Bobří probuzení přišlo pozdě, Frýdek vyhrál v prodloužení

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V souboji prvního týmu tabulky s posledním se čekal jasný průběh utkání. Po první třetině byl stav 3:3, druhá třetina však Bobrům nevyšla a prohrávali již 6:3. Probuzení však přišlo pozdě, dvě branky v poslední minutě znamenaly pro Bobry zisk pouze jednoho bodu. Hned v první minutě prodloužení rozhodl o vítězství Frýdku Petr Slovák.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, 40. kolo, středa 24.2.2010
Frýdek-Místek
8:7p
(3:3, 3:0, 1:4 - 1:0)
Branky a nahrávky: 3. Gebauer (Kopáč, Kolařík),10. Kudláček (Slovák), 12. Pavlas (Mocek),32. Gebauer (Kolařík), 33. Mocek (Krutil, Slavík), 39. Slovák (Maliník, Krutil), 53. Kolařík (Gebauer)-4. Kovář (Lhotský, Dvořák Petr), 9. Šebesta (Krisl), 19. Lhotský (Sochorek, Ovšák) ,44. Dvořák P. (Lhotský, Bokroš) ,49. Šebesta (Kovář) 59. Šebesta (Ovšák, Dvořák P.), Kovář (Sochorek, Ovšák). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Frýdek-Místek:  Polonyi, Vajda, Gottwald, Slavík, Kudláček, Babic, Krutil, Kolařík, Pavlas, Mocek, Maruna, Maliník, Slovák, Gebauer, Herman, Kopáč, Vrána, Merta
Valašské Meziříčí: Gleich (Krumpoch), Blažek, Bokroš, Kovář, Dvořák P., Dvořák O., Krisl, Holík, Vnenk, Lhotský, Ručka, Sochorek, Šebesta, Ovšák, Varga, Palík, Tatarčík, Vašut, Dědek, Sochora

Od začátku utkání, jako by hosté netušili, že již skončilo rozbruslení a začal mistrovský zápas. Domácí Slezan se do Bobrů pořádně zakousl a z první vážnější šance Frýdek Místek vstřelil branku zásluhou Robina Gebauera 1:0. Bobři však dokázali bleskově odpovědět zásluhou Robina Kováře, který svou střelu zápěstím umístil přesně pod horní tyčku brankáře Polonyiho 1:1. Po těchto dvou úvodních brankách se hra vyrovnala a šance se střídaly na obou stranách, ikdyž více práce měl hostující Gleich. Běžela 9. minuta utkání a Bobři jdou do vedení. Autorem branky se stal hostující kapitán Pavel Šebesta, který vstřílí druhý gól hostů 1:2. Avšak vedení Bobrům netrvalo dlouho, v 10. minutě vyrovnává Jan Kudláček 2:2. V těchto momentech jako by na obou stranách chyběly obrany. V 11. minutě je však zase vše jinak. Tentokrát jdou do vedení domácí zásluhou exmeziříčského Robina Pavlase 3:2. Šance domácích však pokračovaly nadále a jen zásluhou Michala Gleicha zůstala cifra tři zatím neměnná. Když se zdálo, že se soupeři po první třetině rozejdou do kabin s mírným náskokem pro domácí tým, přihlásil se o puk Luděk Lhotský, který přesnou střelou vyrovnává stav utkání na 3:3.

Druhou třetinu začali domácí velice aktivně a zcela ji ovládli. Když už se hosté z Meziříčí dostali ke střele, vždy skončili na výborně chytajícím Polonyim. Běžela 32.minuta utkání a Robin Gebauer posílá opět domácí do vedení 4:3. Neuběhla ani minuta utkání a Michal Gleich lovil puk ze své sítě již popáté. Ivo Mocek se prosadil přes obranu hostů a vstřílí pátý gól. 5:3. Velmi špatnou desetiminutovku v druhé části hry dokonal šestým gólem Frýdku Místku Petr Slovák, který tak upravuje stav po dvou třetinách na 6:3 pro domácí výběr.

Během přestávky bylo zřejmě v kabině hostů rušno, hosté stáhli sestavu pouze na dvě obrany a dva útoky. Tento tah přinesl rychle své ovoce. Ve 44. minutě se prosazuje Petr Dvořák, který střílí z dorážky pod břevno čtvrtou branku hostů 6:4. Vstřelená branka se projevila ve vysokém nasazení Bobrů a s cílem co nejdříve zkorigovat stav utkání. Ovšem málem v této době platilo pravidlo – nedáš dostaneš, po chybě v rozehrávce hostujících obránců se k puku dostal Petr Slovák, který ujížděl sám na bránu Gleicha. Svůj nájezd však neproměnil. A tak ve 49. minutě utkání střílí pátou branku z mezikruží do protipohybu domácího brankáře agilní Pavel Šebesta 6:5. Hosté toužili po vyrovnání, ovšem to by nesměla běžet 53. minuta utkání. Po opětovné chybě v rozehrávce hostů se k puku dostal Jan Kolařík, který kličkou vstřílí sedmou branku domácích. 7:5. Hosty branka zaskočila, času bylo již málo, nicméně po několika minutách neúspěchu svitla jiskřička naděje v 60. minutě utkání. V čase 59:44 se prosazuje opět hostující kapitán Pavel Šebesta a hosté si berou oddechový čas 7:6. Po chvíli odjíždí na střídačku Michal Gleich a Bobři hrají v šesti v poli. Velkou radost hostujícím fanouškům udělal tři vteřiny před závěrečnou sirénou Robin Kovář, který se po krásné akci prosazuje střelou zápěstím a vyrovnává stav utkání na 7:7.

Na řadu přišlo prodloužení, To ovšem netrvalo dlouho. Po minutě utkání propadl hostující obránce ve středním pásmu a přečíslení dva na jednoho zužitkoval opět Petr Slovák, který tak vstřelil 8 branku domácích. Konečný stav utkání je tedy pro hosty nepříznivý, nicméně pokud si uvědomíme, že 17 vteřin před koncem utkání prohrávali Bobři ještě o dvě branky je nakonec bod velmi dobrý.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí):
Tak dnes to bylo jednoznačné podcenění soupeře, dostali jsme hloupé góly ze začátku utkání, nevraceli jsme se, chtěli jsme hrát na krásu, bohužel nedostali jsme se dvě třetiny vůbec do tempa. Poslední třetina byla už mnohem lepší, když jsme stáhli sestavu na dvě lajny. Měli jsme pak i štěstí v power play, ovšem gól v prodloužení padl opět po našem propadnutí. Každopádně je to dnes bodová ztráta a škoda, máme sice bod, ale chtěli jsme více. Výkon musíme rozhodně oplatit divákům a vedení klubu v utkání s Přerovem.