Bobři padli i s Prostějovem

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři chtěli na domácím ledě odčinit porážku z minulého kola. To se jim ale bohužel nepodařilo. První třetinu vyhráli hosté z Prostějova 2:1. Po přestávce během 5 minut padlo 5 branek a skore se zastavilo na remízovém stavu 4:4. Třetí třetina ale Bobrům střelecky nevyšla a v závěrečné power-play dokonce ještě dvakrát inkasovali. Prostějov tak podruhé po sobě nastřílel 8 branek a odvezl si z Valašska tři body.
2. liga - skupina Východ 2012/2013, 2. kolo, středa 26.9.2012
Prostějov
5:8
(1:2, 3:2, 1:4)
Branky a nahrávky: 18. Bokroš (Ambruz), 22. Knebl, 23. Bokroš (Ambruz), 26. Ambruz (ševčík, Zábojník), 56. Voznica (Ambruz) - 10. Kumstát (Šebek), 19. Novosad (Duba), 21. Handl (Duba, Novosad), 23. Berčák (Kryl, Stráněl), 41. Černý (Jedlička), 48. Šebek D. (Černý, Zachar), 59. Šebek (Černý), 60. Stráněl Rozhodčí: Škach - Smilek, Goňa Vyloučení: 8:8, navíc Duba (PRO) osobní trest 10 minut Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4, 4:4, 4:6, 5:6, 5:8 .
Valašské Meziříčí: Slovák (Netolička) - Ambruz, Bokroš, Coufal, Heča, Knebl, Kolovratník, Martiník, Mikel, Prycl, Sadil, Ševčík, Šoula, Vajda, Varga D., Varga Mir., Voznica, Zábojník
Prostějov: Vrba (23. Vydržel) - Arnošt, Jedlička, Kumstát, Dufka, Tomiga, Finkes, Novosad, Duba,Handl, Zachar, Šebek, Černý, Stráněl, Kryl,Berčák

Ještě před začátkem utkání se ujal slavnostního slova prezident klubu HC Bobři Valašské Meziříčí Ing. Josef Vávra a starosta města Valašské Meziříčí, pan Jiří Částečka, který se ujal slavnostního buly.
Poté následovalo již buly normální a mohl začít zápas. Do něj vstoupili lépe domácí hokejisté, kteří ihned zasypali hostujícího brankáře Vrbu velkým počtem střel. Viktor Coufal se dokonce dostal do samostatného úniku, který ovšem neproměnil. Hosté se však změnilo až v desáté minutě a paradoxně to byli hosté, kteří využili přesilovou hru. Prostějovští útočníci si skvěle vyťukali domácí obranu, až se dostal kotouč k Pavlu Kumstátovi, který nedal Slovákovi šanci. Bobři se, ale nevzdali, Martin Ambruz viděl volného Lukáše Bokroše, který srovnal stav utkání. Pár vteřin před koncem první třetiny se ovšem prosadili ještě jednou hosté. Domácí z ničeho nic začali ve vlastní třetině stát jak solné sloupy a toho využil Zdeněk Novosad.
Druhá třetina pro Bobry začala, tak jak skončila ta první – po pár vteřinách inkasovaný gól, tentokrát z hole Pavla Handla. Valaši se ovšem nevzdali a za necelou minutu to bylo opět jenom o gól, do samostatného úniku se dostal Marek Knebl, který dokonale vykoupal Adama Vrbu v bráně hostů. Zanedlouho však zase skórovali hosté z hole Tomáše Berčáka. Ihned poté se skóre změnilo znovu - Lukáš Bokroš zachytil rozehrávku hostů a najel sám na brankáře Vrbu a bez ostychu ho překonal již podruhé. Tyto čtyři góly padly v rozmezí dvou minut a dvaceti tří vteřin! Ihned po inkasovaném třetím gólu hosté vystřídali brankáře a místo Vrby se v bráně ukázal mladíček Lukáš Vydržel. Ten čisté konto moc dlouho nedržel, Prostějov nabídl domácím hokejistům přesilovou hru pět na tři, kterou po krásné souhře Ševčíka a Zábojníka přesnou střelou mezi betony hostujícího brankáře ukončil Martin Ambruz. Do konce třetiny se skóre již neměnilo a tak se šlo do šaten za stavu 4:4.
Vstup do poslední části hry neměli domácí opět vůbec dobrý, ani né po minutě inkasovali další gól, tentokrát z hole Michala Černého. To začalo vyúsťovat v chyby domácího celku, zejména v obranné části, nedokázali využít ani nabídnutou přesilovou hru. Naopak, když přesilovou hru dostali do svých rukou hosté, tak ihned skórovali zásluhou Davida Šebka a jeho skvělé práci před brankovištěm. Domácí vykřesali ještě naději v oslabení, když Martin Ambruz poslal do úniku Jakuba Voznicu, který neváhal a svou šanci využil. Necelé tři minuty před koncem zápasu navíc nabídli Jestřábi přesilovou hru Bobrům. Ti to ihned zkoušeli bez brankáře a i přes velký tlak, místo vyrovnání přišel hřebíček do rakve v podání sedmého gólu z hole Davida Šebka. Domácí se ani tak nevzdali, ale výsledek byl opět stejný – gól ve vlastní síti, s tím rozdílem, že střelcem byl v tomto případě Tomáš Stráněl.
I přes sympatický a bojovný výkon Bobrů končí první domácí utkání v sezóně 2012/2013 porážkou 5:8.

Ing. Jaroslav Stuchlík (Valašské Meziříčí): Rozdíl od prvního z Nového Jičína je ten, že jsme dokázali realizovat šance, které jsme si vytvořili. Ale co se týká naší defenzivy, tak když řeknu, že tam bylo chyb na tři zápasy, tak se budu držet ještě hodně při zemi. Na obranné činnosti, bychom měli stále pracovat, jelikož na pět gólů bychom měli vyhrávat.