Bobři porazili Uherské Hradiště

V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Bobři zvítězili v dalším domácím zápase nad týmem z Uherského Hradiště rozdílem čtyř branek. Skóre utkání otevřeli domácí zásluhou střelce Lukáše Bacula, hostující Hradiště však ještě do konce první třetiny srovnalo zásluhou obránce Michala Sladkého, který dříve působil i právě v dresu Bobrů. To však bylo z hole hostů vše, naopak domácí přidali další branky z hole Miroslava Vargy, Róberta Balgy, Ondřeje Martiníka a premiérovou trefu v dresu Bobrů zaznamenal i obránce Tomáš Fojtík. Bobři si tak připisují další důležité tři body do druholigové tabulky.
2. liga - skupina Východ 2010/2011, 13. kolo, sobota 23.10.2010
Uherské Hradiště
5:1
(1:1, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 17.Bacul (Vašut), 34.Varga Mir. (Bokroš, Vašut), 45.Balga (Růčka, Kostelňák), 46.Martiník (Varga Mir., Varga D.), 53.Fojtík T. (Varga Mir) - 19.Sladký (Andrýsek, Piluša) Rozhodčí: Šutara - Martošák, Hanzlík Vyloučení: 5:7 Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1
Valašské Meziříčí:  Krumpoch ( Vlachýnský), Bacul, Balga, Blažek, Bokroš, Dvořák, Fojtík J., Fojtík T., Kostelňák, Martiník, Matějný, Matuštík, Musil, Palík, Růčka, Tatarčík, Varga D., Varga Mir., Varga Mar., Vašut
Uherské Hradiště: Oharek (Jedlička), Stašek, Heča, Krystýnek, Pšeja, Pochylý, Matula, Knebl, Piluša, Sladký, Andrýsek, Kartysek, Mikeš, Kundera, Kalpíšek, Schuster, Kotačka, červenka, Šudoma

Zápas začal ve velmi poklidném až ukolébaném tempu. V podstatě celou první třetinu se v zápase nic nedělo. První zajímavá situace se z ničeho nic objevila až v patnácté minutě. Domácí Blažek udělal chybu v rozehrávce a Marek Knebl ujížděl sám na Krumpocha, jenže byl v úniku faulován vracejícím se Růčkou, a tak bylo nařízeno trestné střílení. Dle nových pravidel musel jet nájezd sám poškozený a Marek Knebl se v dobré víře snažil vstřelit puk pod vyrážečku Krumpocha, nájezd se mu, ale nepovedl a střela šla asi dva metry mimo bránu. Přesně dvě minuty na to ovšem udeřili Bobři a dostali se zásluhou Lukáše Bacula do vedení, Bacul si nádherně položil na zem Oharka a bekhendovou střelou poslal puk za jeho záda. Radost z vedoucího gólu však netrvala dlouho, ani ne další dvě minuty na to, se prosadil i bývalý hráč Valašského Meziříčí, ve službách Uherského Hradiště, Michal Sladký a tak se šlo do kabin za vyrovnaného stavu 1:1.

Téměř by se chtělo napsat, že druhá třetina rovná se třetina první. A bohužel to je fakt, s tím rozdílem, že jediným zajímavým okamžikem ve druhé třetině byl gól Miroslava Vargy, který se nejlépe zorientoval v chumlu hráčů před Oharkem a vstřelil tak druhý gól Bobrů a poslal je tím do vedení.

Do poslední části hry najeli Bobři jakoby vyměnění. Vyvíjeli tlak na hostující bránu a z toho také padaly góly! Nejprve Róbert Balga tečoval střelu Luďka Růčky a dostal puk za Oharkova záda, necelou minutu na to přidal svůj gól i Ondřej Martiník, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před hostujícím brankářem a zvýšil tak skóre Bobrů na 4:1. Definitivní gólovou tečku za zápasem udělal ještě Tomáš Fojtík, když Oharek na jeho dalekonosnou střelu od modré čáry nedosáhl. Na konci zápasu se děly už pouze zajímavé situace, které se týkají trestné lavice. Nejdříve si osobní trest zasloužil na straně Uherského Hradiště Josef Mikeš, poté na straně Bobrů také Luděk Růčka. A necelou minutu a půl před koncem byli současně vyloučeni Lukáš Bacul František Krystýnek, druhý jmenovaný si za nesportovní chování (zlomení hokejky o mantinel po vyřčení výroku sudího) vysloužil ještě trest do konce utkání. A to už byla definitivní tečka za zápasem. Valašské Meziříčí si poradilo s Uherským Hradištěm celkem lehce 5:1.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí):
Dobře se to hodnotí, to co jsme chtěli, více-méně máme, i když to byly dvě třetiny trápení! Většinou to tak bývá, že po super zápasech přijde slabší soupeř a trošku se přizpůsobíme jejich hře, máme s tím problémy dlouhodobě, měli jsme s tím problémy i v loni a to tady byl jiný zkušenější tým. Ale chtěli jsme tři body a bylo nám jedno za jakýkoliv stav, hlavně potvrdit ten Šumperk a to se povedlo. Myslím, že jsme napravili dojem aspoň tou poslední třetinou, kluci přidali nějaké góly a bylo vidět, že chtěli vyhrát. Jsem navíc rád, že Michal Krumpoch pustil jenom jeden gól, takže určitě před zápasy s těžkými týmy jako jsou Hodonín a Přerov jsme si určitě zvedli sebevědomí. Máme teď týden volno, tak potrénujeme a bylo by to krásně čtyři zápasy vyhrát doma po sobě, což by nás nakoplo asi do vyšších pater tabulky a bylo by to super. Klukům děkuji za bojovnost a cílevědomost!