6. kolo, úterý 26.8.2008
Nový Jičín
6:6
( 1:2, 2:1, 3:3)
Branky a nahrávky: 10. Dvořák (Zrník, Tatarčík), 23. Pavlas (Dědek), 37. Tatarčík (Dvořák, Matějný), 42. Sochorek (Kratěna, Šebesta), 45. Šebesta (Blažek), 58. Sochorek (Šebesta, Blažek) - 5. Macháček (Hruškovský), 20. Bacul (Uhlár), 31. Glabazňa (Gulda), 47. Gulda (Macháček), 48. Gulda (Lhotský), 50. Lhotský (Uhlár). Vyloučení: 11:16, 10. Gulda (NJ). Využití: 4:3. Oslabení: 0:0. Diváci: 120. Rozhodčí: Škrobák
Valašské Meziříčí: Krumpoch - Růčka, Zrník, Zientek, Blažek, Krisl, Bezouška - Tatarčík, Dvořák, Matějný - Šebesta, Sochorek, Kratěna - Dědek, Martiník, Pavlas - Varga D., Vaněček.
Nový Jičín: Urbánek - Slabý, Andrýsek, Pokora, Hruškovský, Koloničný, Gulda - Sluštík, Macháček, Skaloš - Glabazňa, Kabeláč, Tomášek - Lhotský, Bacul, Uhlár

V pozvánce na úterní utkání s Novým Jičínem je napsáno „tyto duely bývají většinou velice rušné a výsledkově vyrovnané“. To se také do puntíku splnilo. Výsledek 6:6 a utkání nedohráno, 28 vyloučených (11:16) + 10‘ Gulda (NJ), ale také utkání plné krásných hokejových akcí a zásahů gólmanů. Bobři se neustále tlačili do soupeřova obranného pásma a hráči Jičína hrozili rychlými brejky. Hostující hráči měli velké problémy hlavně se Sochorkovou řadou, kdy nestíhali pokrýt zejména Pavla Šebestu a skoro každý zákrok na něj zaváněl či byl faul. Verdik „držení“ se u vyloučení hráčů NJ objevil celkem 7x.

Utkání začalo náporem domácích, ale první šanci utkání využili hosté Macháčkem (0-1), který pohotovou střelou překonal Krumpocha. Domácí zvýšili obrátky a snažili se o vyrovnání. Hráči Nového Jičína byli pod tlakem a dopouštěli se nedovolených zákroků. Od osmé minuty měli Bobři možnost sehrát čtyři přesilovky, ale využili pouze jednu Petrem Dvořákem, který dorážel puk do prázdné branky po sérii těžkých střel na Urbánka (1-1). V závěru první třetiny dostali možnost přesilové hry také hosté a tu také dokázali využít Baculem (1-2). Ten si vyjel nikým neatakován z rohu domácí třetiny před Krumpocha a svou pěknou akci dokončil. První třetina 1-2.

Hned na začátku druhé třetiny měli možnost Bobři sehrát přesilovou hru a tu také využili ke srovnání skóre. Puk se odrazil k volnému Pavlasovi a ten se nemýlil (2-2). Ve 31. minutě vhazování v obranném pásmu Bobrů – Bacul vyhrává buly na Glabazňu a ten z mezikruží prostřelil domácího gólmana (2-3). Ve 37.minutě podobná situace v obranném pásmu Nového Jičína. Petr Dvořák našel krásnou příhrou úplně volného Tatarčíka a ten střelou po ledě překonal Urbánka (3-3). Do konce druhé třetiny už žádná branka nepadla. V jejím závěru měli možnost dvojnásobné přesilové hry hráči Jičína, ale tuto velkou šanci nevyužili.

Úvod třetí třetiny patřil jednoznačně Bobrům. Nejprve skóroval Sochorek po příhře Kratěny (4:3) a poté po krásném individuálním průniku zvyšoval v přesilovce Pavel Šebesta (5:3). Hosté se nevzdávali a po zbytečných faulech domácích využili dvojnásobnou přesilovku také oni. Nejprve snižoval Glabazňa (5-4) a v pokračující přesilové hře domácí nepohlídali najetého Guldu a ten vyrovnal (5-5). Nadále útoky převyšovaly obranu a tak gólová přestřelka pokračovala dál. Hosté otočili skóre Lhotským (5-6) a v 58.minutě Dalibor Sochorek znovu srovnal (6-6). Ve třetí části se utkání značně přiostřilo (vyloučení 4:8). Šarvátky vyvrcholily po zákroku na Matějného (píchnutí holí), které rozhodčí vůbec nezaregistroval. Po tomto zákroku vznikly na ledě různé skupinky hráčů, kteří si mezi sebou všechno „vyříkávali“. V čase 57:32 hosté odmítli pokračovat ve hře a odešli do kabin. Tímto připravili domácí fanoušky a dramatické rozuzlení tohoto „přátelského utkání“ a také o samostatné nájezdy, které se zatím ve všech přípravných utkáních uskutečnily. Toto utkání naznačilo, že se mají fanoušci obou táborů v mistrovských utkáních na co těšit!