Česká akademická reprezentace prohrála ve svém posledním vystoupení v základní skupině Univerziádního turnaje s Japonskem 2:1 po samostatných nájezdech. Češi vedli od 28. minuty, když se trefil Nedrda, Japonsko ale v poslední třetině vyrovnalo a když rozhodnutí nepřineslo ani prodloužení, musely na řadu přijít nájezdy. V nich byl úspěšnější náš soupeř, který si tak zajistil přímý postup do čtvrtfinále.

Český výběr potřeboval k jistotě postupu porazit Japonsko. To se svěřencům trenéra Zachrly bohužel nepodařilo. Naši reprezentaci poslal v osmadvacáté minutě do vedení mostecký útočník Vítězslav Nedrda, u této branky si Ondřej Martiník připsal asistenci. Asijskému týmu se ale na začátku poslední části podařilo v přesilové hře vyrovnat, když se trefil Hiromichi Terao.

Nerozhodný výsledek vydržel až do konce základní hrací doby a muselo se tak prodlužovat. Ani pětiminutové nastavení o vítězi nerozhodlo, a to i přes to, že Japonci měli dvouminutovou přesilovku. Na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V jel jako první střelec první branky Japonska Hiromichi Terao a proti Chvátalovi byl úspěšný. A jelikož nikdo z dalších pěti „nájezdníků“ svou šanci neproměnili, byl gól jednadvacetiletého útočníka nakonec i tím rozhodujícím.

Země vycházejícího slunce si výhrou nad Českou republikou zajistila postup do čtvrtfinále turnaje. Čeští reprezentanti končí v základní skupině A na třetím místě a musí tak čekat na výsledky zápasů ve zbylých dvou skupinách. Porazí-li zítra Slovinsko Bělorusko a Slovensko vyhraje nad Kazachstánem, zůstane Česká republika před branami čtvrtfinále. Pokud alespoň jeden z těchto duelů nedopadne tak, jak jsme nastínili, budou Češi dál bojoval o medaile. Postup mají zatím jistý čtyři celky: Rusko, Japonsko, Bělorusko a Kazachstán.

Skupina A (Rusko, Japonsko, Česká republika, Turecko)
27.01.	CZE - TUR  16:0	         1. Rusko		3   3  0  0  0   34:3   9  +31
27.01.	RUS - JPN   3:2          2. Japonsko		3   1  1  0  1   22:4   5  +18
29.01.	RUS - CZE   5:1          3. Česká republika 	3   1  0  1  1   18:7   4  +11
29.01.	JPN - TUR  18:0          4. Turecko		3   0  0  0  3    0:60  0  -60
31.01.	JPN - CZE   2:1sn
31.01.	TUR - RUS   0:26
Skupina B (Kanada, Jižní Korea, Bělorusko, Slovinsko)
27.01.	SLO - CAN   0:9          1. Bělorusko		2   1  1  0  0   11:3   5   +8
28.01.	KOR - BLR   1:8          2. Kanada		2   1  0  1  0   11:3   4   +8
29.01.	CAN - BLB   2:3sn        3. Slovinsko		2   1  0  0  1   10:11  3   -1
29.01.	KOR - SLO   2:10         4. Jižní Korea		2   0  0  0  2    3:18  0  -15
31.01.	CAN - KOR   (19:00)