5. třídy zahájily sezonu

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Do sezony po 4. třídách vstoupili žáci 5. tříd, kteří nejprve zajížděli do Uherského Brodu a poté hostili celek Kroměříže. Jak si vedli? To se dozvíte v tomto článku.

Ke svému premiérovému utkání nastoupili 5 třídy v neděli 16.10.2010 na ledě svého svoupeře a to v Uherském Brodě. Utkání byla v minulosti vždy velmi dramatická – někdy se o tuto atmosféru zasloužili rodiče, jindy výkony rozhodčích a jednou se dokonce utkání „dohrávalo u zeleného stolu“ (u disciplinární komice ČSLH), takže se očekával od začátku tuhy boj. Kluky na utkání vedla „staronová“ ternérská dvojice – Jiří Brodek a Martin Andris, což byla jejich premiéra u tohoto družstva.

Začátek utkání byl velmi opatrný, jako by nikdo nechtěl ukázat, co si na svého soupeře připravil. Soupeř byl opatrný a naši kluci jakoby ještě spali po cestě autobusem. Přestože malí Bobři tahali i v první třetině za další konec provazu, tak se nakonec nikomu nepodařilo překonat brankáře a do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu.

Před druhou třetinou se v šatně Bobrů „rozdávaly“ pokyny a rady. Někteří jich obdrželi dostatečně i na několik utkání a když je začali uplatňovat i na hřišti, tak výsledkem bylo, že druhá třetina se téměř celá odehrála na soupeřově polovině. Tlak postupně narůstal, až se ukazatel skóre zastavil na konci druhé třetiny na stavu 1:4 ve prospěch Bobrů.

Do třetí třetiny nastupovali Bobři jakoby s pocitem, že se již nemůže nic stát a vítězství nemůže uniknout. Úprava ledu a delší odpočinek klukům vůbec neprospěl a propadli se do herního útlumu. Z něho je navyburcovaly ani obdržené góly ve 42 a 46 minutě. Najednou začalo být dusněji a proto se i názory na některé zákroky začaly lišit mezi trenéry a rozhodčími. Soupeř tvrdou hrou nedovolil našim klukům vrátit se do herní pohody a ničil naše akce hned v začátku. S přibývajícími minutami docházely síly, protože celé utkání hráli kluci pouze na dvě pětky. Zatím co soupeř měl k dispozici minimálně 3 kompletní formace, tak toho beze zbytku využil a podařilo se mu v 50 minutě nejprve vyrovnat a pak v 56 minutě vstřelit vítězný gól. I přes závěrečné šance se už našim klukům nepodařilo zkorigovat výsledek a tak odešli z tohoto utkání poraženi.

HC Uherský Brod – HC Bobři Valašské Meziříčí 5:4 (0:0, 1:4, 4:0)
Branky Bobrů:
27:15 Kuchařík (Gorej), 30:29 Pavlíček (Kelnar), 38:40 Kelnar (Pavlíček), 39:35 Andris (Pavlíček)
Sestava Bobrů: Oczadly – Andris, Denk, Gorej, Kelnar, Kubenka, Kuchařík, Mžik, Pavlíček, Škrhla, Vanduch

V neděli 24.10.2010 se představili i na domácím ledě. Soupeřem bylo družstvo HK Kroměříž „B“, družstvo se kterým v minulosti vždy sváděli malí Bobři urputné boje.

K utkání nastupovali malí Bobři značně oslabeni marodkou a zraněními – chyběli tři opory ze základního kádru, proto museli trenéři doplnit družstvo o hráče z 3. tříd a mladších. Tento hendikep se projevil bezprostředně od začátku utkání. Kluci jako by si uvědomovali, že jim chybí strůjce hry. Zbytečně se svého soupeře zalekli a nechali si diktovat styl hry. V začátku jim nepomohl ani zkušený brankář Oczadly, který ze čtyř střel inkasoval do 9 minuty 3 góly. Po výměně brankářů se situace na ledě trochu uklidnila, naši srovnali krok a třetinu ukončili za stavu 1:4.

Ve druhé třetině se zdálo, že se přece jen vzepřou svému soupeři. Dobrá obrana dávala možnost založení útoku, ale prosadit se v něm bylo velmi těžké. Gólové příležitosti končily vždy několik centimetrů před bránou, nebo vedle ní. Jediný gólový úspěch ve druhé třetině tak zaznamenal Adam Gorej.

Průběh druhé třetiny dával příslib kvalitního hokeje i do následující třetiny. Pokud by Bobři vydrželi herní tempo a tlak, který si vytvořili a měli by i to pověstné štěstíčko, tak se dal očekávala napínavý průběh utkání. To že na svého soupeře mají, slyšeli i od svých trenérů, kteří je nabádali k co největší bojovnosti. Bohužel ve třetí třetině se ukázali v lepším světle pouze někteří hráči individuálně (dokonce i ti nejmenší), ale jako celek družstvo pochválit něšlo. Ubývající síly nestačili nahradit všichni hráči obou pětek, na které se v závěru utkání hrálo. To že tlak byl dlouhodobý svědčí i fakt, že posledních 8 a půl minuty hráli Bobři power play (dokonce 2 min. z toho 6 na 4, když byla vyloučena hostující Rozmecká) a za celou tuto dobu se soupeř nedostal ke střele, která by skončila v naší síti !!! Bohužel ani Bobrům se nepodařilo vstřelit gól a tak skončilo utkání porážkou Bobrů.

HC Bobři Valašské Meziříčí – HK Kroměříž „B“ 2:6 (1:4, 1:0, 0:2)
7:20 Mžik (Gorej), 22:37 Gorej (Škrhla)
Sestava Bobrů: Oczadly, Postava – Adámek, Denk, Gorej, Kelnar, Kubenka, Mžik, Pavlíček, Pernický, Siner, Stodůlka, Sviták, Škrhla, Vanduch