Bobři i přes zlepšený výkon padli na ledě Karviné

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Hokejisté Valašského Meziříčí odehráli na ledě prvního celku tabulky utkání,ve kterém sice na body nedosáhli, nicméně za předvedenou hru a bojovnost se nemusí stydět. Domácí Karviná využila především svou sílu kádru ve druhé třetině, která rozhodla o tom, že Bobři potřetí za sebou odejdou z utkání poraženi. Konečný výsledek 5:3 pro tento ambiciozní tým z Karviné je však určitě pro někoho i překvapením. Za hosty se v zápase trefil Patrik Dostál a olomoucké duo Radim Haas a Michal Vodný.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 31. kolo, pondělí 12.12.2011
Karviná
5:3
(1:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 19. Luka (Galvas, Mikšan), 22. Galvas (Luka, Ivan), 24. Štefanka (Moravec), 31. Mikšan (Tomis), 52. Samiec (Moravec, Javín) - 5. Dostál (Haas, Vodný), 27. Haas (Vodný, Dostál), 51. Vodný (Mikel). Rozhodčí: Škrobák - Bojda, Mikler Vyloučení:2:3. Využití:2:0 . V oslabení: 0:0 Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 4:3, 5:3 .
Karviná: Iláš (Žídek) – Javín, Tomis, Hegegy, Štefanka, Urbánek, Galvas, Orság, Lemel – Mikšan, Moravec, Samiec, Luka, Ivan, Studený, Novák, Blatoň, Rosůlek, Szajter, Škatula, Ciupa
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) – Ovšák, Hartmann, Dvořák, Růčka, Musil, Vašut, Mikel – Ambruz, Balga, Bokroš, Dostál, Haas, Knebl, Lehačka, Martiník, Varga D., Varga Ma., Varga Mi., Vodný

Od samého začátku šlo vidět, jako by Bobři do Karviné přijeli s mírnou pokorou. Domácí ovládali ledovou plochu a ohrožení Davida Iláše připouštěli jen výjimečně. Hned po úvodním buly se Moravec s Mikšanem řítili dva na jednoho, ale šanci nevyužili. Nadále pokračovalo obléhání Slovákovy branky a velkou další vyloženou šanci ke skórování měli domácí ve třetí třetině, kdy hostující brankář neměl kontrolu nad kotoučem a dorážející hráč poslal puk padáčkem pouze na horní síťku. Bobří hráz odolávala a co víc, hosté se dostali do nadějného protiútoku. Radim Haas posílal přihrávku před prázdnou brankou Patriku Dostálovi, ale ten na kotouč nedosáhl a do sítě jej viditelně sklepnul patičkou. Jeho spoluhráči se ani neradovali, ale sudí Škorák po dlouhém váhání přesto branku uznal a Bobři se dostali do vedení.

Domácí se snažili o rychlý zvrat, ale ani přes nabídnutou početní výhodu se jim nedařilo na Jiřího Slováka vyzrát. Střely létaly ze všech stran a velké šance měli Marek Ivan a Vladimír Luka, ale jejich pokusy změnu skóre nepřinesly. Největší nápor domácích přišel po vyloučení Mikela v Osmnácté minutě. To Slovák doslova čaroval a domácím vychytal snad tři tutové šance. Jednu takovou měl i Vladimír Luka, po jehož střele se domácí diváci už pomalu radovali. Jenže hostující gólman se fantasticky natáhnul a ještě ji dokázal vyrazit. K jeho smůle pouze zpět na hůl Vladimíra Luky, který svou ránu nasměroval přesně do šibenice a minutu před první sirénou vyrovnal.

Do druhé části nastoupila rovněž aktivněji Karviná a vynutila si další přesilovku. Ty se jim poslední dobou velmi daří a nejinak tomu bylo nyní. Luka si na modré vyměnil kotouč s Davidem Galvasem, který přesně zamířil mezi betony. Netrvalo ani dvě minuty a domácí zvedali ruce nad hlavu znovu. Filip Štefanka přebral puk od Davida Moravce. Vybruslil si na hrot pravého kruhu, napřáhnul a Slováka nekompromisně propálil. Jenže ani Valaši na sebe nenechali dlouho čekat. Běžela sedmadvacátá minuta a Radim Haas bezprostředně po vyhraném buly propálil Davida Iláše.

Snížení stavu Bobrům vlilo novou krev do žil a jen zásluhou Davida Iláše Karviná udržela těsný náskok. Poté přišla mrtvější herní pasáž, kterou oživil David Mikšan. Ten dostal dlouhý pas od Petra Tomise a krátkou svižnou střelou zápěstím pomohl Slovákovi s vánočním úklidem v pravém růžku jeho branky. O minutu později mohlo být s Bobry ještě hůř. Musil udělal školáckou hrubku, když z pozice posledního hráče při rozehrávce nechal puk za sebou. Toho pohotově využil Studený k samostatnému úniku. Slováka si vymíchal, ale v poslední chvíli mu kotouč sjel z hole, což od Bobrů odvrátilo pohromu. Ve zbytku třetiny si ještě Slovák musel poradit s velkými příležitostmi Luky a Ivana, ale ustál je bez obtíží a do poslední dvacetiminutovky se šlo za stavu 4:2 pro domácí.

Třetí třetina už byla ze strany Karviné převážně taktická a Flašarovi svěřenci hráli s rozvahou a opatrností. Nutno však dodat, že to často přerůstalo až v ležérnost a Bobři se mohli tlačit dopředu. Obrovskou šanci měl například Přemysl Vašut, který dostal přihrávku do mezikruží, ale puk poslal příliš vysoko. Chvíli po něm se na Iláše dokonce řítil úplně osamocený David Varga. Karvinský brankář jeho pokus na poslední chvíli vytěsnil hrotem lapačky. Jenže situace pokračovala a ve vzniklém zmatku se prosadil Michal Vodný, který opět přiblížil Bobry na dostřel.

Nad domácími se vznášel varovný prst a pokud nechtěli připustit drama, museli znovu zabrat. Přesně minutu a půl po Vodného gólu předvedl ohromnou bojovnost David Samiec, který si Moravcovu přihrávku prostehoval přes dva obránce a s obrovským nasazením nabral rychlost, aby obránce přebruslil. To se mu povedlo a v samostatném úniku zakončil k tyči, přičemž puk propasíroval mezi nohou a rukou Jiřího Slováka. Poté už se zápas odehrával spíš v klidném duchu, kdy domácí pokračovali ze zajištěné obrany. Za zmínku ovšem určitě stojí Vašutova teč, po níž skončil puk na tyči Ilášovy branky. Jinak se nic významnějšího nestalo a Karviná si vítězství na domácím ledě pohlídala.

Aleš Flašar (HC Karviná): My jsme se dneska bohužel podřídili soupeřovu tempu a to vítězství bylo vyloženě vydřené. My jsme měli zápas pod kontrolou, ale neproměnili jsme dost šancí. Za stavu 3:1 potom kluci polevili a nechali si dát hloupý gól. Já jsem byl přesvědčený, že to dotáhneme do vítězného konce, ale je pravda, že v závěru jsme až moc zvolnili, ale tam nás znovu podržel Ille (David Iláš), který je v posledních zápasech opravdu famózní. Zkrátka si myslím, že i když to bylo vydřené povinnostní vítězství, tak jsme ten zápas měli celou dobu pod kontrolou.

Ing. Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí)
: Tak první třetina patřila jednoznačně Karviné, i když skončila 1:1. Ve druhé třetí třetině jsme vyrovnali hru, byli jsme naprosto vyrovnaným soupeřem. Bohužel jsme ale neproměnili vyložené šance a samostatný nájezd. Dostali jsme docela laciné góly, ale ze hry do předu mám dobrý pocit.