První výhru mají za sebou i mladší žáci

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Poslední zápas 1. kola ligy mladších žáků (5. třídy) sehráli malí Bobři na soupeřově ledu v Českém Těšíně v neděli 31. 10. 2010. Přesto že se jednalo o soupeře, se kterým se ještě ve své historii neutkali, na zápas přijížděli Bobři s odhodláním přivést domů 3 body a konečně tak protrhnout zatím pasivní bilanci předchozích zápasů. Papírově byli naši hráči favorité utkání, ale vzhledem k tomu, že hokej se hraje na branky, tak teoretizování muselo jít stranou. Trenéři vedli své svěřence k tomu, že jiná možnost než povinné vítězství se nepřipouští. Tak jako minulé zápasy nastupoval tým oslabený o 2 hráče základní sestavy, proto byl opět doplněn hráči z 3. tříd a mladšími.

Začátek byl velmi dobrý. Naši Bobři se dokonale zabydleli v útočné třetině a tady se odehrála téměř celá první třetina. První gól vstřelil Vojta Pernický již v 2 min. a dal jasně najevo, že to s vítězstvím myslí kluci vážně. Pak následovala přehlídka promarněných šancí, když jednotlivé útočné formace zatápěly před soupeřovou brankou s takovou intenzitou, že místy jakoby roztával led. Ale bohužel dostat puk za záda domácího brankáře byl úkol nad síly našich hráčů. Slabou náplastí byl gól Marka Kelnara v 14 min. Soupeř se v první třetině vzmohl pouze na čtyři výlety, na naší polovinu, a v jednom z těchto výletů se mu podařilo dosáhnout i trestného střílení, které proměnil Tadeáše Zika, když si naše obrana nepohlídala tohoto hráče, takže jí nakonec nezbylo nic jiného, než zastavit soupeře nedovoleným způsobem.

Druhá třetina byla o poznání lepší, dařilo se více střelecky, takže se Bobrům podařilo postupně vsítit soupeři další čtyři góly. To pozvedlo náladu i sebevědomí družstva, ale promarněných šancí neubývalo.

Do závěrečné třetiny nastoupili Bobři se změnou v bráně. Výborně chytajícího Evžena Oczadlého vystřídal o 3 roky mladší Michal Postava, který odvedl také výborný výkon. Třetí třetina (stejně jako předcházející dvě) se téměř celá odehrála v soupeřově obranné třetině, odkud soupeř sporadicky podnikal nájezdy ve snaze ohrozit naši bránu. To se povedlo až v 51 min., což byl opět signál pro naše Bobry, aby zvýšili úsilí. Snaha byla korunována „pouze“ 2 góly v 54 a 56 minutě. Opět si Bobři vytvořili výrazný tlak a obléhali bránu soupeře jako Rusové západní Berlín, ale zakončení bylo opět slabou stránkou této jinak pohledné podívané.

Za velmi dobrý výkon bylo možné pochválit oba dva brankáře Bobrů, kdy každý z nich dovolil soupeři pouze jednou skórovat, dobrá byla obranná část naší hry, kdy podali skvělé výkony i mladší hráči a zatím největší slabinou se tak stala útočná sestava, která se trápila s koncovkou. Konečný stav utkání 2:8 tak vůbec neodpovídal reálným možnostem, které naši kluci měli. Ale protože, jak jsme již v úvodu poznamenali, hokej se hraje na branky, tak nezbývá konstatovat, že malí Bobři splnili očekávání a doufáme, že je to nakopne k ještě lepším výsledkům v následujících zápasech.

TJ Slavoj Český Těšín – HC Bobři Valašské Meziříčí 2:8 (1:2, 0:4, 1:2)
Branky Bobrů:
Pernický Vojta (1:36), Kelnar Marek (13:28), Mžik Ondra (22:01), Adámek Lukáš (34:04), Kuchařík Šimon (34:40, 53:01, 55:05), Gorej Adam (38:15)

Sestava Bobrů: Oczadly Evžen, Postava Michal - Adámek Lukáš, Andris Tomáš, Beránek Michael, Gorej Adam, Kelnar Marek, Kubenka Filip, Kuchařík Šimon, Mžik Ondřej, Pavlíček Dominik, Pernický Vojtěch, Stodůlka Daniel, Sviták Matěj, Škrhla Michal, Vanduch Dominik