Bobři padli i s Havířovem

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Nevydařené utkání v Prostějově chtěli Bobři odčinit na ledě Havířova. Havířov ale potvrdil roli favorita a do konce druhé třetiny se dostal až do vedení 3:0. Na 3:1 snížil Martin Ambruz. Více už ale Bobři nestihli. Nepomohla jim ani závěrečná power-play. A tak si ValMez odváží z Havířova porážku 3:1.
2. liga - skupina Východ 2011/2012, 21. kolo, sobota 19.11.2011
Havířov
3:1
(1:0, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: . 13. Prokop (Říčka), 30. Potočný (Brezani, Krisl), 40. Daneček (Pechanec, Vydra) - 48. Ambruz (Vašut, Lehečka) Rozhodčí: . Jeřábek - Hrubec, Řezáč Vyloučení: . 5:7 Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: .
Havířov: Daneček (Vrba) - Prokop, Rimmel, Krisl, Machálek, Balčík, Vydra, Zientek M., Zientek L. - Klimša, Najdek, Maruna, Pavlas, Potočný, Stránský, Daneček J., Říčka, Pechanec, Brezani, Kraft, Kopún
Valašské Meziříčí: Vlachynský (Slovák) - Ambruz, Balga, Blažek, Bokroš, Dostál, Dvořák, Hartmann, Knebl, Kopecký, Lehečka, Linduška, Machala, Martiník, Mikel, Musil, Ovšák, Varga D., Varga M., Varga Mir., Vašut

Havířov vstoupil do utkání lépe a jako první vyslal střelu na Vlachynského, který si s dorážkou Antonína Pechance poradil. Po něm se do velké šance dostal i Martin Potočný, stál před brankářem Valmezu sám, ale nakonec nestihnul vypálit. Bobři dostali šanci na vyrovnání v přesilové hře, ale s početní výhodou si neporadili a proto se skóre neměnilo. V 8. minutě se snažil Lukáš Bokroš protlačit k dorážce, kterou Daneček v havířovské brance zastavil.

V 9. minutě se dostal Karel Vydra do dvou velkých šancí, ale ani z jedné branka nepramenila. Ve 12. minutě dostal výhodu přesilové hry i domácí Havířov, který si na rozdíl od Bobrů poradil. Robert Říčka skvěle obešel několik protihráčů a po skvělé stahovačce vypálil, puk se od Vlachynského odrazil na hůl Petra PROKOPA, který už dokonale zavěsil do horní části klece – 1:0. V 16. minutě stál David KLimša sám před ležícím Vlachynským, brankář Valmezu ho vychytal dokonalým zákrokem, kdy puk ukryl do lapačky!

V 19. minutě vystřelil Jiří Krisl a Vlachynský puk vyrazil vedle sebe, kde stál volný Potočný, který ale kotouč netrefil! V čase 19:40 se po střetu s Pechancem ocitl na ledě Jakub Musil, který ležel kaluži krve, která tekla z jeho nosu. Jelikož v té době měl AZet výhodu, tak na trestnou lavici šly oba týmy, ale na Havířovské straně dostal Pechanec 2 + 2 minuty. Na ledě bylo spousta krve, a protože chybělo dohrát 20 sekund, tak se třetina přerušila a dohrála se na začátku druhé periody po úklidu ledové plochy.

A v dohrávané první třetině ujížděl Miroslav Varga sám na Danečka, ale na havířovské brankáře nevyzrál. Miroslav Varga se pokoušel vyzrát na Danečka kličkou do forhendu i v následující akci, Daneček ale skvěle natáhnul beton! Ve 28. minutě dostal hostující Machala dvě minuty za krosček, a to byla další šance pro domácí. Ve 30. minutě Martin POTOČNÝ využil přesilovku, když se dostal až na levý kruh pro vhazování a přesnou ránou k levé tyči prostřelil Vlachynského, který z této střely asi nebude mít čisté svědomí. Asistence: Brezani, Krisl – 2:0.

Po druhé brance byl Havířov aktivní a vypracovával si řadu velkých šancí. Potočný a Stránský ujížděli dva na jednoho, Martin Potočný nabídnul puk Stránskému, který tvrdě vypálil. Brankář Vlachynský střelu vykryl. Ve 33. minutě se Vašut Přemysl dostal po dlouhé době do šance, jeho střelu, která šla po ledě, Daneček stáhnul do lapačky. Když v poslední minutě byla potrestaná hráčská lavice Valmezu bylo jasné, že Havířov může předvést další úspěšnou přesilovku a to se také podařilo. V poslední minutě si Havířov vytvořil velké příležitosti. A Jan DANEČEK jednou z nich dokonalou střelou po velkém zmatku prostřelil Vlachynského – 3:0. Asistence: Daneček, Vydra.

Ve 48. minutě se dočkala i malá skupinka hostujících fanoušků branky. Jak jinak než v přesilové hře. Přesnou střelou do horního rohu se prosazuje Martin AMBRUZ, střelu pravděpodobně někdo z hráčů AZetu tečoval. Asistence: Vašut, Lehečka – 3:1. V 53. minutě vystřelil Antonín Pechanec dokonalou střelu z blízka a Vlachynský ji chytil do své lapačky, když ji bleskurychle vymrštil po kotouči! V 54. minutě byl v úniku Jan Maruna, který byl nakonec faulován, bylo nařízeno trestné střílení. Jan Maruna mířil mezi betony, ale Vlachynský to vystihnul a střelu vyrazil. Dvě minuty před koncem zápasu si vybrali hosté oddechový čas a odvolali brankáře.

Bokrošovu ránu Daneček vyrazil do rohu. V poslední minutě byl Martin Ambruz v ideální a jasné pozici u tyče, ale jeho střelu Daneček zázračně pokryl! Ambruz se jen podíval do stropu haly a nevěřícně koukal.

Havířov yvhrál utkání 3:1, nejlepším hráčem z Havířova byl vyhlášen Karel Vydra, z Valmezu to byl Martin Ambruz.

Ing. Jaroslav Stuchlík (HC Bobři Valašské Meziříčí)
Dneska kluci naplno bojovali, ale bohužel nás provází špatná střelecká potence. Minulý zápas žádný gól ze 30 střel, dneska to samé. Sice jsme jeden gol dali, ale to na vítězství nestačí. Navíc jsme hráli skoro pořád ve čtyřech.