V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři po pěti výhrách v řadě poznali hořkost porážky a prohráli na ledě AZ Havířov 8:3. O výsledku utkání rozhodla především první třetina, ve které svěřenci trenéra Romana Sedláka inkasovali hned čtyřikrát. Domácí hokejisté však Bobrům nedovolili ani ve zbývajících dvou třetinách vzít otěže zápasu do svých rukou a obrátit skóre ve svůj prospěch. Naopak domácí havířovští hráči přidávali další branky. Hostujícím meziříčským hráčům se podařilo zkorigovat skóre především ve třetí třetině. Za hosty se v zápase trefili Lukáš Bokroš, Róbert Balga a Jan Matějný. Doufejme, že tento nepovedený zápas nezanechá na psychice hráčů žádné šrámy a již v dalším domácím středečním zápase proti prvnímu celku tabulky Šumperku vyjedou Bobři na led s jednoznačným odhodláním bodovat.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 11. kolo, sobota 16.10.2010
Havířov
8:3
(4:1,1:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 8.Klimša (Maruna, Najdek), 12.Stránský (Krisl, Balčík), 15.Lhotský, (Vydra), 15.Klimša, 26.Potočný (Zientek), 54.Klimša (Maruna), 56.Stránský (Sztefek, Potočný), 58.Potočný (Sztefek) - 10.Bokroš (Blažek), 50.Balga (Fojtík T., Bokroš), 59.Matějný Rozhodčí: Krenželok - Barteček, Fiala. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1.570. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2, 8:2, 8:3.
Havířov: Vrba (Daneček) - Prokop, Jurčík, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek, Miczek, klimša, Najdek, Maruna, Sztefek, Potočný, Stránský, Říčka, Pavlas, Lhotský, Číp
Valašské Meziříčí: Vlachýnský (Mocek) - Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Fojtík J.,Fojtík T., Kostelňák, Martiník, Matějný, Matušík, Varga M., Musil, Tatarčík, Varga D., Růčka, Vašut

Zápas se rozhodl již v prvním třetině, kterou dokázali hráči z Havířova vyhrát 4:1! Nejprve se v osmé minutě dokázal trefit havířovský David Klimša. Na tento gól dokázali Bobři ještě do dvou minut odpovědět, když Lukáš Bokroš dokázal překonat jinak skvěle chytajícího Adama Vrbu. Bohužel pro valašskomeziříčské hokejisty tento stav nevydržel dlouho a zásluhou Víta Stránského se dostali opět do jednobrankové ztráty. Chvíli na to, měli Bobři šanci vyrovnat v oslabení, Jan Matějný ovšem svůj blafák nedovedl do zdárného konce a tak stav zůstával 2:1 pro domácí AZ. Ale ne na dlouho, během osmnácti vteřin dokázalo AZ vstřelit dvě branky a tím již v patnácté minutě rozhodnout zápas. První z těchto gólů vstřelil bývalý hráč Valašského Meziříčí Luděk Lhotský, a druhý David Klimša. A výsledkem 4:1 také skončila úvodní dvacetiminutovka.

Druhá třetina byla již vyrovnanější, co se týká gólů. V té padl pouze jeden a to z hole Martina Potočného, který se svým spoluhráčem z Orlové Petrem Prokopem, dokonale rozebral Vlachýnského, který neměl nejmenší šanci proti těmto dvěma cokoliv vymyslet.

Do poslední části hry připluli Bobři s vůlí něco se zápasem udělat. A to po devíti minutách přineslo své ovoce, když nejvíce důrazu před bránou projevil Róbert Balga a tak snížil skóre a začal pro Bobry křesat malou naději. Tu během chvilky ovšem zhasl David Klimša, který vstřelil po chybě ve valašskomeziříčské obraně svůj třetí gól v zápase. A aby toho nebylo do sebevědomí Bobrů málo, tak po gólu ještě přidal havířovský Stránský a Potočný. Závěr ovšem patřil Bobrům a Janu Matějnému, který se dostal do samostatného úniku a Vrbu nakonec překonal a snížil skromně stav zápasu na 8:3 pro domácí AZ Havířov.

Roman Sedlák ( HC Bobři Valašské Meziříčí )
Těžko se to hodnotí, vrátili jsme se zpátky na zem. První třetina nám nevyšla, ikdyž si Havířov pomohl přesilovkama. Pak jsme chtěli hrát, dali na 5:2, ale prostě ti zkušení hráči to odflákli. Ten výsledek určitě neodpovídá předvedené hře, měli jsme taky dost šancí, ale bohužel jsme dostávali hloupé goly. Soupeř má dost zkušený mančaft a přehrál nás ve všech směrech. Doufám, že se dáme do středy do kupy. Je tady zase moc velká pohoda a bylo to vidět i v zápase s Frýdkem a vymstilo se nám to dneska.