V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí dokázali svému soupeři z Opavy vrátit porážku a na domácím ledě rozstříleli Slezan sedmi brankami. První třetina ještě skončila bez branek, ovšem ve druhé a následně ve třetí části hry se domácí Bobři rozstříleli a za záda Davida Iláše poslali celkem 7 přesných zásahů. Spousta šancí domácích však ještě zůstala nevyužita. Bobři využili častého faulování soupeře a ve svých přesilových hrách dokázali své šance přeměnit v góly. Za domácí se blýskl hattrickem Lukáš Bokroš, jeden přesný zásah si připsali Jan Matějný, Ondřej Tatarčík, David Varga a Róbert Balga. Absolutorium určitě zaslouží domácí brankář Václav Vlachýnský, který se několikrát vyznamenal skvělými zákroky a neumožnil soupeři vstřelit jedinou branku. Soupeř z Opavy tak jede domů s prázdnou, naopak Bobři si připisují zaslouženě tři body do druholigové tabulky.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 20. kolo, středa 17.11.2010
Opava
7:0
(0:0, 4:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 25.Bokroš (Balga), 33.Bokroš (Bacul, Růčka), 37.Matějný (Vašut), 38.Tatarčík (Kostelňák, Martiník), 41.Balga (Matějný), 49.Varga D. (Matějný, Bacul), 57.Bokroš (Kostelňák, Růčka) Rozhodčí: Mrkva - Adamec, Štěpán Vyloučení: 3:9 Průběh utkání: 7:0
Valašské Meziříčí: Vlachýnský (Mocek) - Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Kostelňák, Martiník, Matějný, Matuštík, Mikel, Musil, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga M., Varga D., Vašut
Opava: Iláš (Plánovský) - Kukol, Tichý, Bednárek, Tůma, Vrabel, Grofek, Měch, Černý, Kocián, Polok, Pavelek, Herman, Mlýnek, Chalupa, Suchánek, Kříž, Wolf

Lepší vstup do utkání měli domácí Bobři, kteří už v desáté vteřině dostali možnost zahrát si přesilovou hru. Sice se jim podařilo usadit v pásmu Opavy, ale do žádné větší šance se nedostali. Do první větší příležitosti se dostal na začátku 7. Minuty Matějný, který se ocitl osamocen mezi kruhy. Jeho střelu ale hostující Iláš chytil. O chvíli později v situaci 2 na 1 dostal Kostělňák přihrávku na brusle a jeho následná střela tak nebyla příliš nebezpečná. Poté se do stejné situace dostávají také hosté. Hostující útočník zvolil přihrávku do druhé vlny na modrou. Střelec v červeném dresu branku netrefil, ale puk se od mantinelu odrazil před bránu přímo na hokejku Wolfa, Vlachýnský však vyrazil na boční síť. V 15. měl příležitost na hokejce Bacul, který se do dobré pozice dostal po pádu jednoho z opavských obránců. Ani tentokrát se však skóre neměnilo. V 16. Minutě dostali Bobři další výhodu přesilové hry. Ta se jim ale příliš nepovedla a k ohrožení brány se dostali jen opavští. Valmez si vypracoval příležitost až po skončení přesilovky, kdy ve velké šanci netrefil ideálně puk Palík. V závěru třetiny si pak Bobři zahráli ještě jednou v početní výhodě, ve které se usadili v pásmu Opavy. Nicméně žádná gólová akce se nezrodila, a tak první třetina skončila bez branek.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili lépe opět domácí hokejisté, kteří kvůli odstoupení Musila hráli stejně jako v minulém zápase pouze pět obránců. První příležitost měl Kostelňák, který tečoval Růčkovu plachtící střelu pouze do přiopraveného Iláše. V čase 24:23 se pak zrodila první gólová situace. Hostující brankář si při rozehrávce u mantinelu nerozuměl s obráncem, puk ukořistil Lukáš Bokroš a stačilo mu už jen trefit prázdnou bránu – 1:0. Po vstřelené brance se Bobři na chvíli zatáhli a toho využila Opava, která si vybojovala hned tři po sobě následující přesilové hry. Všechny šance s přehledem pochytal Vlachýnský. V polovině zápasu, během třetí přesilové hry Opavy, si vzal puk Vašut a tak dlouho se s ním zdržoval v útočné třetině, až si vykoledoval faul hostujícího Hermana. Ve 13. Minutě dostali bobři možnost zahrát si 23 vteřin v 5 proti 3 a tuto možnost využil po 13. vteřinách Lukáš Bokroš, který dorazil střelu Bacula do prázdné brány - 2:0. Bobři ožili a usadili se v pásmu Opavy. Po souhře celé pětky se ke střele dostal Vašut, ale tentokrát Iláš chytá. Do stoprocentní příležitosti se ve 35. minutě dostal Martin Varga, trefil však pouze lapačku hostujícího gólmana. Opavští pak neudrželi nervy na uzdě a v 36. minutě se během 7 vteřin dostali na trestnou lavici Kříž a Tichý. Bobři početní výhodu dokonale zužitkovali, když si nejprve ve výhodě proti 3 mužům přihrávku Jana Matějného srazil do vlastní brány opavský obránce - 3:0. O minutu později v pokračující přesilové hře netrefil nejprve ideálně přihrávku Martiníka před prázdnou bránu Kostelňák, Puk se po brankové čáře doklouzal k druhé tyči, kde byl ale připravený Ondřej Tatarčík a ten už si věděl rady – 4:0. Opavští zoufale potřebovali přestávku a nadále si počínali nedovoleně. Půl minuty před sirénou šli opět do tří. Tentokrát už se skóre neměnilo a do kabin se tedy šlo za stavu 4:0.

Sotva naskočil jeden z vyloučených opavských hráčů na led, tak ujeli Matějný a Balga a přihrávce Matějného zvýšil v čase 40:58 Róbert Balga už na 5:0. Po několika minutách dostala výhodu dvou mužů také Opava a to na minutu a půl. Přestože se hosté snažili střílet z každé pozice, nedokázali snad ani jednou trefit bránu. Po přesilovce měli více ze hry Opavští, ale byli to opět Bobři, kteří skórovali. Šťastným střelcem byl David Varga, který si najel na další z přesných přihrávek Jana Matějného – 6:0. Pak se na chvíli probudila Opava, která si vypracovala několik slibných šancí. V první z nich se po namazání domácího obránce vyznamenal Vlachýnský. Další dvě příležitosti Slezanů vyrazil opět výborně chytající domácí gólman maskou. V dalším průběhu třetí třetiny se střídaly šance na obou stranách, ale vždy se končily neproměněny. Nakonec to bylo opět Valašské Meziříčí, které mělo důvod k radosti. V 57. Minutě se nejprve do přečíslení dostali Matějný z Baculem, který nepřekonal opavského brankáře. O půl minuty později se situace opakuje a po přihrávce Kostelňáka dává už svou třetí branku Lukáš Bokroš7:0. V posledních dvou minutách zápasu se hosté snažili alespoň o čestný úspěch a ze svého tlaku vytěžili přesilovou hru. V té se dostali k několika střelám, ale Vlachýnský si čisté konto jistými zákroky pohlídal. Valašské Meziříčí tak nakonec uštědřilo Opavě debakl 7:0

Roman Sedlák (HC Bobři Valašské Meziříčí):
Dnes určitě super zápas, myslím, že nám to šlo až moc lehce, první třetinu jsme se rozkoukávali, ale v tom stavu, v jakém jsme, kdy nás trápí velká marodka včetně zraněného brankáře byl výkon určitě velice dobrý. Václav Vlachýnský zachytal skvěle, to byl základ dnešního úspěchu, v důležitých momentech nás podržel. Jsem rád, že nám dnes vyšly přesilovky, které se nabízely po neukázněnosti opavských hráčů.My je konečně i proměnili, přesilovky rozhodují dneska zápasy. Musím před všemi hráči v kabině smeknout, hodně kluků je nemocných, přesto hrají. O to více je to dneska cenné. Věřím, že nás to semkne a budeme dál bojovat o tu šestku. Teď pojedeme do Břeclavi, máme s němi sice dobrou bilanci, ale zimák nám moc nesedí, raději hrajeme na menším kluzišti. Snad nás přijedou podpořit i fanoušci z Valmezu. Musím určitě dneska lidem poděkovat, přišli, fandili, to je pro nás důležité.