Bobři v tomto kalendářním roce ještě naplno nebodovali, doposud jediný bod do tabulky získali po prohře po nájezdech se Šumperkem. Nyní čeká Valachy druhý výjezd v řadě, na krnovském zimním stadionu vyzve tým Opavy.

Klidné vody u opavského áčka

Slezanu patří v tabulce východu aktuálně 5. příčka, tímto ročníkem si poklidně proplouvá bez toho, aby řešila nějaké větší problémy, v této sezoně prohrál nanejvýš 2 zápasy v řadě. Naposledy venku nestačil na Hodonín, na který nestačil 3:2 po prodloužení. Opava přitom díky gólu v oslabení Jiřího Šindeláře vedla 2:1, následně však Hodonín díky stejnému pochybení soupeře, brance ve vlastní přesilovce Slezanu, srovnal. Obrat nakonec v barvách Baníku dokonal Filip Weintritt. ,,Ztracených bodů je škoda. Ve vlastním oslabení jsme se dostali do vedení, my jsme si to pak ale před koncem druhé třetiny nepohlídali a soupeř nám to oplatil stejnou mincí. V závěru třetí třetiny jsme měli spoustu šancí rozhodnout, ale nespadlo nám to tam, což nás mrzí. Příležitosti byly i v prodloužení, pak nám ale Hodonín dal gól de facto z ničeho. Trošku mě štve, že nás teď táhnou dvě pětky, protože to dál není únosné a ti kluci se vyšťaví. Někteří hráči budou muset přidat a týmu pomoct," hodnotil po utkání hlavní kouč Pavel Zdráhal pro klubový web.

Poslední utkání s Hodonínem Slezané nezvládli. (foto: Adam Krátký / shkmhodonin.cz)

Tahounem Slezanu je 30 bodový Tomáš Rousek (10+20), pro kterého je aktuální ročník vůbec nejproduktivnějším v jeho dosavadní kariéře. I proto si od zdejšího klubu vysloužil nominaci na Utkání hvězd v Příbrami. 22 bodů (10+12) má poté Kryštof Stuchlík.

Oproti poslednímu utkání s Bobry se Opava představila s jednou novinkou. V půli ročníku totiž tamní mužstvo vyfasovalo nové dresy, které se mohou pochlubit mnohem modernějším vzhledem, než ty předešlé.

Nové dresy opavského A-týmu (foto: Facebook HC Slezan Opava)

SESTAVA OPAVY V POSLEDNÍM UTKÁNÍ: Slíž (Nowak) – Šindelář (C), Kalus, Lehotský, Štěpánek, Ervasti, Jak. Ludvík, Bílek – Brada, K. Stuchlík (A), Rousek (A) – Kotásek, Häring, Hendrych – Vašenka, Beránek, Vojtovič – Wendelín, Štindl, Buršík.

Valaši posílili, podaří se jim zvednout?

K A-týmu se v posledním týdnu připojil Patrik Gola, který doposud oblékal dres Kopřivnice a připraven byl už také v posledním zápase ve Vyškově. Zde nastoupil po boku centra Michala Romančíka a aktuálně nejlepšího střelce Bobrů Davida Kozubíka. Zkušený útočník se při svém debutu dostal do jedné dobré šance, první gól za Valmez však nezaznamenal. ,,V minulém ročníku měl skoro 30 bodů, je to zkušený druholigový hráč a na závěr sezony takové kluky potřebujeme. Věřím tomu, že to je hráč, který tu kartu může obrátit, od jeho angažování si toho hodně slibujeme," komentoval k jeho příchodu Lukáš Plšek v posledním rozhovoru a zároveň zmínil, že se společně s vedením poohlíží ještě po dalších posilách. ,,Rozhodně nesedíme s rukama za zády a jak vedení, tak my trenéři chceme zvýšit konkurenci v týmu a chceme se sezonou ještě něco udělat."

Vlivem zranění je stále mimo hru kapitán Ondřej Holomek, chybí taktéž Tomáš Andris. Martin Kývala se s týmem už zapojil do tréninku.

Opava není pro Valachy zrovna oblíbeným soupeřem, poslední play-off s tímto týmem snad připomínat nemusíme. V tomto, i předešlém ročníku dokázala nad Bobry vždy vyzrát, naposledy to bylo výsledky 2:1 a 4:2.

SESTAVA VALMEZU V POSLEDNÍM UTKÁNÍ: Slovák (Ševců) – Liss, Holiš, Kočí, Foltýn, Baroš, Velikovský, Sviták – Finsterle (C), Vávra (A), Pokorný – Stodůlka, Vavřík (A), Kuchařík – Melenovský, Martiník, Vaňo – Gola, Romančík, Kozubík.

30. kolo, II. liga - skupina Východ

HC Slezan Opava - HC Bobři Valašské Meziříčí

KDY: středa 17. 1. 2024

OD: 18:00

KDE: Krystal arena, Krnov

Live přenosy ze všech venkovních utkání Bobrů můžete sledovat na czechicehockey.tv