Bobři zajíždějí do Brna

Vedoucí celek tabulky HC Bobři Valašské Meziříčí zajíždějí v rámci 22. kola do Brna, kde se od 18 hodin v Hokejové hale střetne s Technikou Brno. Sedmý celek tabulky je zatím třetím nejlépe střílejícím mužstvem soutěže a protože Bobři zatím jako jediný celek skupiny Východ nastříleli přes sto branek, můžeme očekávat střelecké hody.

Hokejisté VSK Technika Brno mají rozhodně co napravovat, protože v posledním domácím zápase podlehli neuvěřitelným skóre 0:8 Orlové. Poslední zápas v Šumperku však naznačil, že to s formou Techniky nemusí být tak špatné, protože tam Brňané prohráli jen 1:2.

To není vůbec špatný výsledek, protože šumperští hokejisté ztratili v posledních jedenácti zápasech body pouze na ledě Valašského Meziříčí, kde prohráli 5:6 po prodloužení.

Nejznámějšími postavami v dresu Techniky jsou gólman Pavel Nešťák, který chytal extraligu v Opavě a nedávno působil také v nejvyšší soutěži v Rakousku, obránce Richard Kučírek, jenž prošel kádry brněnské Komety či Znojma, a útočník Zdeněk Mráz, který kdysi patřil k nejlepším hráčům první ligy.

Nejproduktivnějším hráčem mužstva je teprve dvaadvacetiletý odchovanec Třince Martin Špok. Ten zatížil konto soupeřů devíti góly a čtrnácti přihrávkami. Stejný počet devíti branek má na kontě také Petr Jelínek a exvsetínský Jan Korotvička.

V prvním vzájemném zápase porazili Valaši na domácím ledě Techniku 4:2, když o své výhře rozhodli až v poslední třetině.