V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři z Valašského Meziříčí zajížděli na led silné Techniky, která měla z posledních dvou utkání dvě vítězství s impozantním skóre 14:1. Hosté z Valašska však po velmi dobérm výkonu z derby předvedli opět výkon, který by je měl zdobit i v dalších utkáních a svého soupeře přehráli dvoubrankovým rozdílem. Za hosty se postupně trefili Škumát, Baroš, Varga D. a do prázdné branky pečetil vítězství Šimek. Bobři si za poslední výkony v utkáních rozhodně tři body zaslouží a věříme, že se svěřencům Vavrečky podaří bodovat i v dalším utkání, tentokárt na domácím ledě ve středečním utkání s Karvinou.
2. liga - skupina Východ 2014/2015, 9. kolo, sobota 18.10.2014
Technika Brno
2:4
(1:1, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 10. Jurča (Vrba, Látal), 51. Jurča (Pargáč, Látal) – 15. Škumát (Kundrátek, Kaluža), 37. Baroš (Kuchta), 43. David (Gulda), 60. Šimek (Sprušil) Rozhodčí: Pokorný – Měkýš, Otáhal Průběh utkání:1:0, 1:3, 2:3, 2:4
Technika Brno:  Novák (Chvátal) – Habrovec (C), Vrba, Štindl, Havíř, Klimeš, Odehnal – Jurča, Látal, Bustin – Brzobohatý, Benýšek, Crhák – Čtvrtníček, Zábranský, Heža.
Valašské Meziříčí: Svoboda (Smolka) – Gulda, Mikel, Šimek, Kaluža, Valentík, Fišera, Matušenko – Baroš, Slovák, Kuchta – Sprušil, Škumát, Kundrátek – Martiník, Varga Martin, Varga David – Kysučan, Zábojník.

První třetina byla ze začátku opatrnější a moc šancí k vidění nebylo. Hra se přelévala ze strany na stranu a týmy se soustředili spíše na bránění. To se ovšem prolomilo v polovině deváté minuty, kdy byl vyloučen hráč Techniky Brzobohatý. V oslabení ihned po vhazování se dostal po krásnem lobu do brejku Petr Jurča, který osamocený neměl problém překonat brankáře Svobodu a vstřelil tak úvodní branku zápasu. Při druhém oslabení však Technika takové štěstí neměla a inkasovala, když si hosté rozebrali v přesilovce obranu domácích a z druhé dorážky se úspěšně trefil Miroslav Škumát. První dějství zápasu tak skončilo za nerozhodného stavu 1:1.

Ve druhé třetině padlo hodně trestů na obou stranách. Velkou šanci měla Technika, když hrála minutu a čtyřicet sekund přesilovku pět na tři. Bohužel v ní nedokázala vymyslet nic, co by mohlo překonat brankáře Bobrů Svobodu. První branku ve druhé třetině vstřelilo Valašské Meziříčí až tři minuty před koncem periody. Tato branka padla celkem nečekaně, když Vojtěch Baroš dotlačil puk až za Novákova záda, kterému kotouč přeskočil přes beton. Valaši se tak ujali vedení 2:1 a s tímto těsným náskokem hostů se šlo i do kabin.

Třetí třetina začala, na rozdíl od již odehraných třetin, velice rychle. Na začátku třetiny totiž Valaši ještě zvýšili svůj náskok zásluhou Davida Vargy, který se elegantně protáhl až před Nováka, kde zasunul puk mezi betony. Brno však nesložilo zbraně a v polovině třetiny snížilo na 3:2 zásluhou Petra Jurči, který si sjel mezi kruhy, kde dostal přesný pas od Pargáče a střelou bekhendem prostřelil gólmana hostů.

Technika se snažila se zápasem ještě něco udělat ze všech sil a chvíli před koncem zápasu zkoušeli hrát bez brankáře. To se jim bohužel vymstilo a Valašské Meziříčí jen potvrdilo střelou přes celé hřiště do odkryté branky svoje vítězství. Autor pojišťovací střeli byl Jozef Šimek. Zápas tak skončil 4:2 pro hosty.

Jan Vavrečka (VAL): Musím poděkovat celému mužstvu. Měli jsme teď dva velice kvalitní zápasy, bohužel štěstí bylo vždy na straně soupeře. Dnes bylo jednoznačně štěstí na naší straně. Ne, že by to bylo jenom štěstím, ale hra měla hlavu a patu. Technika teď měla dobré zápasy, ale po nich vždy bývá díra a já osobně jsem sem jel s tím, že vyhrajeme.

Roman Kaňkovský (TECH): Soupeř hrál výborně, jednoduše, hrál na brejky a já si myslím, že utkání zlomily naše dvě nevyužité přesilovky pět na tři. To zkrátka rozhodlo o utkání. Myslím si, že soupeř vyhrál zaslouženě. My jsme sice posledních dvacet minut měli snahu to zvrátit a šance byli, ale těch promrhaných čtyřicet minut předtím nás stálo body.