V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí však vstoupili do utkání aktivně a v první třetině byly k vidění brankové šance, které však nedokázali proměnit. Nejinak tomu bylo i v první třetině na straně dnešního soupeře z Přerova. Přišlo však na řadu druhé dějství a domácí radost hokejistů i fanoušků, které zařídili v rozmezí dvou minut svými přesnými zásahy Ondřej Tatarčík a Róbert Balga. Pokud někdo v ten moment vzpomněl na předchozí domácí ztrátu vedení proti Hodonínu, musel krutou realitu okusit znova. Bobři ztratili brzy své dvoubrankové vedení a hosté z Přerova otočili dokonce druhé třetiny i stav utkání ve svůj prospěch. Do poslední části vstoupili domácí Bobři zakřiknutě a místo očekávaného tlaku a pokusu o vyrovnání, to byli právě hosté, kteří se usazovali na dlouhé chvíle v útočném pásmu, aby přidali další tři branky. Bobrům se tak domácí odveta nepodařila a o další důležité body musí zabojovat tuto sobotu na „horkém“ ledě Orlové.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 16. kolo, středa 3.11.2010
Přerov
2:5
(0:0, 2:3, 0:2)
Branky a nahrávky: 26.Tatarčík (Bacul, Matějný), 27.Balga (Růčka, Blažek) - 31.Coufal (Sprušil), 33.Kotásek (Kočara, Hanák), 38.Hanák (Kotásek, Kočara), 42.Hanák (Kočara, Kotásek), 47.Faltýnek (Sedlák, Sprušil) Rozhodčí: Škrobák - Poláček, Smilek Vyloučení: 3:6 Průběh utkání: 2:0, 2:5
Valašské Meziříčí: Vlachýnský (Krumpoch) - Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Fojtík, Kostelňák, Martiník, Matějný, Mikel, Musil, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga M. Varga Mir., Varga D., Vašut
Přerov: Tihlář (Urzala) - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlaček, Novajovský, Pírek, Coufal, Sedlák, Sprušil, Kočara, Hanák, Kotásek, Menšík, Kohút, Kundrátek, Holík, Palička, Sršeň

Zápas začali lépe domácí hokejisté Valašského Meziříčí, kteří si vypracovávali postupně šance, nicméně Radek Tihlář v bráně Přerova prvotní pokusy Lukáše Bacula a Jana Matějného vždy pokryl. Hra se začala postupně vyrovnávat, k vidění byly hezké příležitosti ke skórování, nicméně jak domácí Vlachýnský, tak i jeho přerovský protějšek Tihlář nepřipouštěli změnu stavu utkání. Do větší šance se dostali hosté ve čtvrté minutě zásluhou obránce Vlčka a v následném střídání i Paly, ale střely končily ve vestě domácího brankáře. V osmé minutě se ve své šanci ocitl agilní Lukáš Bokroš, jeho střela z úhlu však vedení nezaznamenala. Oba týmy si v první části vyzkoušely přesilovou hru, několikrát se puk doslova zastavil na brankové čáře hostů, nicméně branka z toho nebyla. I přes nastřelení tyčky od domácího obránce se stav utkání nezměnil. Bobři si v první části vypracovali více gólových příležitostí, nicméně první třetina skončila 0:0.

Do druhé třetiny nastoupili domácí s odhodláním již konečně protrhnout střeleckou smůlu. Hned v úvodu se do brejku dostal Tatarčík, kličku do bekhendu však již nezvládl díky faulu obránce Osiny. Bobři se stále tlačili více a více do branky hostů. Přerov naopak velice nebezpečně hrozil z brejků. Začala 26. minuta utkání a domácí hokejisté měli důvod k radosti. Svou několikátou šanci v zápase již konečně prolomil útočník Ondřej Tatarčík, který posílá domácí do vedení 1:0. O minutu na to již domácí vedli o dvě branky. Střelu Luďka Růčky od modré tečoval za Tihlářovy záda Róbert Balga. To, že vedení dokonce o 4 branky ještě nic neznamená, se mohli Bobři dokonale přesvědčit již v minulém zápase a nejinak tomu bylo i dnes. Přerovské hráče jako by inkasovaná branka nakopla, začali více bruslit, lépe kombinovat. Snížení zařídil v 31. minutě utkání hostující Viktor Coufal. Ten dorazil volně ležící puk pod Vlachýnským do prázdné klece. 2:1. Uběhli dvě minuty zápasu a bylo srovnáno.V přesilové hře se po pohledné kombinaci dostal ke střele Martin Kotásek a srovnává střelou zápěstí k tyči na 2:2. Domácí rychlé branky zcela zaskočily. Aby toho nebylo málo, v 38.minutě utkání šli Zubři dokonce do vedení. Ve velké skrumáži před domácí svatyní se nejlépe zorientoval Pavel Hanák, který si vytáhl puk a bez problému zavěsil do opuštěné klece 2:3. Takto také skončila druhá třetina utkání.

Třetí třetina však namísto domácím Bobrům patřila jednoznačně hostům. Ti dokázali hned ve 42. Minutě utkání zvýšit již na rozdíl dvou branek zásluhou Pavla Hanáka 2:4. Bobři nemohli najít pohodu na svých hokejkách, vázl přechod do útočné třetiny a přesné přihrávky. Ve 45. Minutě si vyžádal domácí trenér Sedlák time out, aby povzbudil své svěřence a udělil taktické pokyny pro zkorigování stavu. To však vydrželo jen minutu a Přerov vstřelil již pátou branku. Z rychlého protiútoku se prosadil obránce Faltýnek 2:5. Bobři však již nedokázali brankově odpovědět a po zbytek zápasu měli více šancí jen hosté. Domácí hokejisté tak bohužel neoplatili hostům z Přerova vysokou porážku z první kola a na své další body si budou muset počkat minimálně do sobotního zápasu s Orlovou.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Tak vedli jsme 2:0 a zase jsme prohráli, stalo se nám to po druhé za sebou, ale minule jsme vedli 5:1 a dokázali jsme to zachránit na nájezdy. Je to problém, spíše o psychice. Dle mého jsme půl zápasu byli lepším týmem a více-méně jsme Přerov ani do větších šancí nepouštěli, jeden nešťastný gól a druhý sporný a sporné vyloučení, ale nevymlouváme se, skóre 2:2. Ale i za stavu 2:3 to bylo hratelné, ten úvod třetí třetiny jsme nestihli a je to škoda! Dle mého to je o psychice, protože dvakrát po sobě by se nám to nemělo stávat. Je to škoda, měli jsme nějakou vizi, hráli jsme čtyři zápasy doma a tím, že jsme měli přeložený zápas s Hradištěm, tak jsme chtěli získat devět bodů, máme jich osm, není to tak hrozné, ale je to škoda, ty dva zápasy byly určitě na tříbodové vítězství. Je třeba se z toho poučit, začíná druhá půlka základní části a v téhle té části se sezóna bude lámat a já věřím, že nás to nepoznamená do dalších zápasů!