Valašské Meziříčí poprvé po čtyřech po sobě jdoucích výhrách neboduje. Bobři prohrávali v Kopřivnici už 3:0, dokázali ale srovnat na 3:3 ještě před koncem druhé periody. TATRA ovšem využila nabídnutou přesilovou hru tři minuty před koncem a jednobrankový náskok již udržela do konce utkání. Bobři tak odjeli na Bobří hráz bez bodového zisku a v tabulce klesli na 6. místo.
2. liga - skupina Východ 2017/2018, 18. kolo, středa 8.11.2017, Zimní stadion Kopřivnice
Kopřivnice
4:3
(3:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 5. Tomášek (Stříž), 7. Krutil (Suchý, Gola), 12. Bartošák (Suchý, Krutil), 58. Tomášek (Stříž) – 13. Pořický (Brunec), 37. Pokorný (Mikel, Hořanský), 39. Pořický (Mikel). Rozhodčí: Maršálek - Otáhal, Komínek. Vyloučení: 4:5, navíc Stříž (KOP) 5+OK, Sluštík (KOP) 5+OK, Pargač (KOP) 5+OK, Baroš (VAL) 5+OK, Pořický (VAL) 5+OK a Dvořák (VAL) 5+OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:25. Průběh utkání: 3:0, 3:3, 4:3.
Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Štěpánek, Heinzl, Stříž, Marek (A), Kropka, Krutil, Bail, Fojtík – Poruba, Pargač (A), Tomášek, Vyčesaný, Sluštík (C), Mach, Suchý, Bartošák, Pěnčík, Kofroň, Gola
Valašské Meziříčí: Šurý (12. Plšek) – Mikel, Baroš, Mar. Varga, Weintritt, Váňa, Hajda – Hořanský, Pokorný, Spratek - Matějka, Daněk, Kývala - Brunec (A), Dvořák, Pořický - Martiník (A), Studený (C), Dalajka - Mir. Varga

V první velké šanci se ocitli hokejisté Kopřivnice, když střela Suchého byla odklizena z brankoviště na poslední chvíli. V 5. minutě už se ale mohli kopřivničtí radovat. Martinu Tomáškovi se podařilo protlačit puk podél pravé tyče Šurého svatyně – 1:0. Netrvalo ani dvě minuty a domácí šli už do dvoubrankového vedení. Michal Krutil se nad ničím nerozmýšlel a napálil kotouč do odkryté části branky Šurého – 2:0.

První perioda se čerstvě přehoupla přes svou polovinu a hráči Kopřivnice vsítili již svou třetí branku v utkání. Bomba, kterou vyslal z mezikruží René Bartošák byla pro Šurého jen těžko chytatelná – 3:0. Po třetím gólu navíc brankoviště Bobrů opustil Šurý, a přenechal své místo Plškovi.

Valašské Meziříčí se ale nenechalo rozhodit. Minutu a půl po třetím gólu Kopřivnice se za Bobry prosadil Jakub Pořický, jehož střela propadla Hromadovi za záda až do brankového prostoru – 3:1. Valaši dostávali ve zbytku třetiny svého soupeře pod tlak, druhý gól z toho ovšem nebyl, a tak šli do šaten s dvoubrankovým vedením šťastnější domácí.

Úvod druhé periody nabídl několik nepřesností na obou stranách. Až v polovině druhého dějství se dostal do velké šance domácí Vyčesaný, s jehož pokusem si ale poradil pozorný Plšek. V tom samém okamžiku byl vyloučen Dalajka na 2+2 minuty za vysokou hůl. Kopřivnice tak měla k dispozici dlouhou přesilovou hru.

Byli to ale hosté z Valašského Meziříčí, kdo udeřil hned dvakrát před koncem druhé třetiny. Nejprve se tři minuty před koncem prosadil v přesilové hře Dominik Pokorný - 3:2. Do konce třetiny zbývalo něco přes minutu a cestu do svatyně hromady našel podruhé v zápase Jakub Pořický, na jehož střelu nad lapačku byl gólman domácích krátký a Bobři tak srovnali před koncem druhé periody stav utkání – 3:3.

Hned první minuta třetí části duelu nabídla velkou šanci pro modrobílé. Před jedním z útočníků už zívala prázdná brána, kotouč ale nedokázal zasunout dostatečně rychle a skóre tak bylo pořád nerozhodné. Následující momenty byly spíše o nepřesnostech u obou týmů. Až 53. minuta mohla znamenat další gól Valašského Meziříčí. Pozorný Hromada ale pokus Pokorného vychytal.

57. minuta nabídla zlomový moment duelu. Hráči Valachů špatně střídali a nabídli soupeři přesilovou hru tři minuty před koncem. Kopřivnice se této možnosti zhostila se vši vervou a Martin Tomášek svou druhou brankou poslal Kopřivnici do vedení – 4:3. Bobři to v závěru ještě zkoušeli s šesti hráči v poli a vypracovali si nějaké šance, závěrečná minuta ale nabídla hlavně hromadnou potyčku obou mančaftů, a tak si Kopřivnice ponechala všechny tři body doma.