V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Již tři zápasy čeká meziříčský tým na další důležité druholigové body. A že bylo kde brát, bylo před dvojzápasem s Uničovem a Frýdkem-Místkem všem jasné. Jenže opak byl pravdou. Oba zápasy Bobři prohráli a namísto plného počtu bodů a ataku šesté příčky si tak Bobři nepřipisují na své konto žádný bod a zřejmě tak valašskomeziříčský tým čeká tuhý boj vůbec o osmé místo, zaručující poslední vstupenku do vyřazovacích bojů. Bobři skórovali v dnešním zápase pouze zásluhou Davida Kostelňáka a Lukáše Bacula. Bobry může ztráta „povinných“ bodů velice mrzet, neboť v blízké době přichází zápasy s týmy, kteří se nachází na opačných příčkách druholigové tabulky, s jinými ambicemi a ke vší úctě k předešlým soupeřům, i kvalitě kádru. Hokejisté Valašského Meziříčí tak budou muset v sobě najít opět sílu, odhodlání a srdce ukázat, že hrát a bojovat za Valašské Meziříčí je pro ně přednost a čest. Reparát k předešlým utkáním a navýšením bodů do tabulky budou mít Bobři již tuto sobotu, kdy budeme hostit celek Techniky Brno.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 24. kolo, středa 8.12.2010
Frýdek-Místek
5:2
(4:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 11.Kolařík (Slovák), 12.O.sluštík (J.Sluštík, Kotásek), 12.Kolouch (Řehák), 16.O.Sluštík (J.Sluštík), 60.Kolařík (Rozum, Mintěl) - 3.Kostelňák (Balga, Mir.Varga), 29.L.Bacul (Matějný) Rozhodčí: Šutara, Barteček, Fiala Diváci: 217 Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 5:2
Frýdek-Místek: Láníček (Polonyi) - Krutil, Raszka, Gajda, Kudláček, Matzke, Mintěl, Langer, Hruzík, Čára, Rozum, Kolařík, O.Sluštík, Kopáč, Štubňa, J.Sluštík, Částečka, Kotásek, Slovák, Řehák, Kolouch
Valašské Meziříčí: Vlachýnský (Krumpoch)- L.Bacul, R.Bacul, Blažek, Bokroš, Dvořák, Kostelňák, Martiník, Matějný, Mikel, Musil, Palík, Růčka, Tatarčík, M.Varga, D.Varga, Mir.Varga, Vašut, Winchester, Matušík, Balga

Z počátku zápasu to vypadalo, že Bobři budou mít zápas jednoznačně pod kontrolou, ale opak byl pravdou. Bobři zprvu napadali a útočili a odměnou jim byla branka na 0:1 z hole Davida Kostelňáka. Poté šla hra Bobrů mírně dolů a hlavně, Michal Láníček v bráně Frýdku-Místku byl neomylný. Za malou chvíli následovalo špatné střídání Valašského Meziříčí a jeho osud se začínal plnit, navíc ani ne dvacet vteřin na to, dostal trest také brankář hostů Vlachynský (trest odpykával Ondřej Martiník) a Bobři šli do tří. Tuto přesilovku Frýdek využil, když se Jan Kolařík střelou nad Vlachynskeho lapačku nemýlil a bylo vyrovnáno. Ale to nebyl konec, těsně po konci „trestu“ Martiníka se dostali domácí do vedení, když krásnou kombinaci frýdeckomísteckých zakončil Ondřej Sluštík. A do třetice, všeho dobrého i zlé, pro Bobry ovšem zlého, ani ne půl minuty na to, šel Frýdek-Místek již do vedení o dvě branky, střelcem gólu se stal Petr Kolouch. Poté následovalo období klidu, které ovšem netrvalo moc dlouho! Ve čtrnácté minutě byl vyloučen Jeff Winchester a před koncem přesilovky byl jeho počin proti pravidlům potrestán opět Ondřejem Sluštíkem. Po tomto gólu došlo k výměně na brankářském postu v bráně Valašského Meziříčí, a mezi tři tyče se postavil Michal Krumpoch, který do konce třetiny již nic nepustil, stejně jako domácí Michal Láníček.
Michal Krumpoch v bráně moc dlouho nevydržel, jelikož od první vteřiny druhé třetiny byl v bráně Bobrů opět Václav Vlachynský. A ten měl ze začátku třetiny taky plno práce, vše ovšem bezvadně zvládl, skóre se měnilo pouze v dvacáté deváté minutě, když chybu Láníčka dokázal využít Lukáš Bacul. Do konce třetiny se hra vyrovnala, ale gól již nepřinesla a tak, si domácí do poslední části nesli náskok dvou gólů.
Poslední třetina a dokončení trápení Bobrů, kteří se sice snažili zredukovat stav utkání a bojovali, ale užitek jim to nepřineslo, navíc v poslední minutě při powerplay se do prázdné brány trefil domácí Jan Kolářík a skupinka domácích fanoušků mohla začít slavit.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Co k tomu říct? Trápení pokračuje! Nehrajeme dobře a hlavně nás sráží koncovka, šancí je strašně moc. V Uničově i zde jsme měli plno šancí, které jsme nevyužili, a to, ta koncovka nás právě sráží a pak se vytrácí sebedůvěra. Ta se vytratila a to je problém, loni i předloni se stalo, že jsme pár zápasů prohráli. Chce to nějaký impuls, jeden dobrý zápas, kdy dáme šťastné góly a věřit tomu, že se to otočí, je to zkrátka o sebedůvěře, momentálně jsme v situaci, že si nikdo nevěří a je to škoda, ztrácíme důležité body před playoff. Fanouškům se to samozřejmě také nelíbí, takže to zkusíme doma, zpracovat na tom, máme na to dva dny, zkusit to v sobotu otočit a konečně začít na vítězné vlně!