Domácí Bobři nestačili na Karvinou

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Velmi nepovedená první polovina středečního utkání, kterou domácí Bobři prohráli 0:5, stála hokejisty Valašského Meziříčí šanci na bodový zisk proti týmu z Karviné. Až poté, co hostující hráči polevili, se do hry dostali také Bobři. Od té doby skóre narůstalo na obou stranách až ke konečnému výsledku 3:7. Karviná tak i po druhé v letošní sezóně nasázela Valašskému Meziříčí velké množství branek. O přesné zásahy Bobrů se postarali Róbert Balga, Milan Ovšák a Milan Kopecký.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 22. kolo, středa 23.11.2011
Karviná
3:7
(0:3, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 34. Balga (Zábojník), 47. Ovšák (Ambruz), 49. Kopecký (Vašut) - 5. Hegegy (Luka), 13. Hegegy (Luka, Ivan), 20. Urbánek (Galvas, Blatoň), 25. Mikšan (Moravec,Galvas), 29. Mikšan (Javín, Samiec), 45. Mikšan (Moravec, Luka), 50. Ivan (Luka) Vyloučení: 5:8 Využití: 2:1 Rozhodčí: Obádal - Smilek, Vaněk Průběh zápasu: 0:5, 1:5, 1:6, 3:6, 3:7.
Valašské Meziříčí: Slovák (21. Vlachynský) - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Knebl, Kopecký, Lehečka, Machala, Martiník, Mikel, Ovšák, Rác, Varga D., Varga Mar., Varga Mir., Vašut, Zábojník
Karviná: Iláš (Žídek) - Tomis, Samiec, Rosůlek, Mikšan, Blatoň, Lemel, Studený, Urbánek, Štefanka, Holuša, Moravec, Galvas, Ivan, Javín, Ciupa, Luka, Škatula, Sznapka, Hegegy, Orság

Do zápasu vstoupili aktivněji domácí, když hned v první minutě prověřil Iláše Ovšák. Hned na to to zkoušel i Blažek, ale také neuspěl. Karviná udeřila prakticky z první větší šance. Po krásné kombinaci se v půlce páté minuty trefil ALexander Hegegy. Gol jako by hosty nakopl. Karviná se více tlačilo do dalších šancí. Po té, co Holušu vychytal Slovák, se Karviná přece jen dočkala. v čase 12:18 zdojnásobil vedení hostí opět Hegegy. Hned na to našel Bokroš Davida Vargu, ale jeho projektilu chyběla razance. Když už se zdálo, že se do šaten půjde za stavu 2:0, prosadil se v čase 19:15 Tomáš Urbánek.

Do druhé části opět vstoupili aktivněji domácí. Martin Ambruz spolu s Ovšákem ale gol dát nedokázali. To ale bylo od domácích na chvíli vše. Naopak, v 25. minutě se prosadil David Mikša, kterému asistoval jeho jmenovec Moravec. O 3 minuty později přidal Mikša další branku a Bobři prohrávali již 5:0! Tento stav vydržel až do 33. minuty, kdy se po přihrávce Zábojníka prosadil krásnou kličkou Róbert Balga. Hned chvíli na to Iláš vychytal Bokroše s Martinem Vargou. Do kabiny se šlo za stavu 5:1.

Ve třetí části si Karviná chtěla výsledek pohlídat a utkání dohrát v klidu. Do té doby relativně neškodní Bobři jí to mohli hodně ulehčit. Tato třetina se ale stala hodně golovou. Nejprve sice Vlachýnský vychytal Ivana, co se nepovedlo Ivanovi, podařilo se opět Mikšovi, který tak zkompletoval hattrick. Dvě minuty na to ale Milan Ovšák opět snížil. V čase 48:26 se po delší době dokázal prosadit Milan Kopecký, který v přesilové hře protrhl svůj střelecký půst. Bobrům se vůbec poslední třetina podařila nejlépe ze všech. Srážely je ale jejich vlastní chyby. Jednu takovou dokázal potrestat Ivan a poslal hosty do vedení 7:3. V čase 51:41 přidali hráči boxerskou vložku. O tu se postarali, trošku nečekaně, útočníci Martin Ambruz a David Moravec. Karviná Bobry ve zbývajícím průběhu třetiny k ničemu nepustila a odvezla si zasloužené tři body.

Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí)Po první třetině, kdy nám soupeř udělil lekci z pohybu, z kvality přihrávek a přehrával nás ve všech směrech. Ve druhé třetině se sice hra zlepšila, přestříleli jsme soupeře, ale ta efektivita střelby u soupeře byla stále někde jinde! To co si vypracoval uměl zakončit, my když jsme vypotili nějakou příležitost, tak jsme ji zahodili, Karviná vyhrála naprosto zaslouženě.