V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Domácí hokejisté podali v zápase proti favoritovi celé soutěže velice bojovný výkon a zaslouženě si připisují všechny body do druholigové tabulky. Bobři začali zápas aktivně, hostující Šumperk však časem vyrovnal hru a k vidění byl ofenzivní hokej, který se musel divákům líbit. Šance se střídaly na obou stranách, nutno však zmínit, že více brankových příležitostí měli na svých hokejkách právě domácí hokejisté, kteří několikrát zle zatápěli před hostujícím brankovištěm. Hra a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Rozběhla se třetí třetina a domácí hokejisté svou obrovskou bojovností a týmovým výkonem dokázali vstřelit další branky, na které již šumperští hráči nedokázali odpovědět. Ze strany meziříčských hráčů to byl jeden z nejlepších domácích zápasů v nové sezóně. Bobři si tak opět dokázali, že se dá hrát i se silnými soupeři z popředí tabulky, kteří mají nemalé ambice. Domácí si tak připisují velice cenné vítězství a pro další domácí zápas jistě i trochu zdravého sebevědomí.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 12. kolo, středa 20.10.2010
Šumperk
6:4
(1:2, 2:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 4.Matějný (Tatarčík, Bacul), 25.Kostelňák (Blažek), 25.Bacul (Matějný), 48.Vašut (Růčka, Matějný), 54.Bacul (Matějný), 59.Bokroš (Matějný) - 6.Holík (Meluzín), 20.Ambruz (Hulva), 38.Velecký (Drtil), 41.Fischer Rozhodčí: Mrkva Vyloučení:7:9 . Průběh utkání:1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2, 3:3, 3:4, 4:4, 6:4
Valašské Meziříčí: Krumpoch ( Vlachýnský ) - Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Fojtík J., Fojtík T., Kostelňák, Martiník, Matějný, Matuštík, Musil, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga M., VVarga D., Varga Mir., Vašut
Šumperk: Boška (21. Peksa ) - Brunec, Skoumal, Ambruz, Meluzín, Hulva, Haas, Cink, Červenka, Holík, Ondráčel, Drtil, Novosad, Velecký, Novotný, Malý, sedlák, Tesařík, Fischer, Matějka, Gewiese

Dnešní zápas byl zajisté nejvyhecovanější od konce loňského playoff! Hra šla nahoru dolů, ačkoliv je pravda, že na tom měl velkou zásluhu i rozhodčí Mrkva. Jednou pískl faul na jedné straně, na druhé to vzápětí kompenzoval ve větší míře. Zápas ale začal v poměrně poklidném tempu, ovšem po prvním vstřeleném gólu Bobrů se zápas změnil v nádhernou hokejovou bitvu. Nahozený puku před bránou Bokši pohlídal Jan Matějný a poslal jej za brankovou čáru. A právě v ten okamžik dostala hra ten správný náboj, obě mužstva začala hrát naplno. Draci také během pár minut srovnali, na 1:1 zásluhou Aleše Holíka. A těsně před koncem třetiny vstřelili další gól a dostali se do vedení, když na střelu Martina Ambruze byl Michal Krumpoch krátký.

Vše se přeneslo do druhé třetiny, která začala hned z ostra, s tím rozdílem, že do brány Šumperku byl postaven Marek Peksa. Roman Bokša si totiž při střetu s Martinem Vargou v první třetině poranil koleno. Ale zpět k zápasu, nejdříve byl za hákování vyloučen Zdeněk Novosad a následně za sekání i Martin Novotný. Bobři hráli přesilovou hru pět na tři, kterou dokázali využít, co to dalo. Nejdříve z úhlu vystřelil David Kostelňák a puk se dostal za Peksova záda. Během pár vteřin se taktéž povedlo Lukáši Baculovi - poslal puk za záda šumperského brankáře. Tyto slepené góly však Draky nepoložilo, spíše naopak, ještě více začali útočit na domácího brankáře Michala Krumpocha, ať už střelecky nebo i fyzicky. Krumpoch si však se vším hravě poradil a držel stav utkání 3:2 až do třicáté osmé minuty. Kdy šanci Michala Veleckého nedokázal zastavit a za jeho zády se rozsvítilo červené světlo. Do konce třetiny se stav již nezměnil a tak do poslední části hry šli hokejisté obou stran v podstatě s čistým štítem.

Na řadu přišla třetí třetina a s ní gól Šumperka, o kterém se bude nejspíše chviličku mluvit. Radek Fischer (ne)kopl v brankovišti do kotouče, který se posléze dostal i za brankovou čáru. K velké nevoli valašskomeziříčských byl gól uznán a hrálo se dál. Domácí hráče to ovšem paradoxně spíše nabudilo a začali Šumperk celkem značně přehrávat, pomohly tomu také vyloučení. Když Ondráček odjížděl za nedovolené bránění na trestnou lavici, tak jistě netušil, že tento faul znamená začátek konce nadějí pro hráče Šumperku na tři body. V zápětí byl totiž vyloučen Aleš Holík za napadení a Bobři měli opět přesilovou hru pět na tři. V té se projevil jako správný kapitán Přemysl Vašut, když propálil vše, co mu stálo v cestě a dostal tak zápas zase do nerozhodného stavu. Po tomto gólu se hra na malou chvíli uklidnila. Až do dalšího vyloučení hostů, díky kterému se dostali domácí hokejisté zásluhou Lukáše Bacula do vedení. Poté začali šumperští tlačit na pilu zase o něco více. Konečnou tečku za zápasem měl ovšem zásluhou Jana Matějného na svědomí Lukáš Bokroš, ten si mazácky položil Peksu na led a poslal kotouč za jeho záda. Minutu před koncem zápasu zkoušeli hrát sice Draci ještě bez brankáře, ale prakticky ničeho tím nedocílili.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Hodnotí se tu super dneska. My asi potřebujeme někdy nakopat. V Havířově to bylo hrůzostrašné, hlavně co se týká přístupu. Ale jednoznačně jsme to dneska dle mého odčinili. Určitě i s lehkou nepřízní rozhodčího, i když se na to rozhodně nechci vymlouvat! Rozhodly určitě dneska přesilové hry, tam jsme byli dneska hodně produktivní, pokud se nepletu, tak jsme tam dneska dali asi čtyři góly. Postavili jsme to na zkušenějších hráčích a ti udrželi chladnou hlavu. Určitě bych chtěl celý tým včetně náhradníků pochválit k přístupu k zápasu v šatně a svou nesmírnou bojovností. Máme teďka další tři zápasy doma, věřím, že jsme tím diváky pozvali na další zápasy!