Bobři v pátek hostí Litoměřice!

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V pátek 16. dubna přijíždějí na led Valašského Meziříčí hokejisté z Litoměřic, kteří si vybojovali prvenství ve skupině Západ a tím i místo v kvalifikaci o první ligu. V článku naleznete informace o tomto týmu.

Z trojlístku týmů, které si vybojovaly postup do kvalifikace, jsou Litoměřice největším překvapením. Svěřenci trenéra Tvrzníka zakončili základní část na čtvrtém místě a asi málokdo tehdy očekával, že ovládnou vyřazovací boje skupiny Západ. Ve 36 zápasech základní části Litoměřičtí dohromady nasbírali 61 bodů a v konečném součtu jim scházel na třetí Sokolov pouhý bod. Bilance domácích a venkovních zápasů je téměř rovnocenná, o bod více však Stadion vybojoval na svém kluzišti.

V prvním kole play-off se Litoměřičtí setkali se svým tabulkovým sousedem z Klatov. V úvodním střetnutí Stadion využil domácího prostředí a výhrou 4:1 se ujal vedení v sérii. Jenže Klatovští byli na svém ledě stejně tak úspěšní a vítězství 2:0 sérii srovnalo. Západočechům se navíc podařilo na výhru z druhého utkání navázat a když přehráli ve třetím utkání Litoměřice na nájezdy, dostaly se poprvé v sérii do vedení. Stadion byl ve čtvrtém utkání velice blízko vyřazení. O vítězi totiž opět rozhodovaly až samostatné nájezdy, tentokrát se ale přiklonilo štěstíčko na litoměřickou stranu a Stadion si vynutil pátý zápas. Ten na domácím ledě zvládnul a výhrou 3:1 se posunul do semifinále.

Ve druhém kole play-off čekal hokejisty Litoměřic podstatně těžší oříšek. Zatímco Litoměřice se dostaly do semifinále po urputném boji, hráči Klášterce nad Ohří si v úvodní sérii play-off poradili s Děčínem v poměru 3:0 na zápasy. Tým, který se v základní části rval o prvenství ve skupině ale první zápas prohrál na nájezdy a Litoměřice šly v sérii do vedení. Druhé utkání přineslo pouze jednu branku a Litoměřice doma fotbalovým výsledkem porazily Klášterec 1:0. Pro jednoho z největších favoritů skupiny série třetím utkáním skončila a s ní také celá sezóna. Stadion se činil opět v nastaveném čase. Tentokrát na nájezdy nedošlo, rozhodující trefu totiž zařídil ve čtvrté minutě prodloužení Jan Kloz.

Finále skupiny Západ přineslo velice zajímavou dvojici soupeřů. O vítězství ve skupině se totiž utkaly Litoměřice a Most, který skončil po základní části na šesté pozici. První vzájemný duel přinesl dohromady deset vstřelených branek. Úspěšnější byli hokejisté Mostu a výsledek 4:6 znamenal první bod pro hosty. Následovaly však dvě výhry Stadionu a Litoměřičtí se přiblížili kvalifikaci na dostřel. Jenže Most si domácí výhrou 3:2 po nájezdech dokázal vynutit pátý zápas a o prvenství ve skupině Západ tak musel rozhodnout až pátý zápas. Očekávaný nervy drásající souboj přinesl své rozuzlení až v poslední minutě prodloužení. Klíčovým hráčem se stal opět Jan Kloz, který rozhodl pro svůj tým již druhou sérii.

Stejný hráč Litoměřic také vévodí týmovým statistikách play-off. Hráč propůjčený z Ústí nad Labem zasáhl do sedmi zápasech vyřazovacích bojů a zaznamenal v nich devět branek a dvě asistence. Dalším produktivním článkem mužstva je jihočeský rodák František Mrázek. Extraligou protřelý forvard získal ve dvanácti zápasech devět kanadských bodů (4+5). Tým Litoměřic disponuje také dalšími zkušenými hráči. Jmenovitě jde o Ladislava Slížka, Milana Buďu či Martina Tvrzníka. Platnou posilou i jistě i další hráč, který oblíkal ústecký dres, Adam Šaffer. Branku Stadionu hájí osmadvacetiletý Martin Volke.

První zápas kvalifikace odehrály Litoměřice ve středu 14. dubna a podlehli doma Písku 1:2 po třetinách 1:0, 0:1 a 0:1. Jedinou branku Litoměřic vstřelil ve třetí minutě Jan Kloz.

Soupiska Litoměřic z minulého utkání:
Volke (Davídek) - Kouba, Macek, Kaltenböck, Kolbaba, Musílek, Hillmich, Malý, Zenk - Slížek, Myšík, Horejsek - Tvrzník, Buďa, Zuziak - Hlusička, Procházka, Novák - Kloz, Horčička, Šaffer

Zápas bude slibovat určitě atraktivní a vyrovnaný hokej. Takže nezapomeňte pátek 16.4. 2010 - 18:00 - Zimní stadion Valašské Meziříčí!