Bobři zvládli boj o první místo na jedničku

Souboj o čelo tabulky jak má být viděli fanoušci ve Valašském Meziříčí. Domácí Bobři vedli nad Hodonínem už 3:0 a zdálo se, že z očekávaného boje bude selanka, ale Drtiči se nevzdali a v nástupu do třetiny srovnali stav zápasu. Spolupráce Petra Dvořáka a Jakuba Blažka ale znamenala opět vedení pro Bobry a když pak Radovan Glas přidal pátou branku, nemusel valašskomeziříčské už gól hostujícího Čárského několik vteřin před koncem nijak mrzet. Bobři na čele tabulky zvýšili po výhře 5:4 svůj náskok před druhou Opavou už na čtyři body. Jakub Blažek vstřelil v zápase již stou branku Bobrů v této sezóně!
2. liga - skupina Východ 2008/2009, 21. kolo, středa 26.11.2008
Hodonín
5:4
(1:0, 2:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 6. P.Dvořák (Zrník), 24. Sochorek (Šebesta), 26. Sochorek (Glas), 49. Blažek (P.Dvořák), 54. Glas (Sochorek) - 29. Komárek (Zábranský, Peš), 30. Rapant (Hoza), 41. Komárek (Peš), 60. Čárský (Jurášek, Komárek). Vyloučení: 7:7, navíc Vaněček (Val) 10. minut nesportovní chování, Hoza (Hod) 10. min nesportovní chování Využití: 2:2. V oslabení 0:0. Střely na bránu: 34:31. Rozhodčí: Krenželok - Tuizal, Řezáč. Diváci: 650
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Zientek, Zrník, O. Dvořák, Krisl, Růčka, Blažek, Starůstka - Martiník, Tatarčík, P. Dvořák - Sochorek, Šebesta, Glas - Vaněček, D. Varga, Kratěna
Hodonín: Holeš (26. Hubačka) - Hoza, Surový, Zábranský, Čárský, Jurášek, Rapant, Pokorný, Matušek, Podešva, Ševela, Hučko, Komárek, Peš, Roháč, Šťastný, Průdek, Vejvar

V utkání 21. kola druhé ligy přivítali Bobři na svém stadionu aktuálně třetí celek tabulky SHK Hodonín. Zápas nabral hned zpočátku velmi dobré tempo, šance střídala šanci na obou stranách. První změnu ve skore přinesla již 6.minuta, kdy po přihrávce Zrníka si najel do šance uzdravený Petr Dvořák a střelou mezi betony hostujícího brankáře Holeše zajistil domácím barvám vedení - 1:0. Po vstřelené brance byl k vidění i nadále velmi dobrý hokej, brankáři obou mužstev ale střelcům přes enormní snahu již nedovolili do konce první třetiny vstřelit branku.

Ve 2.třetině začali domácí o něco aktivněji a ve 24.minutě po ideální přihrávce Pavla Šebesty přesnou ranou k tyči zvýšil náskok Bobrů Dalibor Sochorek na 2:0. O chvíli později byli současně vyloučeni Dalibor Sochorek a hostující Ondřej Podešva, sotva naskočili na led po uplynutí trestu, zmocnil se ve středním pásmu Dalibor Sochorek kotouče a po kombinaci s Radovanem Glasem prostřelil Holeše potřetí - 3:0. Hosté po obdržené brance vystřídali brankáře a začali vystrkovat růžky. Ve 27.minutě dostali výhodu dvou mužů v poli a i když domácí dvojnásobnou přesilovku ubránili, v té druhé hosté přeci jen snížili. Autorem branky byl Lukáš Komárek - 3:1. Vstřelená branka posadila hosty do sedla a za dalších 33 vteřin po závaru před domácí brankou snížil na 3:2 Michal Rapant. Hostujících hráčů bylo najednou plné hřiště a domácí se štěstím udrželi svůj těsný náskok až do konce druhé třetiny.

Úvod 3.třetiny vyšel hostujícím hráčům náramně, již v čase 40:57 srovnali stav utkání na 3:3. Autorem vyrovnávací branky byl opět Lukáš Komárek. Bobry obdržená branka neotřásla a dál se tlačili před hostující branku. Ve 47.minutě obdržel čtyřminutový trest za vysokou hůl hostující Podešva. Bobři svého soupeře uzamkli ve třetině a po vyšachování hostující obrany prostřelil od modré vše, co mu stálo v cestě, domácí obránce Jakub Blažek. Byla to zároveń jubilejní stá branka Bobrů v letošní soutěži - 4:3. A aby toho nebylo málo, tak ve 54.minutě využil další přesilovku domácích Radovan Glas a zvýšil vedení domácích na 5:3. Hosté ale nesložili zbraně a ve snaze vyrovnat hráli i v šesti bez brankáře. Domácí navíc hráli v posledních dvou minutách v oslabení a v čase 59:56 se hostům podařilo přeci jen snížit na rozdíl jediného gólu, když se trefil Milan Čárský - 5:4. Na vyrovnání ale již nezbyl hostům čas a Bobři si tak připsali další důležité tři body do tabulky. Utkání bylo hráno ve skvělé atmosféře, kterou vytvořili hráčům fanoušci obou mužstev.

V neděli 30.listopadu hraje Valašské Meziříčí v Brně s místní Technikou, na domácím ledě hrají Bobři ve středu 3.prosince, kdy od 18ti hodin přivítají HC Uničov.