Bobři berou proti Hodonínu "pouze" dva body

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - První třetina přinesla vyrovnanou jak hru, tak i skóre utkání. Na každé straně se rozsvítilo červené světlo pouze jedinkrát. Kdo si však myslel, že v dnešním zápase padne málo gólů, velice se spletl. Hokejisté Valašského Meziříčí po výborně zvládnuté druhé třetině, kterou vyhráli o čtyři branky navýšili své vedení nad svým soupeřem z Hodonína na 5:1. Třetí třetina však přinesla velký obrat. Hodonín zlepšil svou hru, a také čtyřmi přesnými zásahy vyrovnal skóre utkání na 5:5. Na řadu tedy přišlo prodloužení, ve kterém však i přes dvojnásobnou přesilovku Bobrů branka nepadla. Po úpravě ledu se tak rozjely samostatné nájezdy. Za domácí se prosadili Lukáš Bokroš a Jan Matějný, na straně hostů pouze Lubomír Vaškovič. Bobři tak získali „pouze“ dva body, ikdyž zápas a skóre měli rozehrané ke klidnému vítězství. I dvoubodové vítězství nad Hodonínem však nakonec přineslo úsměvy na tváře jak samotných hokejistů, tak i fanoušků.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 15. kolo, sobota 30.10.2010
Hodonín
6:5sn
(1:1, 4:0, 0:4 - 0:0)
Branky a nahrávky: 10. Bacul (Matějný), 28. Vašut (Matějný), 33. Balga (Kostelňák, Bokroš), 36. Kostelňák (Bokroš, Balga), 39. Bacul (Matějný, Růčka), rozhodující nájezd Matějný - 13. Peš (Komárek), 43. Komárek (Peš, Pokorný), 44. Hoza (Penák, Průdek), 55. Špok (Peš, Korotvička), 58. Špok (Flamík, Vaškovič). Rozhodčí: Jeřábek - Vengřín, Záviský. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 750. Střely na branku: 34:44. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:5, 6:5.
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Vlachýnský) - Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Fojtík J., Fojtík T., Kostelňák, Martiník, Matějný, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga M., Varga Mir., Varga D., Vašut.
Hodonín: Šurý (36. Rajčák) - Pokorný, Komárek, Salajka, Beňa, Podešva, Flamík, Miklík - Peš, Korotvička, Špok - Vaškovič, Tomášek, Rehuš - Hoza, Průdek, Penák.

Ze začátku zápasu vůbec nevypadalo, že by se měly konat střelecké hody. I když s přibývajícím časem rostla aktivita valašskomeziříčských v útoku a ta se jim v desáté minutě také vyplatila a Lukáš Bacul poslal domácí do vedení. To však Bobrům moc dlouho nevydrželo, o tři minuty později udělal Michal Krumpoch chybu v rozehrávce, které využil Peš. Do konce třetiny se už stav nezměnil a oba týmy šly do kabin za vyrovnaného stavu.

Druhá třetina však patřila jenom a pouze Bobrům. Nejprve prostřelil Šurého kapitán domácích Přemysl Vašut, poté svůj gólový příspěvek přidal v přesilové hře i Róbert Balga. A Bobři hryzali do Drtičů dále. V třicáté šesté minutě prostřelil Šurého i David Kostelňák a tím jej vyhnal z brány. Šurého místo, tak zabral Rajčák, kterému se začátek moc nevyvedl, hned po třech minutách lovil puk ze své sítě, když domácí Lukáš Bacul dokázal v oslabení uniknout všem hráčům Hodonína, a tak zvýšit náskok Bobrů na 5:1.

Kdo by si pomyslel, že tento zápas je již jasnou záležitostí pro tří bodový zisk Bobrů, tak by se velmi mýlil! Nejprve na konci přesilové hry prostřelil Krumpocha hostující Komárek a o další dvě minuty později i Michal Hoza. Trenér Bobrů Roman Sedlák si okamžitě vybral oddechový čas a snažil se své svěřence uklidnit. To se mu ovšem povedlo jenom na malý okamžik, jelikož asi jedenáct minut na to, dokázali Drtiči zásluhou Špoka snížit na rozdíl jediné branky. A co navíc, pro někoho něco téměř nemožné se stalo skutečností, Bobři v samém závěru, v přesilovce pět na tři dostali i vyrovnávací gól na 5:5, opět zásluhou Špoka a zápas šel do prodloužení.
V prodloužení gól nepadl i přes téměř dvouminutovou přesilovku Valašského Meziříčí. Na řadu tedy přišly nájezdy. První nájezd jeli hráči z Hodonína, konkrétně Špok, který po třetí v zápase na Krumpocha již nevyzrál, za Bobry jel Lukáš Bokroš, který bez zaváhání proměnil. Ve druhé sérii sice hostující Vaškovič srovnal, ovšem Jan Matějný poslal Valašské Meziříčí opět do vedení. Další nájezd za Hodonín jel Korotvička, který nakonec neproměnil. Bobři si tedy z téměř jasné záležitosti dokázali udělat záležitost hodně složitou a ze zápasu si nakonec odnáší dva body za vydřenou výhru v nájezdech.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Před zápasem bychom takový výsledek asi všichni brali, ale po tom vývoji je to průser! Já jsem na to vzpomínal, že jsme tady jeden takový zápas prožili už s Opavou, ale to tady byl úplně jiný tým. Každopádně musím poděkovat divákům, protože i za stavu 5:5 nepřestali věřit a fandili nám, což je super a věřím, že na nás nezanevřou, jelikož dvě třetiny jsme hráli skvělý hokej a potom přišlo na řadu podcenění, zbytečné dva góly a celé se to sesypalo. Ale já věřím, že paradoxně by nám toto mohlo pomoct, že každý tým by si tady tímto měl projít a věřím, že před důležitým zápasem s Přerovem nás to nakopne a budeme hrát šedesát minut hokej a ne jenom čtyřicet, protože to zkrátka nestačí!