V A L A Š S K É M E Z I Ř Í Č Í - Domácí odveta proti Přerovu se valašskomeziříčskému týmu povedla. Bobři sice opět brzy prohrávali o tři branky, tak jako v předešlém domácím zápase proti Piešťanům. Poté se však výkon domácích hráčů zlepšil a zásluhou Róberta Balgy a Miroslava a Davida Vargových vyrovnali na 3:3. Skóre utkání však poté opět strhli přerovští na svou stranu. Jednobrankové vedení drželi až do 49.minuty utkání, kdy se však v rozmezí tří minut trefil domácí agilní útočník Josef Fojtík a svými dvěmi brankami tak přispěl k prvnímu vítězství Bobrů v přípravných zápasech před blížící se sezónou.
přát, úterý 24.8.2010
Přerov
5:4
(0:2,3:2,2:0)
Branky a nahrávky: 24.Balga (Tatarčík,Vašut),30.Varga M.(Krumpoch) ,32.Varga D. (Bokroš),49.Fojtík,52.Fojtík - 3.Palička (Kočara),15.Hanák (Kotásek),22.Kučera (Tuček),34.Sršeň (Sprušil, Kohout) Průběh utkání: 0:3,3:3,3:4,5:3
Valašské Meziříčí: Krumpoch (Popovič) - Blažek, Bokroš, Dědek, Dvořák, Palík, Fojtík T., Varga D., Varga Mir., Varga M., Vašut, Tatarčík, Fojtík Jakub, Fojtík Josef, Mikel, Balga, Fedor, Martiník
Přerov: Tihlář (Okáč) - Pala, Faltýnek, J.Ferenc, Osina, Rajnoha, Sklenář, Pírek - Kolář, Sprušil, Ditrich, Sedlák, Hanák, Kotásek, Menšík, Kohút, Sršeň, Holík, Kundrátek, Palička

První třetina jakoby téměř vypadla z oka třetinám, které se hráli na zimním stadionu v Přerově minulý týden. I když byla u domácích vidět snaha a bojovnost, tak Bobři byli u puku většinou později jak hosté z Přerova. Navíc inkasovali dvě branky, první ve třetí minutě, když Kočara našel před brankovištěm skvěle postaveného Paličku, který napálil puk „z první“ do odkryté branky. Druhý gól přidali v minutě patnácté, když při závaru před svatyní Krumpocha dotlačil puk za brankovou čáru Hanák.

Druhá třetina vypadala o poznání jinak. Na led vyletělo znovuzrozené „Bobří komando“ a rozhodlo se, že porážkám učiní přítrž. To se jim nejdříve moc nepodařilo, jelikož se dostali nejdříve do brankové šance hosté z Přerova a této šance využili, jmenovitě Kočara, který poslal Přerov do vedení o tři góly. Ve dvacáté čtvrté minutě ovšem Róbert Balga demonstroval odhodlání domácích, když prostřelil Přerovského Tihláře. Ve třicáté minutě vstřelil Miroslav Varga po skvělé rozehrávce brankáře Krumpocha kontaktní gól, když si totálně vychutnal Tihláře. O dvě minuty později vyrovnal stav utkání David Varga. Vyrovnaný stav, ale moc dlouho nevydržel, za další dvě minuty šli do vedení hosté, když pro změnu hráči Přerova vykoupali v bráně domácího Krumpocha, střelcem se stal Tomáš Sršeň. To bylo gólově z druhé třetiny vše.

Poslední část hry pak patřila pouze jednomu jménu, a sice Josefovi Fojtíkovi, který nejdříve v minutě čtyřicáté deváté vyrovnal a v padesáté druhé poslal domácí Bobry do vedení. Tím ustanovil konečný stav utkání na 5:4 a domácí fanoušci mohli poprvé v této sezóně slavit výhru.

Roman Sedlák (Valašské Meziříčí): Dnes jsme určitě rádi za vítězství, doufám, že to zvedne psychiku mužstva. Pozitivní je hlavně, že jsme to za stavu 3:0 nezabalili a bojovali dál a zápas otočili. Bohužel nás ještě tlačí bota v obraně na čemž musíme ještě zapracovat. V útoku zářil Fojtík, ale je škoda že takového hráče tady neudržíme ten je trochu jinde než hráči v druhé lize, ale zase jsme rádi že tady je nyní na přípravu a může tak předat zkušenosti mladším hráčům. Tým doplníme o pár zkušených hráčů a věřím že budeme bojovat o přední příčky tabulky.