Bobrům proklouzl postup mezi prsty

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V posledním zápase této sezony zajížděli Bobři do Lovosic, kde hrají svá domácí utkání Litoměřice. Utkání to nebylo lecjaké - rozhodovalo se o druhém postupovém místě do I.ligy. Aby si Bobři zajistili postup, museli vyhrát v základní době. To se jim ale nepodařilo. Po soustředěném výkonu Litoměřice Bobry porazily a zajistily si tak dokonce první místo v tabulce baráže o I.ligu. Jediným úspěšným střelcem Bobrů byl Jan Matějný, který už ale pouze snižoval na konečných 3:1.
2. liga - skupina Východ 2009/2010, Kv6, čtvrtek 22.4.2010
Litoměřice
3:1
(1:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: . 18. Kaltenböck (Hlusička, Buďa), 36. Horčička (Kouba), 37. Kaltenböck (Hlusička, Buďa) - 56. Matějný (Šebesta) Rozhodčí: . Jeřábek - Padevět, Prchal Vyloučení: . 7:6 Využití: . V oslabení: . Diváci: . 1301 Střely na branku: . Průběh utkání: .
Litoměřice: Volke (Davídek) - Kouba, Macek, Kaltenböck, Kolbaba, Musílek, Hillmich, Malý, Zenk, Slížek, Horčička, Novák, Tvrzník, Kloz, Šaffer, Hlusička, Procházka, Buďa, Zuziak, Horejsek, Šnajdr
Valašské Meziříčí: Krumpoch (41. Gleich) - Blažek, Bokroš, Bruhec, Dědek, Dvořák Ondřej, Dvořák Petr, Kovář, Krisl, Matějný, Ovšák, Pavlík, Růčka, Sochorek, Šebesta, Vašut, Varga David, Varga Martin, Varga Miroslav, Vnenk

První třetina nabídla po poněkud pomalejším rozjezdu velmi atraktivní podívanou. Až na několik málo okamžiků měli navrch domácí, kteří byli aktivnější, častěji u puku a také lepší v kombinaci. Navíc je podpořil spolehlivými zákroky proti zatím spíše propagačním pokusům Martin Volke. Skóre se otevřelo až v 18. minutě. Milan Buďa výborně zabojoval aby udržel kotouč pro Stadion, poté ho posunul na Hlusičku, který našel přihrávkou skrz brankoviště skvěle najetého Kaltenböcka, který s dvěmi Bobry v zádech byl u puku první a Krumpoch s jeho střelou do protipohybu nemohl nic dělat. V závěru třetiny odjel Krisl na střídačku poté, co obdržel zásah kotoučem do obličeje. Po krátkém ošetření na střídačce však bylo jasné, že je v pořádku a může pokračovat. Spolu s ním tak obě mužstva odešla do kabin za stavu 1:0 pro Litoměřice.

Na začátku druhé části se nejprve dohrála vyloučení z první dvacetiminutovky, poté se hra přelévala ze strany na stranu. Nejprve zasahoval Volke, poté Krumpoch po dvou střelách Procházky. Následně si Kovář nepřišel na domácího brankáře svým blafákem. Následovaly další šance, ale zatím bez využití. To se změnilo na začátku 36. minuty. K Petru Horčičkovi se dostal se štěstím odražený kotouč, projel po pravé straně a ranou mezi Krumpochovy betony zvýšil na 2:0. Bobři museli otevřít hru, čehož využil o necelé dvě minuty opět Jan Kaltenböck. Po kombinaci s Buďou a Hlusičkou zavěsil do horního růžku a rozhodl o tom, že se do kabin odcházelo za stavu 3:0 pro Litoměřice.

Závěrečnou dvacetiminutovku začali Bobři s novým brankářem. Třikrát překonaného Krumpocha nahradil Gleich. To však byla z naší strany jediná změna, protože jinak zůstalo vše při starém. Domácí bránili a díky tomu měli možná menší převahu. Zaznamenali také pár šancí, ale výborný Gleich již zůstal nepřekonán. Bobři nevyužili nabídnutou dvojnásobnou přesilovku, kterou nesehráli vůbec dobře. V 56. minutě došlo k poslední úpravě skóre. Valmez zaznamenal čestný úspěch díky Matějného dorážce, která se štěstím skončila za Volkeho zády. Víc už ale nestihli a domácí si v klidu došli za konečným vítězstvím. Po šedesáti minutách se tak mohli Litoměřičtí naplno radovat z postupu do I. ligy.

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí): Hodnotí se to blbě. Musím klukům poděkovat za celou sezónu, která byla skvělá, jenom ta třešnička na dortu chyběla. Ty dva týmy byly možná o něco lepší, prostě jsme se přestali prosazovat v koncovce a nedokázali jsme si poradit s obranným systémem soupeře a taky brankáři jim zachytali výborně, to taky rozhodlo. Přestali jsme dávat jednoduché góly, strašně jsme se nadřeli a čím dál víc nás to sráželo. Možná to je dobře, že jsme tohle to absolvovali, získali jsme zkušenosti a určitě to je lepší než kdybychom vypadli s Hodonínem a řekli, že se nic neděje, že jsme splnili pouze náš cíl postoupit do finále. Ale určitě je zapotřebí zhodnotit ne neúspěch, ale úspěch a poučit se z toho a přivést novou krev a oživit to mladšími hráči, kteří třeba nebudou tak kvalitativně dobří, jak starší hráči, ale dají do toho více bojovnosti, což by možná tady v té baráži stačilo.