Bobři nezvládli doma třetí semifinálový zápas.

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Chyby v obraně a nedůraz v útoku může za nepovedený domácí zápas Valašského Meziříčí, které prohrálo třetí semifinálový zápas proti celku HC Orlová, která se tímto ujala vedení v sérii ve stavu 1:2 na zápasy z pohledu Bobrů.
2. liga - skupina Východ 2008/2009, SF3, pátek 27.3.2009
Orlová
4:8
(1:2, 2:3, 1:3)
Branky a nahrávky: 12. Krisl (Zrník, Šebesta), 39. Bokroš L. (Vaněček), 40. Sochorek (Kratěna, Krisl), 51. Matějný (Dvořák P., Tatarčík) - 7. Haas (Potočný), 20. Škatula (Haas, Potočný), 30. Dušek (Stránský, Kudláček), 35. Grygar (Kraft, Mintěl), 40. Prokop (Grygar, Dušek), 42. Dušek (Kraft), 57. Škatula, 58. Hoďa (Dušek, Kraft). Rozhodčí: Volf, Poláček, Dučák. Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5, 3:6, 4:6, 4:8.
Valašské Meziříčí: Jirkův (Mocek) - Růčka, Zientek, Tatarčík, Dvořák P., Matějný, Zrník, Krisl, Šebesta, Sochorek, Martiník, Blažek, Dvořák O., Vaněček, Varga D., Bokroš L., Starůstka, Bokroš T., Varga M., Kratěna, Dědek
Orlová: Šafránek (Unzeitig) - Haas, Chomič, Kudláček, Urbánek, Hoďa, Samiec, Grygar, Goláb, Hanzl, Blatoň, Stránský, Studený, Škatula, Mintel, Dušek, Vydra, Potočný, Kraft, Prokop

V úvodu utkání si hráči Valašského Meziříčí vynutili tlak, kdy několika výbornými akcemi zahrozili před hostujícím brankářem Šafránkem. Po úvodním očekávaném tlaku se však i Orlová dostávala čím dál více do útočného pásma. První přesilovku hraje Orlová. V čase 6:34 využil početní výhodu hostující Haas, který se obtočil kolem brány Jirkůva a zasunul puk mezi jeho betony. 0:1. V další části první třetiny se šance přelévaly z jedné strany na druhou, kdy největší možnost na srovnání měl Ondřej Martiník, jehož prudká střela jen těsně míjí hostující bránu. V probíhající 12 minutě zápasu dostali domácí možnost hrát přesilovou hru. A byla využita záhy. Po vyhraném buly Pavla Šebesty se k puku dostal Zrník, který přihrál na modrou na volného Jiřího Krisla, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. 1:1. Ve třinácté minutě zápasu zatápí zle domácí obraně dovjice Prokop – Vydra. Ondřej Jirkův však chytá. V 17. minutě první třetiny přebírají otěže zápasu hosté, kteří svými nebezpečnými výpady ohrožují domácí bránu a Bobři často vyhazují na zakázané uvolnění. Velkou šanci na obrat ve prospěch domácích měl David Varga, který po přihrávce Dalibora Sochorka po pravé straně ujíždí na Šafránka, který chytá. Když už se zdálo, že první třetina skončí nerozhodně, dostali se k puku hostující Haas a Potočný, kteří našli před bránou osamoceného Škatulu, který se nemýlil.1:2.

Na začátku druhé třetiny se oba týmy pokoušely kombinovat, nicméně bez úspěchu. Na začátku 25. minuty má možnost hrát VM dvojnásobnou přesilovku. Jenže vzápětí usedá na trestnou lavici domácí Sochorek a početní výhoda 4 ku 3 zůstává nevyužita. Ochvíli později opět dvojice Sochorek – Varga zle zavařila hostující obraně, nicméně šance zůstala nevyužita. V začínající třicáté minutě se mění skóre. Do samostatného úniku se dostal Jakub Dušek, který zvyšuje stav utkání 1:3. Tato část třetiny se pro domácí nikterak nevyvíjela dobře, když za malinkou chvíli opět udeřila Orlová a jmenovitě Petr Grygar, který zvyšuje skóre.1:4. Jiskřičku naděje vykřesal ve 39.minutě zápasu pro domácí Lukáš Bokroš, který blafákem do forhendu snižuje stav utkání 2:4. Ovšem ihned po vhazování se k puku dostávají hosté, kteří opět v poslední minutě třetiny odskakují na rozdíl tří branek, branku vstřelil Petr Prokop.2:5. Aby toho nebylo v poslední minutě druhé třetiny málo, domácí snižují, tři vteřiny před koncem zásluhou Dalibora Sochorka, který se výborně zorientoval před brankovištěm a vsítil třetí branku domácích. 3:5.

Do třetího dějství určitě každý čekal, že Bobři na soupeře vlítnou. Ano, hýřili aktivitou, nicméně branky stříleli hosté. A to již ve 42. minutě zápasu zvyšuje opět Jakub Dušek.3:6. Bobři se nadále tlačili před Šafránka, kterými svými zásahy nedovolil korigování stavu. Skóre se měnilo až v 51. minutě v přesilové hře, kdy na rozdíl dvou gólu upravuje domácí Jan Matějný. 4:6. Po vstřeleném gólu Bobři silně začali soupeře tlačit a vytvořili několik gólových šancí, které ovšem nedokázali využít. Nedáš – dostaneš, ano, tohle pravidlo je neměnné. Orlová v 57. minutě zvyšuje stav utkání. Petr Škatula vymetá růžek Jirkůvovi branky a je rozhodnuto.4:7. Kalich hořkosti si Bobři museli vypít ještě jednou a to o minutu později, kdy na konečných 4:8 zvyšuje Hoďa. Orlová vyhrává, vítězí ve třetím semifinálovém zápase a vede v sérii 2:1 na zápasy.