V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V rámci 2.kola ligy mladších žáků (5. třídy) se utkali malí Bobři v sobotu 6.11.2010 na domácím ledě s týmem HC Uherský Brod. Odveta se bohužel klukům nepovedla, když prohráli brankou v poslední minutě tohoto zápasu v poměru 1:2.

Snaha kluků oplatit porážku HC Uherskému Brodu z prvního kola se nepovedla. Tehdy prohráli kluci na soupeřově ledu až těsně před závěrem zápasu 5:4. Příprava na zápas probíhala podle plánů trenérů, které byly přizpůsobeny sobotnímu soupeři.

Bezprostředně po zahájení vlítli malí Bobři na svého soupeře a okamžitě od první minuty zatápěli před bránou hostí. Soustavný tlak vyvrcholil brankou v 11 minutě, kdy Michal Škrhla poslal perfektní přihrávku do brejku na Šimona Kuchaříka a ten prosvištěl okolo soupeřových obránců a nekompromisně zasunul puk za brankáře. Od té chvíle jsme sice opět měli územní převahu až do konce první třetiny, ale zopakovat nádhernou akci se již nepodařilo.

Druhá a třetí třetina se odehrávala v naprosto stejném duchu. Malí Bobři si v obraně vždy celkem snadno zaobstarali puk, okamžitě ho vyvezli do soupeřovy třetiny a tam se trápili s koncovkou. Šancí na skórování měli Bobři v každé třetině několik, ale všechny končily buď v lapačce brankáře, nebo pouze proletěly okolo nebo nad brankovou konstrukcí. Důraz při zakončení tak připomínal trénink „All stars teamu“ po padesáti letech – nemohoucnost byla někdy stejná !!!

Soupeřovi se pouze podařilo sem tam se vymanit z trvalého tlaku a v těchto ojedinělých nájezdech ohrožoval naši bránu. Dokonce se mu podařilo v 35 min. 2 třetiny nejprve vyrovnat a v závěru, 32 sekund před koncem utkání, po závaru před naší brankou a chybné rozehrávce, strhnout vítězství na svoji stranu.

Kluci byli z výsledku velmi smutní a někteří dokonce uronili i slzičku. Bohužel - skutečnost, že jsme nedovedli proměnit celkem velké množství šancí do kterých jsme se v průběhu zápasu dostali, měla za následek velké drama v závěru, bohužel pro nás se smutným koncem. Zbytečné drama ke kterému nemuselo ani dojít.

Šéftrenér mládeže Jaroslav Šilhán po zápase prohlásil:
„Zápas jsme si prohráli sami. Měli jsme ho dobře rozehraný, ale nedovedli jsme do zápasu vložit to, co nás v minulosti odlišovalo od ostatních týmů. A to je srdíčko !!! To je skutečnost, na které musíme znovu zapracovat, poučit se z neúspěchu a začít hrát hokej, kterému jsme věřili a za který jsme bojovali tak, že jsme při zápasech ve jménu hokeje to srdíčko dovedli položit!“

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC Uherský Brod 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky Bobrů: Kuchařík Šimon (10:57)
Sestava Bobrů: Oczadly Evžen, Postava Michal Adámek Lukáš, Andris Tomáš, Beránek Michael, Denk Tomáš, Gorej Adam, Kelnar Marek, Kubenka Filip, Kuchařík Šimon, Mžik Ondřej, Pavlíček Dominik, Pernický Vojtěch, Stodůlka Daniel, Sviták Matěj, Škrhla Michal, Vanduch Dominik