Bobři ani napodruhé Vsetín neporazili

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři z Valašského Meziříčí zajížděli na led Vsetína, kde chtěli odčinit domácí porážku z minulého derby. O osudu zápasu tak možná rozhodla již první minuta, ve které Bobři neproměnili trestné střílení a naopak následně domácí dokázali ke konci první třetiny dvakrát skórovat. I přes snížení stavu Zdeňkem Novosadem však domácí přidali ještě dvě branky a rozhodli tak o tom, že tři body zůstávají na Vsetíně.
2. liga - skupina Východ 2013/2014, 18. kolo, středa 13.11.2013
Vsetín
4:1
(2:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 18. Kajaba (Tichý, Vrba L.), 20. Vítek (Daněk), 38. Vaněk (Ambruz, Kajaba), 39. Vítek (Kývala, Vrba F.) – 28. Novosad Rozhodčí: Dědek – Blaha, Wesley.Vyloučení: 6:4 Využití: 1:0V oslabení: 0:0 Diváci: 1288. Průběh utkání: 2:0,2:1,4:1.
Vsetín: Plšek (Hromada) – Vrba L., Tichý, Žák, Vrba F., Hurtík, Báchor, Burzala, Tesařík – Kajaba, Vaněk, Ambruz – Kubo, Ševčík, Mikšovský – Vítek, Daněk, Kývala – Janeba, Podešva.
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) – Kvapil, Heča, Hartmann, Řezáč, Ferenc, Tomiga, Zábojník – Kubáč, Martiník, Novosad – Varga M., Varga Mir., Varda D. – Škutchan, Slovák, Kundera – Matula, Randýsek, Prycl.

V první polovině prvního dějství se hostující Bobři předvedli ve výborné fazóně. Na soupeře vletěli a Vsetínští se dlouho dostávali do hry. Hned na začátku měl obrovskou možnost Zdeněk Novosad, když byl jeho průnik zastaven za cenu trestného střílení. Sám faulovaný ale Plška neprostřelil, a možná tím urazil hokejového boha.

Meziříčané se sice cpali do koncovky, ale domácí jim moc nedovolili a naopak to byli oni, kdo si postupem času vytvářel větší tlak. Ten gradoval v posledních třech minutách třetiny, kdy hosté totálně vybouchli. Nejprve při vyloučení Heči kapituloval Slovák poprvé a pak půl minuty před koncem Bobři nezvládli závar před svým gólmanem a byli za to tvrdě potrestáni - 2:0. Tak i třetina skončila.

Do druhé třetiny vstoupili hosté s odhodláním s výsledkem něco provést. To se jim po pár minutách díky Novosadovi povedlo - 2:1. Hra pak byla vyrovnaná, více ze hry měli Meziříčští, jelikož domácí ztráceli nervy a okupovali trestnou lavici. A málem se jim to vymstilo. Martiník ale sám před ležícím Plškem nedokázal skóre srovnat. A jako v první části, hokejový bůh se opět rozhodl trestat.

Nejprve Bobři nechali přímo z trestné lavice navrátilce Vaňka, aby jim srazil sebevědomí a za minutu a půl zkolabovali znova. Vítek se zpoza branky rozhodl zaskočit Slováka, což se mu mezi betony dokonale podařilo - 4:1.

Zdálo se, že ve třetí třetině už nebude moc o co hrát. Bobři by museli hned na počátku skórovat, aby soupeře dostali pod tlak. To se jim ale nepovedlo. V posledních zápasech Meziříčským nevychází využívání přesilovek a to potvrdili i ve Vsetíně. Domácí byli na trestné lavici relativně často, ale Bobrům to k ničemu nebylo. A platilo to i v části poslední.

Ke konci zápasu už plály emoce, hra byla neurovnaná, Vsetín hrál, co potřeboval. Utkání se jen dohrávalo, Bobři už v sobě nedokázali najít sílu na zdramatizování průběhu.