Ani výpadek proudu na zimním stadionu v tureckém Erzurumu neuchránil v úvodním zápase hokejového turnaje domácí reprezentaci od debaklu. Proti Turecku se totiž postavil český akademický výběr, který hostitelské mužstvo vůbec nešetřil. Po první zahřívací třetině byl sice stav jen 2:0 pro náš výběr, po druhé už ale svítil na tabuli stav 12:0. V poslední části se Češi prosadili ještě čtyřikrát a do turnaje tak vstoupili jednoznačnou výhrou 16:0.

Turecko nekladlo českému mužstvu s Ondrou Martiníkem v sestavě žádný odpor. V první třetině se "česká mašina" jenom rozjížděla, přesto byla převaha naší reprezentace více než jednoznačná. Chvílemi toto utkání vypadalo, jako kdyby do Plumova přijela Rudá křídla z Detroitu.

Z velkého a neustávajícího tlaku však Češi vytěžili pouze dva góly, ve druhé části ale přišla smršť, která byla nevyhnutelná. Prostřední třetinu vyhrál český národní tým jednoznačně 10:0, když se trefil i Ondra Martiník, který si v zápase navíc připsal i jednu brankovou asistenci.

Poslední třetina už byla jen o tom, na kterém čísle se skóre dnešního zápasu zastaví. Deset minut před koncem přišla dlouhá a neplánovaná čtyřicetiminutová pauza, protože na stadioně zhasnula světla. Nucený odpočinek dostal naše hokejisty z tempa druhé dvacetiminutovky, ale i tak přidali svěřenci trenéra Zachrly ještě čtyři branky.

Češi si ve svém úvodním utkání na turnaji v pohodě potrénovali a zastříleli a brankář břeclavských Lvů Jaroslav Chvátal udržel asi nejjednodušší čisté konto v kariéře. V sobotu čeká náš národní tým zápas s ruskou sbornou.

Ta se v dnešním druhém zápase naší skupiny překvapivě natrápila s Japonskem. Jeden z favoritů turnaje vyhrál jen těsně 3:2.

Česká Republika - Turecko 16:0 (2:0, 10:0, 4:0)
Branky ČR: Matouš (2), Šlahař (2), Špok (2), Martiník, Kříž, Vodný, Drak, Ton, Berger, Nedrda, Ježek, Korotvička, Panuška

Rusko - Japonsko 3:2