Bobři míří do Brna

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - V neděli zajíždějí valašskomeziříčtí hokejisté na led momentálně 8. týmu tabulky – VSK Techniky Brno. V minulém domácím zápase potvrdilo Valašské Meziříčí vzestupnou formu před blížícím se play off, když porazilo HC TJ Šterrnberk. Náš nynější hostitel, celek Techniky Brno hrál svůj zápas v Orlové, kde prohrál v prodloužení a dovezl do města pod Špilberkem jeden bod. Zůstanou tentokrát body v krajském městě, nebo si je připíše celek z Valašska? Úvodní buly v hokejové hale dětí a mládeže je naplánovano v neděli v 17. hodin.

Hostující bobři z Valašského Meziříčí v předešlém domácím zápase zvítězili nad hokejovým klubem ze Šternberka v poměru 5:2 a vrátili tak soupeři prohru z jeho ledu v rámci skupiny sudá – lichá. Zápas se pro domácí nevyvíjel vůbec příznivě, když v 5.minutě zápasu již bobři prohrávali o dvě branky. Domácí tým s opět výbornou podporou valašskomeziříčských fanoušků však nakonec celkem jasně zápas zvrátil na svou stranu. V zápase se dvěma góly blýskl agilní útočník Lukáš Bokroš. Tímto vítězstvím se domácí Bobři dostali po delší odmlce zpět na pomyslný trůn II. ligy skupiny východ.

VSK Technika Brno patří od vstupu do II.ligy v sezoně 2004/05 vždy k týmům, které si brousí zuby na nejvyšší příčky. Dvakrát se pokoušela hrát baráž o I.ligu, ovšem v konečné tabulce prolínací soutěže vždy figurovala na nepostupovém místě. Tuto sezonu se však výsledkově trápí a je určitě za očekáváním. Počet vstřelených a inkasovaných branek má téměř totožný. Dosavadní průběžné 8. místo určitě neodpovídá kvalitám tohoto jihomoravského celku, který se na pokračování soutěže v rámci S-L a play-off posílil o několik hráčů. V minulém kole Technika Brno zajížděla na „horký led“ do Orlové, kde se hostujícím týmům nikterak nedaří. Po prohře 4:3 v prodloužení si Technika odváží určitě cenný bod do tabulky. Hostující tým dlouho prohrával o dvě branky, Brňané však ve třetí třetině dokázali srovnat stav utkání, když se trefilo slovenské duo Ján Tatar - Michal Hrtús. Ovšem již v druhé minutě prodloužení se přičinil domácí hráč Orlové Haas o to, že dva body zůstanou nakonec v Moravskoslezském kraji. Chtějí-li vysokoškoláci uhájit postupové místo, na kterém se nyní nachází a začínat předkolo play off na domácí půdě, je získávání bodů v dalších zápasech do tabulky nanejvýš potřebné.

VSK Technika Brno vyměnila v průběhu minulého týdne svého hlavního trenéra, kterým byl doposud Čeněk Kundela. Na jeho místo vedení Brna dosadilo bývalého zkušeného obránce Ingstavu Brno - Vlastimila Odehnala. Trenér změnil pojetí hry vysokoškoláků, kdy přeskupil hru na čtyři formace. Velký důraz klade na disciplínu a odlišnou taktickou přípravu k zápasu. I změna na postu trenéra je jedna z věcí, která může dodat mužstvu nový impuls. Zápas v Brně určitě nebude patřit pro Valašské Meziříčí mezi jednoduché a brněnští hráči se jistě budou opět chtít předvést v nejlepším světle, že hokej hrát umějí a bod z Orlové pro ně nebyl nikterak náhodný.

Mezi velmi ostřílené a gólově velmi potentní hráče VSK Techniky Brno bezpochyby patří útočníci Zdeněk Mráz, Martin Špok, který je však nyní jako další dva hráči bobrů v čínském Harbinu na Univerziádě, Petr Jelínek, Jan Korotvička a Josef Liška. Z obránců je nejproduktivnějším David Šebek a Jiří Zapletal. Jedničkou mezi třemi tyčemi je momentálně brankář Adamec. Rozhodnout zápas však můžou i další hráči tohoto týmu se sovou ve znaku klubu. Výsledky těchto dvou celků ve vzájemných zápasech bývají nevyzpytatelné a určit favorita i přes bodový rozdíl (23b.) je obtížné.

Pokud by mužstvo Valašského Meziřící v Brně vstřelilo 5 branek, bylo by první týmem v celé soutěži II.ligy (východ – západ), který pokořil hranici 200 gólů. Připíše si tedy klub z jihomoravského krajského města tolik důležité body do tabulky k cestě zpět vzhůru, nebo budou body odvážet ogaři z Valašska?

Sestava v minulém zápase:

HC Bobři Val. Meziříčí: Jirkův - Růčka, Zrník, Starůstka, Krisl, Blažek, Dvořák O., Tatarčík, Dvořák P., Matějný, Šebesta, Sochorek, Kratěna, Vaněček, Varga D., Bokroš, Dědek, Varga M.

Technika Brno: Adamec - Kučírek, Šindelář, Daňo, Habrovec, Petlák, Zapetal, do 41. Kalafut, Babic - Luštinec, Korotvička, Jelínek - Hrtús, Liška, Matouš - Tobiáš, Benýšek, Odehnal - do 41. Tatar, Gabriška, Němec ml.