácí utočník Šimon Kuchařík (Michal Škrhla, Marek Kelnar). Hostům zbývaly necelé 4. minuty na vyrovnání. Všechny své síly vrhli do útoku a svou snahu podpořili navíc odvoláním brankáře. Malí Bobři však bránili co jim síly stačily a několikrát dostali kotouč ven ze svého pásma. Velká bojovnost se Bobrům vyplatila a nakonec slavili těsné, ale zasloužené vítězství 1:0.

HC Bobři Valašské Meziříčí - PSG Zlín 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
branka: 41:24 Kuchařík (Škrhla, Kelnar)

Sestava Bobrů: Oczadly - Andris, Brodek, Denk, Gorej, Stodůlka, Kubenka, Kuchařík, Škrhla, Vanduch, Pernický, Mžik, Kelnar